Artykuł Dodaj artykuł

Przenośna znakowarka M7000

Niezależna znakowarka mikroudarowa M7000 marki ProPen oferuje łatwy sposób trwałego oznaczania wszelkiego typu części, włączając w to również komponenty, do których dostęp jest utrudniony.

Niezależna znakowarka mikroudarowa M7000 marki ProPen oferuje łatwy sposób trwałego oznaczania wszelkiego typu części, włączając w to również komponenty, do których dostęp jest utrudniony. Znakowarka M7000 wyróżnia się wyjątkową jakością znakowania i łatwością użytkowania zapewnioną przez wbudowany ekran dotykowy.

Maszyna M7000 funkcjonująca  na rynku pod marką ProPen, to najłatwiejsza w obsłudze przenośna znakowarka na rynku. Wykorzystuje technologię mikroudarową do trwałego znakowania tekstów, logo, dat jak również kodów 2D na elementach dużych i ciężkich o powierzchniach płaskich i zakrzywionych, zapewniając niezawodną identyfikację. Znakowarka M7000 oferuje szczególnie dużą wartość dodaną dla branż, które korzystały dotychczas z mniej praktycznych, wolniejszych i mniej wytrzymałych systemów znakowania, takich jak etykiety czy drukarki atramentowe. Znakowarka M7000 jest idealnym i niezastąpionym rozwiązaniem do wykorzystania w przemyśle petrochemicznym, stoczniowym, kolejowym, maszynowym, zbrojeniowym  i wielu innych.

Nieograniczona mobilność

W odróżnieniu od innych systemów, znakowarka M7000 jest rozwiązaniem kompleksowy. Urządzenie znakujące, jednostka sterująca i oprogramowanie znajdują się w jednej obudowie, tworząc jeden kompaktowy system. Nie są wymagane zewnętrzny komputer PC, dodatkowe oprogramowanie czy klawiatura. W ten sposób system jest całkowicie niezależny i z łatwością można go przenosić z miejsca na miejsce. Inną wyjątkową cechą rozwiązania M7000 jest bateria litowo-jonowa ( Li-on) noszona przy pasie, która zapewnia nieograniczoną mobilność urządzenia. 

Niezrównana jakość znakowania

Oferując niepowtarzalną w swojej klasie głębokość znakowania, M7000 dokładnie i niezawodnie znakuje wszelkiego rodzaju części oraz materiały - od tworzyw sztucznych do najtwardszych metali. Maszyna M7000 doskonale nadaje się do znakowania surowych oraz obrobionych powierzchni (przed piaskowaniem, cynkowaniem, śrutowaniem, nakładaniem powłok antykorozyjnych, itd.), zapewniając poziom jakości i dokładności wymagany dla kodów DataMatrix. Duży obszar znakowania (80 x 30 mm) dostosowany jest do większych znaków i pozwala na maksymalną liczbę zastosowań.

Ergonomiczna budowa i łatwość użytkowania dzięki Touch and Mark

Znakowarka M7000 jest prawdziwym synonimem przyjemności użytkowania. Jej lekka i ergonomiczna budowa, która w istotny sposób ogranicza wibracje i oferuje doskonałą stabilność, umożliwia łatwe i wysokiej jakości znakowanie zarówno na powierzchniach pionowych jak i pochylonych.

Znakowarka M7000 posiada również 7-calowy, kolorowy ekran dotykowy z intuicyjnym interfejsem umożliwiającym łatwe, samodzielne programowanie znakowania, co przekłada się na natychmiastowe korzyści w postaci oszczędności czasu i niskiego poziomu błędów. Dostępne w wielu językach oprogramowanie P07, opracowane przez  Gravotech – globalnego lidera w zakresie technologii trwałego znakowania - to proste, sprawdzone i odpowiednie rozwiązanie, które umożliwia eksport i import czcionek, logotypów i plików do znakowania.

Znakowarka M7000 jest urządzeniem gotowym do użytku, a ponieważ ekrany dotykowe stały się nieodłączną częścią życia codziennego, jej obsługa nie wymaga żadnego szkolenia. Skonstruowana we Francji z wysokiej jakości komponentów i odpornych na uderzenia materiałów kompozytowych, znakowarka M7000 doskonale się sprawdza w trudnych warunkach środowiska przemysłowego. Ponadto, M7000 oferuje dobry stosunek jakości do ceny:  części zużywających się jest niewiele, znakowarka nie wymaga  stosowania materiałów eksploatacyjnych ani konserwacji zapobiegawczej, rylec, który można ponownie naostrzyć, charakteryzuje się długą żywotnością, a cały system korzysta ze wsparcia globalnej sieci Gravotech.