Artykuł Dodaj artykuł

STALMAX z nową linią technologiczną od SECO/WARWICK

W świecie obróbki cieplnej, SECO/WARWICK znane jest z tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie procesów obróbki cieplnej i cieplnochemicznej. Na jedną z takich innowacji, tj. linię technologiczną typu ATG, na bazie pieca taśmowego do hartowania w atmosferze ochronnej, zdecydował się producent elementów złącznych firma STALMAX

W świecie obróbki cieplnej, SECO/WARWICK znane jest z tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie procesów obróbki cieplnej i cieplnochemicznej. Na jedną z takich innowacji, tj. linię technologiczną typu ATG, na bazie pieca taśmowego do hartowania w atmosferze ochronnej, zdecydował się producent elementów złącznych firma STALMAX.

STALMAX z nową linią technologiczną od SECO/WARWICK

Dostarczane do klienta urządzenia przeznaczone są do hartowania elementów złącznych takich jak śruby czy nakrętki przeznaczone dla przemysłu motoryzacyjnego. Głównym elementem linii jest piec taśmowy wyposażony w muflę, w której proces cieplny prowadzony jest w ochronnej atmosferze endotermicznej. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają uzyskanie wysokiej równomierności rozkładów temperatury. Zautomatyzowany proces pracy linii, wyposażony w system wagowy, umożliwia precyzyjny załadunek obrabianych detali na taśmie pieca hartowniczego.

Doświadczenie SECO/WARWICK jako producenta pieców do obróbki cieplnej, pozwala na otrzymanie produktu szytego na miarę i dokładnie odpowiadającego potrzebom klienta. Kluczowym jest też zagwarantowanie spełnienia restrykcyjnych wymagań branży motoryzacyjnej w tym np. CQI-9.

Fakt ten podkreśla Robert Jeż, Wiceprezes STALMAX – „SECO/WARWICK ze swoimi rozwiązaniami odpowiada na realne potrzeby produkcyjne, a linia typu ATG to pewność spełnienia wymogów przemysłowych i klienckich. Partner nie tylko zaoferował doskonały piec, ale zabezpieczył nas nawet na wypadek niepożądanej awarii. Zgodnie z indywidualnymi potrzebami, wdrożone zostały komponenty kodowania elementów, które są powiązane z bazą alarmów (PLC) oraz dokumentacją elektryczną systemu sterowania. Rozwiązanie to pozwala na bezzwłoczne zdiagnozowanie usterki oraz identyfikację uszkodzonego elementu.”

„SECO/WARWICK, tworząc technologicznie systemy do obróbki cieplnej w atmosferach ochronnych, bazuje na solidnym fundamencie, czyli bogatym doświadczeniu oraz wiedzy eksperckiej. Pozwala to na oferowanie technologii niezawodnej i dedykowanej konkretnym procesom i potrzebom. STALMAX – producent detali małogabarytowych – wybierając SECO/WARWICK na swojego partnera postawił na innowację i niezawodność procesu produkcji. Jednym z decydujących elementów wyboru są nasze wysokie kompetencje w obsłudze firmy z bardzo wymagającego segmentu przemysłowego jakim jest branża motoryzacyjna.” – komentuje Jarosław Talerzak, VP, Segment Produktów Atmosferowych SECO/WARWICK.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.