Artykuł Dodaj artykuł

Wyższa wydajność możliwa dzięki technologii pieców próżniowych Vector

Linia pieców próżniowych Vector® Grupy SECO/WARWICK to rozwiązanie, które odpowiada wymaganiom i potrzebom klientów w zakresie niezawodnych dostaw i wyjątkowych efektów obróbki cieplnej.

SECO/WARWICK logo

Linia pieców próżniowych Vector® Grupy SECO/WARWICK to rozwiązanie, które odpowiada wymaganiom i potrzebom klientów w zakresie niezawodnych dostaw i wyjątkowych efektów obróbki cieplnej.

Wyższa wydajność możliwa dzięki technologii pieców próżniowych Vector

Z każdym rokiem klienci z różnych sektorów przemysłu oczekują coraz wyższej niezawodności, wydajności i lepszych wyników obróbki cieplnej. Linia pieców próżniowych Vector® grupy SECO/WARWICK jest odpowiedzią na te oczekiwania.

Vector to uniwersalny, jednokomorowy piec próżniowy wykorzystywany do wyżarzania, lutowania twardego, hartowania i odpuszczania oraz nawęglania niskociśnieniowego. Zapewnia precyzyjną kontrolę etapów nagrzewania i chłodzenia, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości oraz ekonomiczne i sprawne działanie pieca. Piece Vector spełniają wszystkie międzynarodowe standardy branżowe oraz wymagania wielu procesów obróbki cieplnej.

Z szerokich możliwości oferowanych przez Vector korzystają między innymi branże narzędzi i matryc, lotnicza, energetyczna, motoryzacyjna i komercyjnej obróbki cieplnej:

  • Międzynarodowy producent silników elektrycznych nabył piec Vector z hartowaniem w gazie pod wysokim ciśnieniem 20 barów do hartowania powierzchni, aby wzmocnić swoją zintegrowaną pionowo produkcję, począwszy od pojedynczych elementów po kompletne zespoły silników. Pozwoliło mu to na utrzymanie pełnej kontroli nad łańcuchem dostaw.
  • Producent urządzeń kontrolujących emisję spalin zwiększył swoje moce przerobowe dzięki drugiemu piecowi Vector do lutowania twardego, który umożliwił mu zwiększenie wydajności i ograniczenie dostaw reaktorów katalitycznych dla sektora terenowego i wysokiej mocy.
  • Jedna z kuźni zakupiła zaawansowany piec próżniowy do hartowania w gazie pod ciśnieniem 15 barów do obróbki cieplnej narzędzi i matryc, wspomagającej jego główną działalność. Piec pozwoli przedsiębiorstwu na samodzielną produkcję i hartowanię narzędzi.
  • Przedsiębiorstwo z przemysłu obronnego wybrało piec próżniowy Vector, aby zwiększyć wydajność obróbki cieplnej elementów przekładni. Piec będzie używany do nawęglania niskociśnieniowego, hartowania gazowego wysokociśnieniowego, wyżarzania i odpuszczania.
  • Producent z branży motoryzacyjnej wybrał piec próżniowy Vector wraz z piecem do azotowania ZeroFlow® oraz wielokomorowym piecem próżniowym CaseMaster Evolution® (CMe) na potrzeby nowej linii produkcyjnej.
  • Piec próżniowy Vector pozwoli producentowi części lotniczych na zwiększenie mocy produkcyjnych i skrócenie terminów dostaw.

Vector atrakcyjnym pakietem

Wysokociśnieniowe piece z hartowaniem w gazie Vector to idealne rozwiązanie do obróbki cieplnej.. Piece Vector dostępne są z grafitowymi lub całkowicie metalowymi strefami grzejnymi. Mogą być wykorzystywane do większości standardowych procesów hartowania, odpuszczania, wyżarzania, przesycania, lutowania twardego i spiekania. Piece Vector można opcjonalnie wyposażyć w opatentowane technologie SECO/WARWICK: nawęglania niskociśnieniowego (FineCarb®) i azotowania wstępnego (PreNit®) z bezpłatnie dołączonym pakietem do symulacji procesów SimVac®. Setki instalacji pieców do hartowania pod wysokim ciśnieniem na całym świecie to potwierdzenie wysokich parametrów tej technologii.

Możemy śmiało stwierdzić, że rok 2018 był rokiem pieców Vector.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.