Artykuł Dodaj artykuł

Siódmy piec SECO/WARWICK dla australijskiej Grupy HTA

SECO/WARWICK dostarczy siódmy piec do Grupy HTA . Ten wiodący zakład obróbki cieplnej z Australii zamówił próżniowy piec do lutowania aluminium spełniający surowe wymagania w zakresie równomierności temperatury na poziomie ±3°C.

Siódmy piec SECO/WARWICK dla australijskiej Grupy HTA

SECO/WARWICK dostarczy siódmy piec do Grupy HTA . Ten wiodący zakład obróbki cieplnej z Australii zamówił próżniowy piec do lutowania aluminium spełniający surowe wymagania  w zakresie równomierności temperatury na poziomie ±3°C.

Grupa HTA współpracuje z klientami takimi jak: Boeing, Lockheed Martin, Northrup Grumman Corporation, Goodrich Actuation Systems (Wielka Brytania), Collins Aerospace Landing Systems, BAE Systems i Space X – ma określone oczekiwania, ponieważ jej klienci należą do wymagającej branży lotniczej.

Wymagający klient z grupy globalnych firm lotniczych

Od ponad 15 lat Grupa HTA zapewnia światowemu przemysłowi lotniczemu wysokiej jakości obróbkę cieplną. Producenci OEM i firmy zajmujące się łańcuchem dostaw, regularnie zwracają się do HTA w celu przetwarzania ogromnej różnorodności komponentów do samolotów, zarówno komercyjnych, jak i wojskowych. HTA ma akredytacje NADCAP i AS9100, co oznacza, że ​klienci firmy mogą być pewni jakości  oferowanych usług.

„Nasz zespół specjalistów doświadczonych w różnych rodzajach obróbki cieplnej ceni sobie współpracę z ekspertami i technologiami SECO/WARWICK. Oczekujemy rozwiązań najwyższej jakości ze względu na bardzo wysokie wymagania aplikacji lotniczych, z którymi pracujemy. SECO/WARWICK spełnia i przewyższa te  stawiane standardy, współpracuje też z podobnymi klientami, stąd nasze siódme zamówienie urządzenia Grupy. Doświadczenie SECO/WARWICK i  ogromna wiedza, pomagają nam dotrzymywać złożonych obietnic. To prawdziwe partnerstwo” – mówi Norm Tucker, dyrektor Grupy HTA.

Siódme urządzenie od SECO/WARWICK dołączy do dostarczonych wcześniej – 4 pieców próżniowych i 2 atmosferowych

HTA kupiła pierwszy piec SECO/WARWICK w 2007 roku. Od tego czasu zakupiono 4 piece dla zakładu w Brisbane i 2 dla zakładów w USA. Tym razem, jest to trzeci piec próżniowy do lutowania próżniowego części aluminiowych. Został on zaprojektowany z sześcioma strefami kontroli temperatury w celu spełnienia rygorystycznych wymagań dotyczących równomierności temperatury ±3°C, zgodnie ze standardem pirometrii AMS2750F. Wydajny system próżniowy będzie wyposażony w dużą pompę dyfuzyjną. Piec może pomieścić elementy o maksymalnych gabarytach 800 × 800 × 1600 mm (szer. × wys. × gł.). Ponadto piec będzie wyposażony w zewnętrzny system chłodzenia gazem, który przyspieszy proces i poprawi jakość części po lutowaniu. Piec VAB umożliwia lutowanie części aluminiowych w zastosowaniach, w których użycie topnika jest niedozwolone z powodu korozji. To zwykle części do zastosowań krytycznych.

Piec zapewnia wysoką próżnię i doskonałą równomierność temperatur, spełniającą wymagania klasy 1 według normy AMS2750F

„SECO/WARWICK od lat dostarcza wysokiej klasy rozwiązania w najbardziej wymagających zastosowaniach dla przemysłu lotniczego na całym świecie. Znamy wszystkie specyfikacje, normy i stale je podwyższamy, aby zapewnić naszym klientom najlepsze dostępne  – obecnie i na najbliższe lata – rozwiązania w zakresie obróbki cieplnej” – mówi Maciej Korecki, Wiceprezes, Segment Pieców Próżniowych SECO/WARWICK.

„Nasze podstawowe wartości, takie jak bezpieczeństwo i stabilność, są kluczowe zwłaszcza w dostarczaniu wymagających technologii dla przemysłu lotniczego. Eliminujemy błędy ludzkie i maszynowe, pozostawiając bufory bezpieczeństwa i wykorzystując mobilny monitoring parametrów, systemy ostrzegawcze oraz pełną gamę zaawansowanych systemów konserwacji i diagnostyki. Dbamy o stabilność pracy, doskonalimy wiedzę i umiejętności pracowników by móc spełniać najwyższe wymagania klientów. Tak robimy od dziesięcioleci” – dodaje Sławomir Woźniak, CEO Grupy SECO/WARWICK.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.