Artykuł Dodaj artykuł

SECO/WARWICK dominuje na brazylijskim rynku hartowni usługowych

Grupa SECO/WARWICK zrealizowała dotychczas kilkadziesiąt dostaw zaawansowanych urządzeń do obróbki cieplnej metali do Ameryki Południowej. Ich głównymi odbiorcami są brazylijskie hartownie usługowe.

Grupa SECO/WARWICK zrealizowała dotychczas kilkadziesiąt dostaw zaawansowanych urządzeń do obróbki cieplnej metali do Ameryki Południowej. Ich głównymi odbiorcami są brazylijskie hartownie usługowe. W tym roku urządzenia SECO/WARWICK trafiły już do trzech hartowni w tym kraju. W ubiegłym miesiącu piec próżniowy Vector® trafił do Supertrat w Santa Bárbara D’Oeste.

SECO/WARWICK, VECTOR

Brazylia potrzebuje pieców próżniowych Vector

Zamówiony przez hartownię Supertrat, piec próżniowy Vector, należy do urządzeń średniej wielkości, ale olbrzymich możliwości. Przestrzeń robocza (600x600x900) jest optymalna i najczęściej wybierana przez hartownie usługowe. Urządzenie usprawni i zwiększy moce przerobowe procesów hartowania oraz poprawia ekonomikę procesów. To wszystko dzięki oszczędności energetycznej, wydajności komory grafitowej oraz czystości i szybkości procesu.

„Vector, to nasze standardowe urządzenie, które zostało przystosowane do indywidualnych wymagań klienta, tak aby było, jak najbardziej wszechstronne i miało jak najszersze zastosowanie w obróbce termicznej różnego rodzaju stali. Każdy nowy kontrakt to dla nas liczne konsultacje, wyzwania. Lata doświadczeń doprowadziły do stworzenia pieca bardzo uniwersalnego, który ma szerokie zastosowanie w obróbce cieplnej, i który co ważne, można modyfikować, dobierając zakres jego możliwości do potrzeb odbiorcy” – mówi Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy SECO/WARWICK.

„Znamy rynek południowoamerykański, dostarczaliśmy tam piece próżniowe do największych hartowni usługowych na tym kontynencie, ale również do przedsiębiorstw z przemysłu militarnego czy lotniczego. Na brazylijskim rynku zrealizowaliśmy w tym roku najszybszą, bo trwającą zaledwie 8 tygodni dostawę pieca próżniowego. Od niedawna rząd Brazylii realizuje także program dotacji, który umożliwia uzyskanie aż 50% dofinansowania m.in. do urządzeń SECO/WARWICK” – dodaje M. Korecki.

Najlepiej sprzedający się piec próżniowy na świecie

Dzięki okrągłej komorze grzejnej piec próżniowy Vector umożliwia sprawną obróbkę cieplną dużych, ponadgabarytowych elementów. Cechami charakterystycznymi dostarczonej konstrukcji jest chłodzenie kierunkowe, które pozwala na różne sposoby chłodzić problematyczne elementy w zależności od kształtu obrabianego elementu. Vector dostarczony o hartowni Supertrat wyposażony jest w grzanie konwekcyjne – system poprawiający efektywność transferu ciepła podczas grzania w niższych temperaturach.

„Możliwości tego pieca próżniowego są ogromne. Dlatego jest to najlepiej sprzedający się na świecie piec próżniowy z naszego portfolio. Piece próżniowe Vector z okrągłą grafitową komorą grzejną mogą być stosowane do większości standardowych procesów hartowania, odpuszczania, wyżarzania, przesycania, lutowania i spiekania. Dodatkowo mogą być stosowane z opcjonalnymi, opatentowanymi technologiami nawęglania próżniowego (FineCarb®) i azotowania wstępnego (PreNit®)” – podsumowuje Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy SECO/WARWICK

Ameryka Południowa ważna dla SECO/WARWICK

Od wielu lat SECO/WARWICK aktywnie działa na rynku południowoamerykańskim. SECO/WARWICK od sześciu lat współpracuje z brazylijską firmą COMBUSTOL FORNOS IND COM LTDA i dzięki tej współpracy może realizować zamówienia objęte rządowymi dotacjami dla urządzeń, które w minimum 50% wyprodukowane są na terytorium Brazylii.

Hartownie usługowe – bardzo wymagający partner

Hartownie usługowe to istotna i bardzo wymagająca grupa odbiorców rozwiązań SECO/WARWICK.

„Na co dzień mierzymy się z wyzwaniem, jakim jest duża liczba procesów oraz ich rozpiętość technologiczna. Dlatego poszukiwaliśmy urządzenia uniwersalnego, które jednocześnie będzie można dostosować do naszych specyficznych oczekiwań. SECO/WARWICK podjął to wyzwanie i dostarczył na piec szyty na miarę potrzeb naszej hartowni” mówi mgr. inż. Claudio J. Leitão – Dyrektor Techniczny i Właściciel Grupy Supertrat.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.