Artykuł Dodaj artykuł

Nowe Zautomatyzowane Centrum Produkcji Form we włoskiej fabryce Elesy

We włoskiej fabryce Elesa rozpoczęło działalność Zautomatyzowane Centrum Produkcji Form, które jest zdolne do samodzielnego obsłużenia 80% produkcji form przy jednoczesnej redukcji czasu wytwarzania i zwiększenia elastyczności produkcji.

We włoskiej fabryce Elesa rozpoczęło działalność Zautomatyzowane Centrum Produkcji Form, które jest zdolne do samodzielnego obsłużenia 80% produkcji form przy jednoczesnej redukcji czasu wytwarzania i zwiększenia elastyczności produkcji. Centrum powstało we współpracy z firmą GF Machining Solutions wiodącym na świecie dostawcą maszyn, rozwiązań z zakresu automatyzacji i usług dla producentów narzędzi, form wtryskowych i precyzyjnych podzespołów maszyn. Przed uruchomieniem nowe Zautomatyzowane Centrum Produkcji Form przeszło wewnętrzne testy przeprowadzone przez zespół wyspecjalizowanych inżynierów, techników i operatorów maszyn, pracujących we włoskiej fabryce.

Zautomatyzowane_Centrum_Produkcji_Form_Elesa

Rys. 1: 7-osiowy robot antropomorficzny

„Włoska fabryka Elesy, odpowiedzialna za wytwarzanie produktów z tworzyw sztucznych, kolejny raz inwestuje w rozwój swojego zakładu produkcyjnego i skupia się na przyszłości. Zarząd doskonale rozumie, że w dzisiejszych czasach oprócz jakości i niezawodności produktów liczy się jak najkrótszy czas ich produkcji. Z pewnością to nie ostatnie innowacyjne wdrożenia, jeśli chodzi o produkcję form dla nowych produktów.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Stworzone w ramach Centrum stanowisko zawiera 5-osiową frezarkę CNC, elektroerozyjną wgłębną drążarkę EDM (Electrical Discharge Machining), współrzędnościową maszynę pomiarową CMM (Coordinate Measuring Machine) oraz jednostkę myjącą. Oprogramowanie (System 3R firmy GF Machining Solutions), umożliwiające automatyzację połączeń pomiędzy procesami, przekształca złożone z wielu maszyn stanowisko w jeden układ, który jest programowany przez operatora i nie wymaga nadzoru.

Zautomatyzowane_Centrum_Produkcji_Form_Elesa

Rys. 2: Stanowisko do produkcji form wtryskowych

Układ pracujący w środowisku o kontrolowanej temperaturze i wilgotności oraz działający w systemie pracy 24 godziny na dobę, został doceniony ze względu na liczne korzyści. Przede wszystkim przyczynił się do zwiększania zdolności firmy do produkcji form wtryskowych dla nowych produktów. Było to możliwe, dzięki doskonaleniu wewnętrznego technicznego know-how i know-why oraz rozwojowi umiejętności wykorzystywania technologii, napędzanych przez informatyzację.

Prace przy realizacji nowego Zautomatyzowanego Centrum Produkcji Form trwały 12 miesięcy. Po pierwszych sześciu miesiącach, podczas których zbudowano odpowiednią przestrzeń pod nowe centrum, w ciągu kolejnych sześciu miesięcy firma GF Machining Solutions zainstalowała i przetestowała cały system.

Zautomatyzowane_Centrum_Produkcji_Form_Elesa

Rys. 3: Wdrążarka wgłębna EDM

Ponad 1000 godzin szkoleń i testów poświęcono optymalizacji i stabilizacji procesu technicznego w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania systemu, który dzięki jakości konstrukcji maszyn GF Machining Solutions i autonomii całego stanowiska jest teraz w stanie zagwarantować precyzję obróbki do 5 mikronów.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.