Wynik wyszukiwania

 
Elementy Elesa+Ganter w urządzeniu do nakładania kleju na ekstrudowany gumowy profil – case study firmy BSK-TECH zdjęcie

Elementy Elesa+Ganter w urządzeniu do nakładania kleju na ekstrudowany gumowy profil – case study firmy BSK-TECH

Polska firma BSK- TECH specjalizuje się w tworzeniu, produkcji i implementacji maszyn, robotów, stanowisk pracy, narzędzi oraz całych linii produkcyjnych. Jej produkty często wykorzystywane są w sektorze motoryzacyjnym, gdzie priorytetem są niezawodność, wysoka precyzja i konsekwencja. W poniższym tekście przedstawimy, przykład zastosowania standardowych elementów maszyn produkowanych i dostarczanych przez Elesa+Ganter w aplikacji nakładania kleju na ekstrudowany gumowy profil.

Czytaj więcej

 
Dni otwarte Elesa+Ganter we Wrocławiu zdjęcie

Dni otwarte Elesa+Ganter we Wrocławiu

Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów do budowy maszyn i urządzeń rusza z cyklem dni otwartych, które będą organizowane cyklicznie w większych miastach Polski. Najbliższe dni otwarte odbędą się w dniach 17-18 maja we Wrocławiu w hotelu Haston.

Czytaj więcej

 
Elementy ELESA+GANTER w maszynie do zgrzewania opakowań 3D – case study firmy UNISTAR zdjęcie

Elementy ELESA+GANTER w maszynie do zgrzewania opakowań 3D – case study firmy UNISTAR

Unistar to firma działająca od wielu lat w sektorze produkcyjnym maszyn. Specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych urządzeń służących do obróbki tworzyw sztucznych. W ten sposób dostarcza rozwiązania odpowiadające na potrzeby klientów z różnych dziedzin przemysłu. Na etapie konstruowania maszyny UNIPRIME CMZ, ekspert techniczny z firmy ELESA+GANTER zarekomendował wykorzystanie zawiasów z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa oraz zamków zatrzaskowych. Maszyna ta jest przeznaczone do automatycznego łączenia opakowań 3D wykonanych z pianki polietylenowej (Rys 1).

Czytaj więcej

 
Awaryjne otwieranie drzwi radiologicznych, dzięki elementom Elesa+Ganter – case study firmy Radpro zdjęcie

Awaryjne otwieranie drzwi radiologicznych, dzięki elementom Elesa+Ganter – case study firmy Radpro

Nowotwory są obecnie jednym z największych zagrożeń dla naszego zdrowia i życia. W dzisiejszych czasach medycyna rozwija się bardzo szybko, co oznacza, że powstaje coraz więcej skutecznych sposobów zwalczania tego problemu. Jedną z takich metod jest leczenie radioterapią. Na przykładzie współpracy z firmą Radpro Sp. z o.o. prezentujemy, w jaki sposób standardowe elementy maszyn Elesa+Ganter można stosować w urządzeniach pracujących przy źródłach promieniowania.

Czytaj więcej

 
Elementy zabezpieczające ELESA+GANTER zdjęcie

Elementy zabezpieczające ELESA+GANTER

ELESA+GANTER oferuje proste i intuicyjne produkty, takie jak zaślepki do profili, nasadki ochronne do rur, osłony do śrub i korki zaślepiające, które są bardzo przydatne w wielu różnego typu aplikacjach. Elementy te mogą być użyte m.in. do: ochrony przed ostrymi krawędziami lub wystającymi elementami, ochrony przed kurzem, brudem lub wilgocią, zapobiegania wyciekom cieczy. Mogą także służyć jako estetyczne zakończenie np. profilu.

Czytaj więcej

 
Zastosowanie standardowych elementów Elesa+Ganter w przemyśle młynarskim – case study firmy FP SPOMAX SA zdjęcie

Zastosowanie standardowych elementów Elesa+Ganter w przemyśle młynarskim – case study firmy FP SPOMAX SA

Rosnący wolumen produkcji mąki i jej przetworów w przemyśle spożywczym przyczynia się do stałego wzrostu zapotrzebowania na maszyny i urządzenia młynarskie na całym świecie. FP SPOMAX SA to znana w skali globalnej polska firma - producent i dostawca maszyn, urządzeń oraz systemów produkcyjnych dla przemysłu młynarskiego, paszowego, piwowarskiego, energetycznego i ochrony środowiska. Jej dział konstrukcyjny stale ulepsza już istniejące maszyny i urządzenia, wprowadzając również nowe rozwiązania, które spełniają potrzeby klientów. W trakcie realizacji swoich projektów firma wykorzystuje standardowe elementy maszyn, które są produkowane i dostarczane przez firmę Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Czytaj więcej

 
Elementy Elesa+Ganter w oprzyrządowaniu montażowym – case study na przykładzie stołów monterskich firmy Radiolex zdjęcie

Elementy Elesa+Ganter w oprzyrządowaniu montażowym – case study na przykładzie stołów monterskich firmy Radiolex

Aby osiągnąć optymalną efektywność i najwyższą jakość pracy, kluczowe jest posiadanie odpowiednich narzędzi i specjalnie przystosowanego miejsca do wykonywania zadań. Jeśli chodzi o sektor elektryczny oraz dziedziny związane z automatyką przemysłową, stoły oraz stelaże monterskie od Radiolex stanowią atrakcyjne rozwiązanie.

Czytaj więcej

 
Elementy Elesa+Ganter w maszynach do produkcji sushi – case study firmy 2LHDM zdjęcie

Elementy Elesa+Ganter w maszynach do produkcji sushi – case study firmy 2LHDM

Przemysł spożywczy to wysokie wymaganie dotyczące higieny procesu produkcyjnego. Doświadczyć tego mogą szczególnie firmy zajmujące się przetwórstwem rybnym lub mięsnym. Nawet niewielkie uchybienia w sferze zachowania higieny mogą skutkować poważnymi konsekwencjami.

Czytaj więcej

 
Jakich elementów Elesa+Ganter użyć do budowy kampera? Case study Vandalvan zdjęcie

Jakich elementów Elesa+Ganter użyć do budowy kampera? Case study Vandalvan

Caravaning rozwija się w Polsce w dynamicznym tempie. Własne mieszkanie na kółkach zyskało na znaczeniu zwłaszcza w okresie lockdownu spowodowanego pandemią.

Czytaj więcej

 
Stanowisko do wyznaczania modułu Younga z wykorzystaniem mechanizmu przesuwu oraz łączników Elesa+Ganter zdjęcie

Stanowisko do wyznaczania modułu Younga z wykorzystaniem mechanizmu przesuwu oraz łączników Elesa+Ganter

Moduł Younga jest używany do określenia właściwości sprężystości ciał, a jego wielkość pomaga ustalić jak dużym siłom rozciągającym można poddać dane ciało, bez ryzyka jego odkształcenia plastycznego (trwałego wydłużenia).

Czytaj więcej

 
Elementy Elesa+Ganter w maszynach dekarskich – case study Sorex Technic Michał Przeorek zdjęcie

Elementy Elesa+Ganter w maszynach dekarskich – case study Sorex Technic Michał Przeorek

Dzięki zastosowaniu standardowych elementów maszyn Elesa+Ganter firma Sorex Technic Michał Przeorek ograniczyła konieczność wykonywania detali we własnym zakresie.

Czytaj więcej

 
Elementy Elesa+Ganter w doniczkarkach – case study firmy STERNA Sp. j. zdjęcie

Elementy Elesa+Ganter w doniczkarkach – case study firmy STERNA Sp. j.

Zastosowanie wysokiej jakości standardowych elementów maszyn w urządzeniach produkcyjnych może zaowocować wypracowaniem oszczędności zarówno finansowych jak i tych związanych z efektywnością czasu pracy.

Czytaj więcej

 
Elesa+Ganter częścią pionierskiego projektu kuchni mobilnej – case study Camportable Kitchen zdjęcie

Elesa+Ganter częścią pionierskiego projektu kuchni mobilnej – case study Camportable Kitchen

Kto z nas nie marzy o tym, aby chociaż raz na jakiś czas uciec od otaczającego nas zgiełku i zaszyć się w zacisznym miejscu? Pytanie jest oczywiście retoryczne, ponieważ aktualne tempo życia jest tak wysokie, że praktycznie każdy pragnie wygospodarować chwilę dla siebie i swoich najbliższych. Jednym z najlepszych miejsc na „doładowanie baterii” jest obcowanie z przyrodą, które może mieć wiele form, począwszy od zwykłego wypadu do lasu/parku, poprzez biwakowanie, wędkowanie, a na tygodniu off-road kończąc.

Czytaj więcej

 
Nowe logo Elesa+Ganter zdjęcie

Nowe logo Elesa+Ganter

Po 20 latach od wprowadzenia dotychczasowego logo, spółka Elesa+Ganter podjęła decyzję o jego odświeżeniu i nadaniu mu nowocześniejszego charakteru. Nowe logo jest zaprojektowane zgodnie z trendami w projektowaniu znaków towarowych i zostało zaktualizowane jednocześnie w 70 krajach, w których firma dostarcza standardowe elementy maszyn.

Czytaj więcej

 
Sprzęgła - nowa grupa elementów w ofercie Elesa+Ganter zdjęcie

Sprzęgła - nowa grupa elementów w ofercie Elesa+Ganter

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła zakres elementów przeniesienia napędu i wprowadziła do oferty sprzęgła.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 412