Artykuł Dodaj artykuł

EGO I ALU – duet doskonały. Rola aluminium w projektowaniu designerskich mebli ogrodowych

Czasy, w których nowoczesne meble zdobiące nasze tarasy, werandy i balkony dostępne były wyłącznie w kilku powtarzalnych wzorach, a ich funkcje ograniczały się jedynie do absolutnego minimum, odeszły w zapomnienie.

Rola aluminium w projektowaniu designerskich mebli ogrodowych

Czasy, w których nowoczesne meble zdobiące nasze tarasy, werandy i balkony dostępne były wyłącznie w kilku powtarzalnych wzorach, a ich funkcje ograniczały się jedynie do absolutnego minimum, odeszły w zapomnienie. Dziś, rzeczy którymi się otaczamy muszą być nie tylko trwałe i estetyczne, ale również wielozadaniowe, pozwalające na maksymalną personalizację oraz stworzone z poszanowaniem środowiska naturalnego. Łącząc kreatywność EGO Paris i know-how Hydro powstają meble wynoszące komfort użytkowana na zupełnie nowy poziom.

Francuski design i sztuka życia

Mówiąc „meble tarasowe”, pierwsze, co przychodzi nam do głowy to ciężkie, drewniane formy lub rattanowe plecionki. To one bowiem wiodły prym w aranżacji przydomowych stref relaksu, bazujących na stylu klasycznym, rustykalnym czy scandi. Jednak kiedy do głosu zaczął dochodzić nurt nowoczesny oraz przestrzenie inspirowane loftami, czy minimalizmem, a „less is more” stało się mocnym hasłem architektonicznym, elementy wyposażenia zaczęły wymagać redefinicji – zarówno w warstwie wizualnej, jak i funkcjonalnej. Miało być lekko, nieco surowo, a przede wszystkim funkcjonalnie, ekologicznie i oryginalnie. Sposób na takie połączenie znalazła firma EGO Paris, która swoje kreatywne projekty buduje na innowacyjnych stopach aluminiowych Hydro.

Celem nadrzędnym nowego pomysłu EGO Paris było stworzenie kolekcji, której głównym punktem będzie zabudowa modułowa, podkreślająca biesiadną atmosferę i francuską sztukę życia – dwie wartości dziedzictwa wywodzące się z regionu Beaujolais. Tak powstała Kama, której sercem jest wielozadaniowa sofa. Dzięki zastosowaniu zestawu poduszek może z łatwością przekształcić się w leżankę, miejsce do rozmów, a nawet leżak do opalania.

Poza designem znakiem rozpoznawczym marki jest francuska produkcja, dzięki której sofa zdobyła uznanie na arenie międzynarodowej. Klienci mogą w pełni spersonalizować wybrane rozwiązania dzięki bogatej ofercie wykończeń lub skorzystać z fachowej wiedzy na temat wyrobów ręcznych godnej najlepszych rzemieślników. A wszystko dzięki wyobraźni projektantów i… niezawodności ALU.

Aluminium wchodzi na… tarasy!

Co sprawia, że aluminium nie ma sobie równych jeśli chodzi o konstrukcje na miarę XXI wieku?

- Jedną z głównych zalet wyciskania surowca są nieskończone możliwości zastosowania, kształtowania i formowania – podkreśla Katarzyna Olszowik, Regionalny Kierownik Sprzedaży Hydro Extrusion Poland. – Jego mocną stroną jest bez wątpienia otwarte podejście do designu. Materiał może przybrać dowolny kolor palety RAL, wyróżniać się wykończeniem matowym lub błyszczącym, a nawet doskonale imitować drewno. Ale to nie wszystko. Biorąc pod uwagę właściwości metalu, wykonane z niego elementy są w pełni odporne na niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak wilgoć, wiatr czy nadmierne nasłonecznienie, przez co nie korodują, nie odkształcają się, jest i nie wymagają przeprowadzania czasochłonnych zabiegów konserwacyjnych – dodaje ekspert.

Taki zespół zalet skłonił firmę EGO Paris do zastosowania w sofach KAMA specjalnego profilu, który utrzymuje poduszki w danej pozycji, a jednocześnie zapewnia łatwe ich przemieszczanie.

Zrównoważony rozwój

– Aluminium to materiał, który doskonale wpisuje się w idee naszej marki – zwłaszcza, że jest to surowiec ekologiczny, nadający się do ponownego przetworzenia. – mówi Nicolas Sommereux, Dyrektor generalny EGO Paris.

– Nasze firmy mają więc wspólny cel: budowanie bardziej zrównoważonej przyszłości. EGO Paris poszukuje innowacji, które mogą zmniejszyć wpływ działań firmy na środowisko, a Hydro na te potrzeby odpowiada, oferując rozwiązania w postaci niskoemisyjnych stopów Hydro REDUXA i Hydro CIRCAL – dodaje Katarzyna Olszowik, Regionalny Kierownik Sprzedaży Hydro Extrusion Poland.

Hydro Reduxa to niskoemisyjne aluminium o śladzie węglowym nieprzekraczającym 4,0 kg CO2 na 1 kg aluminium. Z kolei stop Hydro Circal to produkcja wtórnego aluminium - co najmniej 75% materiału pochodzi z recyklingu. Obie koncepcje zmierzają do wdrożenia jak najbardziej ekologicznych i zrównoważonych procesów produkcyjnych.

Holistyczne podejście do projektu

Już na etapie projektowania nowego produktu inwestorzy powinni poznać cały wachlarz możliwości surowca, dlatego wybierając współpracę z ekspertami Hydro otrzymują nie tylko bezpieczne rozwiązania aluminiowe zgodne z międzynarodowymi normami i przepisami, lecz przede wszystkim wsparcie ekspertów na wczesnym etapie koncepcyjnym.

Firma EGO Paris została zaproszona na szkolenie do Hydro, aby poznać tajniki projektowania i rysowania profili.

– Opracowujemy profile we współpracy z firmą Hydro, polegając na ich wiedzy i doświadczeniu oraz korzystając z pomocy ich biura projektowego. Najważniejszym celem firmy EGO Paris było zapewnienie, aby design służył celom funkcjonalnym i aby był ponadczasowy. Dzięki tej inwestycji udało się go osiągnąć – podkreśla Nicolas Sommereux, Dyrektor generalny EGO Paris.

Jedną z misji udoskonalania rozwiązań przemysłowych wdrażanych przez markę Hydro jest pomoc organizacjom w komercjalizacji bardziej ekologicznych produktów. Sięganie po aluminium pozyskiwane z recyklingu to jedno z rozwiązań, które może wpłynąć dodatnio na wizerunek firmy i zwiększyć atrakcyjność jej oferty.

Artykuł został dodany przez firmę

Hydro Extrusion Poland Sp. z o.o.

Jesteśmy w stanie spełnić nawet najbardziej specyficzne wymagania klienta w zakresie profili aluminiowych. Dysponujemy trzema prasami do wyciskania profili aluminiowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.