Artykuł Dodaj artykuł

O przyszłości polskiego przemysłu w październiku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

14. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, 8. edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING, konferencje Nowy Przemysł 4.0 oraz Tech and Job. Od 4 do 20 października 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zaplanowano szereg wydarzeń skierowanych do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych zmianami i przyszłością̨ przemysłu w Polsce.

O przyszłości polskiego przemysłu w październiku  w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

14. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, 8. edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING, konferencje Nowy Przemysł 4.0 oraz Tech and Job. Od 4 do 20 października 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zaplanowano szereg wydarzeń skierowanych do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych zmianami i przyszłością̨ przemysłu w Polsce.

– Trwają przygotowania do jednych z najważniejszych wydarzeń przemysłowych w Polsce. Jesienią spotkamy się w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, aby szeroko dyskutować na temat zmian, wyzwań i przyszłości polskiego przemysłu. Jako organizatorzy, dołożymy wszelkich starań, aby kolejne edycje Targów TOOLEX oraz ExpoWELDING stworzyły szansę merytorycznych spotkań i nawiązania nowych kontaktów – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

O nowościach w technologii obróbki

Przemysłową jesień w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 4-6 października br. zainaugurują Targi TOOLEX – jedna z największych w Polsce imprez targowych, poświęcona głównie branży obrabiarek oraz narzędziowej, podczas której wystawcy zaprezentują najnowsze rozwiązania związane z technologią obróbki.

Targi co roku gromadzą licznych przedstawicieli kadry zarządzającej firm, operatorów CNC, programistów, kontrolerów jakości i techników utrzymania ruchu oraz wszystkich zainteresowanych specjalistycznymi nowinkami. Podczas Targów prezentowane będą różnorodne rozwiązania dedykowane obróbce, dzięki czemu uczestnicy będą mogli zapoznać się z nowościami rynkowymi oraz szeroką ofertą czołowych producentów. Nie zabraknie również prezentacji systemów pomiarowych i akcesoriów wspierających pomiary oraz oprogramowania dla branży inżynierskiej.

Technologie Przemysłu 4.0 w praktyce

Wiedzę z zakresu zastosowania innowacyjnych technologii będzie można poszerzyć podczas konferencji Nowy Przemysł 4.0.  Jej uczestnicy porozmawiają m.in. o tym, jak pokonywać bariery wykorzystywania technologii Przemysłu 4.0 w polskiej gospodarce i czy okres po pandemii i niestabilne obecnie otoczenie makroekonomiczne to dobry czas na przyspieszenie i „ucieczkę do przodu”. Z dialogu przedstawicieli środowisk i grup zawodowych wyniknie mocno osadzona w rynku wiedza o tym, jakie czynności można i warto automatyzować, jak dobrać odpowiednie dla specyfiki naszego biznesu, elastyczne i perspektywiczne rozwiązania, jak wyposażyć załogę w nowe kompetencje.

Jak przystało na wydarzenie technologiczne, jego forma będzie nowoczesna i urozmaicona – zapewni multimedialny i bezpośredni kontakt z technologiami, z ich jej twórcami i użytkownikami zgodnie z hasłem: „Zobacz i przetestuj – jak technologie Przemysłu 4.0 działają w praktyce”.

Rynek pracy specjalistów

O tym jakich specjalistów potrzebuje polski przemysł, jakie są najbardziej poszukiwane specjalności inżynierskie, jakich kompetencji i nowych umiejętności będzie się wymagało od inżynierów w branżach przechodzących cyfrową transformację, rozmawiać będą uczestnicy konferencji Tech and Job. Unikatowa debata o polskim rynku pracy inżynierów odbędzie się podczas drugiego dnia Targów TOOLEX.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie rozstrzygnięcie konkursu The Best of Industry 4.0 połączone z wręczeniem nagród podczas wieczornej gali, 2 października 2022 r. W ramach konkursu nagrodzone zostaną zakłady produkcyjne, które realizują ideę „fabryki przyszłości” implementując technologię Przemysłu 4.0, a także wyjątkowe produkty i innowacyjne technologie, które wspierają transformację przemysłu.

Spotkanie branży spawalniczej

Nieco później, bo w dniach 18-20 października br., odbędą się ExpoWELDING, najważniejsze targi spawalnicze w Polsce i jedno z najbardziej uznanych wydarzeń branżowych w Europie. W ramach targów wystawcy prezentują najnowsze, kompleksowe rozwiązania wykorzystywane podczas procesu spawania. Są to narzędzia pozwalające uzyskać znacznie lepszą wydajność i jakość pracy. Na targach nie zabraknie zatem szerokiej oferty czołowych przedstawicieli producentów sprzętu spawalniczego, oprogramowania, a także robotyzacji i automatyzacji.

Wydarzenie gromadzi przedstawicieli m.in.: przemysłu hutniczego, górniczego, stoczniowego, budowlanego, kolejowego, energetycznego, automotive czy spożywczego.

Targom towarzyszyć będzie 63. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza pod hasłem: „Spawalnictwo w sieci nowych możliwości” oraz 5. Międzynarodowe Seminarium Klejenia pt. „Klejenie w aplikacjach przemysłowych”.

Aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące wydarzeń dostępne są na stronach: toolex.pl oraz expowelding.pl  

Organizatorem Targów TOOLEX oraz ExpoWELDING jest Grupa PTWP.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.