Artykuł Dodaj artykuł

Dlaczego warto wybrać holownik elektryczny w branży metalurgicznej?

Produkcja stali i elementów prefabrykowanych wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń do transportu wewnętrznego.

Produkcja stali i elementów prefabrykowanych wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń do transportu wewnętrznego. Sprawdzoną metodą przemieszczania w przemyśle metalurgicznym są holowniki elektryczne. Sprawdź, jakie korzyści wynikają z zastosowania ciągników przemysłowych.

rury bezszwowe

Co mogą przenosić holowniki elektryczne?

W przemyśle metalurgicznym, a także w produkcji elementów prefabrykowanych, do przemieszczania ładunków w procesie produkcyjnym i montażowym są wykorzystywane różne urządzenia, na przykład wózki widłowe, suwnice czy paleciaki.

Trzeba jednak mieć świadomość, że ze względu na dużą masę stalowych części, nie wszystkie poradzą sobie z tym zadaniem. Przykładowo, standardowe paleciaki elektryczne są przystosowane do transportowania ładunków na paletach o ograniczonej masie.

Zdecydowanie lepszym wyborem do transportu wewnątrzzakładowego są wszechstronne holowniki przemysłowe MasterMover. Służą do bezwysiłkowego transportowania ładunków o masie nawet 360 000 kilogramów, w tym także o niestandardowych kształtach i rozmiarach.

Holowniki elektryczne w przemyśle metalurgicznym są wykorzystywane do sprawnego przemieszczania takich elementów, jak:

  • konstrukcje stalowe,
  • zbrojenia,
  • rury,
  • blachy stalowe,
  • obrobione podzespoły,
  • odlewy,
  • zbiorniki,

Może Cię zaciekawić: https://www.mastermover.com/pl-pl/news/srodki-transportu-wewnetrznego/

mt400 shintech metal extrusion

Korzyści dla przemysłu metalurgicznego z holowników

Zastosowanie holowników przemysłowych MasterMover w procesie produkcji stali i elementów prefabrykowanych niesie wiele korzyści dla przedsiębiorstwa. Przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo.

Holowniki elektryczne wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami, wysoką zwrotnością i doskonałą sterownością. Operator ma zapewnioną dobrą widoczność we wszystkich kierunkach, co daje pełną kontrolę nad transportowanym ładunkiem, nawet w ciasnych i zatłoczonych przestrzeniach. Pozwala to wyeliminować ryzyko wypadków i doznania uszczerbku na zdrowiu przez pracowników.

Ciągniki przemysłowe ograniczają ręczne przenoszenie i tym samym odciążają pracowników. Przy tym nie wymagają zaangażowania większej liczby osób. Są obsługiwane przez jednego operatora.

Dodatkowo nie musi on posiadać specjalnych uprawnień, co ogranicza przestoje wynikające z konieczności oczekiwania na dostępność licencjonowanego pracownika.

Ostatecznie, wykorzystanie holowników elektrycznych znacząco podnosi wydajność procesów produkcyjnych. To z kolei przekłada się na niższe koszty operacyjne, poprawę terminowości i zwiększenie produktywności przedsiębiorstwa.

Sprawdź również: Czym jest transport wewnętrzny?

Jakie firmy z branży stali korzystają z holowników elektrycznych?

Zalety holowników elektrycznych MasterMover dostrzegają największe światowe firmy z branży metalurgicznej i produkcji elementów prefabrykowanych. Są wykorzystywane chociażby przez takie przedsiębiorstwa, jak: ArcelorMittal, Schlumberger, Hettich, Barrett Steel Limited, Tata czy Baker Hughes.

Holowniki przemysłowe oferują realne korzyści dla każdego przedsiębiorstwa i są doskonałą inwestycją w jego rozwój. Pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, zwiększają bezpieczeństwo w środowisku pracy i jednocześnie optymalizują procesy logistyczne w firmie.

Podobne artykuły