Artykuł Dodaj artykuł

Blacha perforowana - jak przemysłowy produkt stał się elementem i bazą nowoczesnej architektury i wzornictwa

BLACHA PERFOROWANA to blacha z metalu, z precyzyjnie wykonanymi otworami, które wykonywane są na nowoczesnych prasach perforujących.

BLACHA PERFOROWANA

BLACHA PERFOROWANA to blacha z metalu, z precyzyjnie wykonanymi otworami, które wykonywane są na nowoczesnych prasach perforujących. Otwory jakie w ten sposób powstają, mogą mieć różne kształty i wymiary.

Do metali z jakich wykonuje się blachy perforowane należą: stal zwykła węglowa, popularnie nazywana stalą czarną (choć jej barwa jest szara, popielata, stalowa), stal ocynkowana, stal nierdzewna, stal kwasoodporna, aluminium, mosiądz, miedź.

Produkt jakim jest niezwykle modna obecnie blacha perforowana znany jest i wykorzystywany w przemyśle od ponad stu lat; wykorzystywana była przez ten cały okres czasu jako sito, filtr, obudowa i osłona maszyn, urządzeń, element suszarni, wentylacji. Jednak swój renesans blacha perforowana przeżywa obecnie, po tym jak doszło do jej mariażu z architekturą.

Perforacja - Blachy Perforowane Sp. z o.o.

Związek blach perforowanych z architekturą i ogólnie pojętym budownictwem jest od lat bardzo silny.

Architekci pokochali ten wdzięczny produkt, z uwagi na szczególne właściwości blach perforowanych, do których zaliczyć można głównie trwałość, solidność materiału, jego niewielki ciężar, a więc lekkość, która nie obciąża nadmiernie fundamentów, a także doskonałe właściwości wentylacje i możliwość dobierania podczas projektowania różnorodnych prześwitów, pozwalających na większe lub mniejsze przysłanianie lub odsłanianie tła.

W zależności od tego czy zdecydujemy się na zastosowanie w budownictwie otworów okrągłych lub kwadratowych, a także odpowiednio dobierając ich wzory oraz w zależności od rozstawu miedzy otworami, uzyskujemy różnorodny ale zawsze pożądany efekt.

Blisko siebie położone otwory w blachach perforowanych pozwalają na uzyskanie efektu dużego ażuru, koronki; natomiast otwory położone od siebie w znacznej odległości pozwalają na pozostawienie dużej powierzchni pełnej blachy, przez co element wykonany z takiej blach będzie więcej zasłaniał niż odsłaniał, a sam w sobie będzie także ozdobą, pozwalając na przepuszczanie powietrza ale jednocześnie zasłaniając to co pozostaje za blachą.

Jest to w tym konkretnym przypadku, doskonałe rozwiązanie dla wszystkich potrzebujących prywatności i poszukujących rozwiązań na balustrady, ogrodzenia, bramy, które pozwolą stworzyć barierę z blach perforowanych, nieprzeniknioną dla wzroku.

Perforacja - Blachy Perforowane Sp. z o.o.

Ścianki działowe z blach perforowanych, sufity podwieszane z blach perforowanych, balustrady schodowe, wiaty, ogrodzenia pokazują jak popularnym i wdzięcznym produktem stała się blacha perforowana, szczególnie w ostatnich latach. Polubili ją inwestorzy za gwarancję trwałości, architekci zaś za niezliczone możliwości zestawienia aranżacji przestrzeni, a tak ze wykonawcy za łatwość montażu.

Blacha perforowana to materiał, który może występować w architekturze samodzielnie, ale jest także materiałem towarzyskim, ponieważ chętnie występuje w zestawieniu ze szkłem, drewnem, kamieniem, tworząc w ten sposób idealne nowoczesne kompozycje.

Perforacja – blachy perforowane sp. z o.o. z Krakowa oferuje już od ponad 22 lat najwyższej jakości blachy perforowane i siatki, które stanowią źródło niezliczonych inspiracji dla architektów, projektantów i inwestorów.

Zaufaj doświadczonym ekspertom w dziedzinie blach perforowanych.

Zapraszamy do współpracy!

 


Perforacja - Blachy Perforowane Sp. z o.o. gazele

Artykuł został dodany przez firmę

Perforacja - Blachy Perforowane Sp. z o.o.

Od początku działalności firma dynamicznie się rozwija, oferując swym Klientom produkty najwyższej jakości. Takie jak: blachy perforowane, siatki plecione, siatki zgrzewane, siatki tkane czy też siatki cięto-ciągnione, siatki fasadowe.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.