Artykuł Dodaj artykuł

Waterjet OMAX trafił do US ARMY

Na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej Stanów Zjednoczonych, amerykańska korporacja OMAX stworzyła niezwykłe urządzenie do cięcia wodą. Zaletą tego waterjeta jest jego niezwykła wprost mobilność jak na tego typu urządzenie, bez utraty charakterystycznych walorów cięcia. Po co amerykańskim wojskowym maszyna do cięcia wodą?

Na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej Stanów Zjednoczonych, amerykańska korporacja OMAX stworzyła niezwykłe urządzenie do cięcia wodą. Zaletą tego waterjeta jest jego niezwykła wprost mobilność jak na tego typu urządzenie, bez utraty charakterystycznych walorów cięcia. Po co amerykańskim wojskowym maszyna do cięcia wodą?

OMAX zaprojektował dla amerykańskiej armii kompletnego, przenośnego waterjeta, w skład którego wchodzi pompa napędu korbowodowego, chłodnica, system zmiękczania wody oraz system podawania ścierniwa o pojemności 45 kg.  Ten przenośny waterjet  opiera się na stalowej podstawie, na której oznaczone są punkty służące do podnoszenia maszyny za pomocą wózka widłowego tak, aby umożliwić łatwą relokację całego systemu.

Wytrzymała platforma pokryta warstwą epoksydową wyposażona jest również w metalowe obejmy mocujące, które zabezpieczają  ładunek podczas transportu. Można również, w celu poprawy warunków pracy przy maszynie, na podstawie waterjeta zamontować antypoślizgowe elementy wykonane z gumy.

Przenośna maszyna OMAX została stworzona głównie z myślą o pracy przy polach naftowych, konstrukcjach stalowych, a także w przemyśle wojskowym.

Pierwsze tego typu urządzenie zostało zaprezentowane w 2010 roku podczas sympozjum i prezentacji Ministerstwa Obrony Narodowej USA w Tampie, w stanie Floryda.

Ten niezwykły waterjet charakteryzuje się tym, że uruchomienie go, nawet w warunkach polowych, zajmuje jedynie kilka minut. Do tego może ciąć nawet pancerz czołgu! Takie ekstremalne warunki nie wpływają natomiast na precyzję i szybkość cięcia różnych materiałów.

- Sektor rządowy USA  jest szczególnie zainteresowany zwiększeniem efektywności produkcji narzędzi wojskowych dla różnych zastosowań. Dlatego zainteresowano się właśnie urządzeniami korporacji OMAX – mówi Przemysław Prajsnar, prezes OMAX POLAND w Elblągu. - Jednak taki Przenośne Centrum Obróbcze może być idealnym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorstwa. Takiego waterjeta można często przewozić w różne lokalizacje. Nie musi już stać tylko w jednym miejscu, w tej samej hali produkcyjnej.

Dlaczego rząd Stanów Zjednoczonych wybrał właśnie korporację OMAX?

- Myślę, że doceniono najlepsze rozwiązania w technologii precyzyjnej obróbki materiałów za pomocą systemów waterjet – mówi Przemysław Prajsnar. - Przez ponad 14 lat zakłady produkcyjne, producenci sprzętu, wykonawcy, kontrahenci branży wojskowej, instytucje edukacyjne, a także kilkaset firm na całym świecie wybrało maszyny OMAX, aby sprostać wysokim potrzebom obróbki materiałów metodą wodno-ścierną. Każde z naszych centrów obróbczych zostało zaprojektowane tak, aby było w stanie z łatwością przeciąć szereg materiałów, począwszy od kamienia, przez metal, po plastic i szkło, ceramikę, a  także kompozyty - w czasie 10 razy krótszym niż dzieje się to w  przypadku tradycyjnych technologii.     

Do tego świetne oprogramowanie sterujące waterjetem OMAX, oparte na systemie Windows, powoduje iż nie trzeba być ekspertem aby pracować na waterjecie.

- Każdy z naszych modułów oprogramowania jest oparty o środowisko Windows®. Charakteryzuje się menu opartym na ikonach z jasnymi, konkretnymi opcjami. Ponadto prawie w każdym kroku dostępna jest pomoc. Dlatego niepotrzebne jest uprzednie doświadczenie w zakresie programowania. Nawet początkującym operatorom niezwykle łatwo jest osiągnąć w krótkim czasie eksperckie rezultaty cięcia tą maszyną – wyjaśnia Przemysław Prajsnar, prezes OMAX POLAND.

Warto dodać, że rząd Stanów Zjednoczonych zamówił już 100 maszyn OMAX. Jeśli więc departament obrony narodowej USA zaufał OMAX, dlaczego i Ty nie miałbyś tego zrobić?

Film na temat tej maszyny OMAX:

http://www.omax.com/videos/?c=3&article=185

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.