Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Kennametal Sintec z siedzibą w Schongau w Niemczech obchodzi 25-lecie istnienia

Firma Sintec z siedzibą w Schongau w Niemczech, będąca częścią Międzynarodowej Grupy Kennametal od roku 2006, obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia.

Firma Sintec z siedzibą w Schongau w Niemczech, będąca częścią Międzynarodowej Grupy Kennametal od roku 2006, obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Jej początki sięgają roku 1987. Jedną z pierwszych aktywności firmy było wprowadzenie na rynek zbiornika odparowującego. Kamieniem milowym w rozwoju było m.in. nabycie zaawansowanych pił drucianych, z których niektóre do teraz zapewniają świetną jakość cięcia i wydajność, instalacja trzech w pełni zautomatyzowanych pras do prasowania na gorąco, a następnie instalacja w wydzielonym budynku prasy izostatycznej do prasowania na zimno. Działania te były kolejnymi, innowacyjnymi krokami na drodze do osiągnięcia pozycji światowego lidera. Wraz z wprowadzeniem produktu T-Vap w roku 2003, Sintec zyskał atut wyróżniający firmę na światowym rynku.

Dołączenie do grupy spółek Kennametal zatrudniającej na świecie około 13,000 pracowników pozwoliło Sintec na ewolucję - ze spółki rodzinnej - do działającej na skalę międzynarodową firmy przemysłowej. Dowodem na to jest przeniesienie zakładów produkcyjnych z USA do Schongau w roku 2007, w tym również powstanie dodatkowego zakładu produkcyjnego oraz przeniesienie Zarządu do nowego biurowca. Przejście na SAP w roku 2008 było ostatnim krokiem integracji firmy Sintec – będącej centrum wiedzy fachowej o zbiornikach odparowujących - z grupą spółek Kennametal. Ogromne zapotrzebowanie wiążące się z całodobowym, trzyzmianowym trybem pracy przez sześć dni w tygodniu, jak również konieczność instalacji kolejnej prasy w bieżącym roku - wyraźnie wskazują, że Kennametal dokonał słusznego wyboru dla dalszego rozwoju rynku.

Zakład w Schongau jest dziś symbolem rozwoju technologicznego oraz filarem przemysłu miasta Schongau i sąsiadujących gmin. Jest jednym z czołowych pracodawców dla lokalnej społeczności, zatrudniając aktualnie 79 pracowników.

Z okazji jubileuszu Kennametal zorganizował 21 września na terenie firmy w Schongau uroczystość dla pracowników. W pierwszej kolejności gości przywitała Kierownik Zakładu Martina Igel, która odczytała list z gratulacjami od Carlosa Cardoso, Prezesa Kennemetal. Następnie przemówienie wygłosił Brian Maglosky, Wice-Dyrektor Manufacturing EMEA. Starał się wygłosić je po niemiecku (przybył do Europy z USA zaledwie cztery miesiące wcześniej), aby móc przywitać pracowników oraz gości w ich własnym języku i podziękować im za ich lojalność i poświęcenie. Gest ten został przyjęty głośnymi oklaskami i bardzo doceniony. Friedrich Zeller, Przewodniczący Samorządu Powiatowego Wilheim-Schongau oraz Paul Huber, Zastępca Burmistrza Schongau, również wyrazili swoje uznanie dla osiągnięć zakładu Schongau oraz nabycia Sintec przez Kennemetal w 2006, co ocaliło dotychczasowe miejsca pracy. Hubert Just, Kierownik Produkcji Kennametal Sintec oraz Martina Igel, Kierownik Zakładu, zakończyli część oficjalną spotkania przedstawiając krótki skecz o rozwoju firmy, stanowiący dla widowni pouczającą, ale też rozrywkową lekcję historii firmy. Następnie wszyscy zaproszeni zostali do wspaniałego bufetu, po którym tańczyli przy muzyce do wieczora, a nawet do późnej nocy.

Kolejny dzień, 22 września 2012 był Dniem Otwartym zakładu w Schongau. Przewidziano różnorodne programy dla młodych i starszych odwiedzających. Goście mieli okazję zajrzeć do warsztatów produkcyjnych, a także dowiedzieć się więcej o ofercie produktów podczas wycieczek z przewodnikiem po zakładzie.

„Wiemy, że sukces i rozwój naszej Grupy zależy od naszych pracowników i niezmiernie doceniamy wkład kadry w ciągu całej 25-letniej historii zakładu Schongau. Dzięki Wam firma nie tylko osiągnęła drugie miejsce na rynku światowym, ale też cały czas utrzymuje konkurencyjność ”, skomentował Prezes Kennametal, Carlos Cardoso.

Podobne artykuły