Artykuł Dodaj artykuł

Waterjet SMARTJET spełnia Twoje marzenia

To maszyna o niewyobrażalnych możliwościach. Od projektu do stworzenia potrzebnego elementu potrzebuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. Ponadto urządzenie to pozwala zaprojektować każdy kształt i wyciąć go w praktycznie każdym materiale.

To maszyna o niewyobrażalnych możliwościach. Od projektu do stworzenia potrzebnego elementu potrzebuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. Ponadto urządzenie to pozwala zaprojektować każdy kształt i wyciąć go w praktycznie każdym materiale. Nic więc dziwnego, że taką maszyną mogą być zainteresowane firmy działające w branży budownictwa,  wyposażenia wnętrz oraz architekci.

Co to za urządzenie, które pozwala na tak szybkie przygotowanie i wykonanie całego projektu? Mowa tu o maszynie do cięcia wodą SMARTJET, którą w swojej ofercie posiada firma TECHJET. Polscy przedsiębiorcy, którzy kupili waterjeta SMARTJET, doceniają łatwość jego obsługi oraz wprost nieograniczone możliwości projektowe. Do tego niewielki SMARTJET zmieści się w każdym większym pomieszczeniu.

Oprogramowanie TECHJET kluczem do sukcesu

Oprogramowanie instalowane w waterjetach TECHJET to obecnie najlepszy w tej branży nowoczesny program wspomagający projektowanie oraz ułatwiający organizację procesów cięcia. Wspomagany dodatkowymi modułami, jest potężnym narzędziem o bardzo dużych możliwościach. Wyposażony w prosty i intuicyjny interfejs oparty o system Windows oraz bibliotekę części umożliwia zaawansowane tworzenie detali z automatycznym wykrywaniem konturów i otworów. Program obsługuje pliki następujących formatów: DWG, DXF, WMF, CNC, TTF, GEO, TAG, ORD, CBF.

Warto dodać, że to inteligentne oprogramowanie projektujące pozwala również na wycięcie elementu, który na przykład skopiujemy z wyszukiwarki google. Nie musimy tworzyć specjalnego pliku. Wystarczy, że dany wzór po skopiowaniu z przeglądarki internetowej zapiszemy np. w popularnym jpg., a następnie wprowadzimy do oprogramowania SMARTJETEM.

- Proszę sobie wyobrazić, że klient przynosi nam skopiowany z internetu plik z kształtem, który chce wykonać. Inne urządzenia nie potrafiłyby tego zrobić. Jednak dla SMARTJETA nie ma rzeczy niemożliwych. Plik wgrywamy do programu i przetwarzamy go błyskawicznie w ścieżki cięcia. Przy okazji program szybko oblicza nam czas pracy i jej koszt. Czyli możemy od razu klientowi podać kalkulację cięcia – mówi Adam Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET.

Można śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o projektowanie i cięcie SMARTJETEM, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Ten waterjet poradzi sobie z każdym kształtem i praktycznie każdym materiałem.

W ten sposób możemy projektować i produkować wiele wspaniałych elementów wykończenia wnętrz, np. blaty stołów, parapety, stopnie schodów, elementy ozdobne z różnych materiałów, witraże, mozaiki podłogowe i ścienne, poręcze. Posiadając SMARTJETA w firmie sprostamy każdemu, nawet najbardziej wymagającemu zamówieniu.

Funkcja automatycznego układania – jak to działa?

Do tego wykorzystamy praktycznie w całości cięty materiał. Nie narażając się na niepotrzebne straty materiałowe.

- To naprawdę niesamowite. Komputer z oprogramowaniem TECHJETu, wyposażony w funkcję automatycznego układania, jest w stanie poukładać elementy na arkuszu, wypełniając każdy dosłownie skrawek wolnej przestrzeni. Człowiekowi zajęłoby to chyba z miesiąc, a nasz komputer wykonuje obliczenia w ciągu kilkudziesięciu sekund – dodaje Marcin Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET.

Oznacza to, że oprogramowanie firmy TECHJET, w inteligentny sposób zaplanuje cięte elementy na materiale w taki sposób, aby został on praktycznie całkowicie wykorzystany. Nie trzeba dodawać, że w ten sposób nasza produkcja nie będzie generowała niepotrzebnych strat materiałowych. To zaś przełoży się na nasze zyski. Jest to bardzo ważne, jeśli pracujemy na dość drogich materiałach. A takie głównie są obrabiane przez maszyny do cięcia wodą.

Wyobraźmy sobie, że nasza firma otrzymuje zlecenie produkcji pewnego elementu z dość drogiego materiału. Standardowe oprogramowanie waterjeta rozrysowuje projektowany element na materiale i waterjet rozpoczyna swoją pracę. Maszyna do cięcia wodą działa tak, jak zostanie zaprogramowana. To powoduje, że urządzenie nie wykorzystuje przy cięciu całego dostępnego obszaru i powstają tzw. odpady produkcyjne. Czyli mówiąc wprost – resztki surowca, z których zwykły waterjet nie jest już w stanie wykonać potrzebnych części.

Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że za odpowiedni „rozkład” ciętych części na materiale odpowiada oprogramowanie sterujące maszyną do cięcia wodą.

Techjet – czyli dbałość o szczegóły.

Funkcja automatycznego układania i oprogramowanie to nie jedyne mocne argumenty przemawiające za wyborem waterjeta SMARTJET. Te maszyny mają jeszcze kilka ważnych cech.

- Podstawowym wyróżnikiem i atutem naszych maszyn są podzespoły, z jakich są zbudowane. Firmowe grube śruby kulowe, prowadnice liniowe, serwomotory oraz odlewany i oddzielony od stołu korpus sprawiają, iż jakość cięcia naszymi maszynami jest wyraźnie lepsza, a ich żywotność dłuższa. Ta niezwykła dbałość o ważne szczegóły wyróżnia nasze maszyny od produktów oferowanych przez konkurencję – wyjaśnia Marcin Cegielski.

Maszyny do cięcia wodą TECHJET posiadają konstrukcję jednoramienną. Operatorzy mogą więc dojść do stołu roboczego aż z trzech stron. Co zapewnia komfort operowania dużymi materiałami na stole roboczym. Dodajmy, że część mechaniczna waterjeta jest oddzielona od stołu roboczego, dlatego podczas załadunku ciężkich materiałów nie ma obaw o ewentualne uszkodzenia maszyny do cięcia wodą. To jest istotne podczas załadunku materiału np. wózkiem widłowym, który może przecież uderzyć w stół roboczy maszyny.

Podczas gdy pozostali producenci czy dystrybutorzy oferują urządzenia z korpusem spawanym, jedynie firma TECHJET dostarcza waterjety z korpusem z pełnego odlewu. Co to oznacza? Jak wiadomo element wykonany z jednego odlewu zawsze będzie bardziej trwały podczas wieloletniej eksploatacji niż ten wykonany za pomocą spawanych części. Dlatego waterjety TECHJET cechują się nie tylko niesłychaną precyzją i stabilnością parametrów ale również wieloletnią żywotnością.

Na koniec warto dodać, że waterjety SMARTJET to maszyny zaprojektowane i przeznaczone do pracy oraz zarabiania pieniędzy dla właściciela. Siłą tych maszyn nie są kolejne, zbędne i kosztowne gadżety, za które trzeba płacić duże sumy. Waterjety TECHJET po prostu nie potrzebują tych kosztownych zabawek, aby wydajnie pracować dla Twojej firmy, przynosząc wymierne zyski, które z nadwyżką pokryją koszt inwestycji w zakup waterjeta.