Artykuł Dodaj artykuł

Cięcie wodą

Cięcie wodą to istna rewolucja w zakresie obrabiania materiałów. Nowoczesna technologia dzięki uniwersalności pozwala na pracę z różnymi typami materiałów. Gwarantuje precyzję niemal niemożliwą do osiągnięcia przy wykorzystaniu innych metod wycinania.

Cięcie wodą to istna rewolucja w zakresie obrabiania materiałów. Nowoczesna technologia dzięki uniwersalności pozwala na pracę z różnymi typami materiałów. Gwarantuje precyzję niemal niemożliwą do osiągnięcia przy wykorzystaniu innych metod wycinania.

Cięcie wodą

Technologia cięcia wodą, czyli z ang. Abrasive Waterjet polega na wykrawaniu materiałów za pomocą wody o wyjątkowo wysokim ciśnieniu. Jej największą zaletą jest możliwość pracy z różnego typu tworzywem bez odkształceń i uszczerbku na jakości. Cięcie wodne sprawdzi się nie tylko do obróbki metalu, ale także tytanu, stali, marmuru, gumy, aluminium, a nawet szkła i ceramiki. W przypadku innych technik obrabiania jest to bardzo skomplikowane, czasochłonne, a efekty są często niezadowalające.

Co jeszcze wyróżnia metodę cięcia wodą?

Cięcie wodą pozwala na obróbkę grubych materiałów (do 195 mm) oraz kilku elementów jednocześnie. W tym celu używa się wody z domieszką granetu (w standardowym procesie cięcia stosuje się czystą wodę). Środek ścierny w strumieniu rozpędzonym do ok. 340 m/s zamienia się w ostrze o ogromnej mocy. Woda ze ścierniwem jest w stanie poradzić sobie z niemal każdym materiałem, a co najważniejsze zachowuje przy tym niebywałą precyzję 0,1 mm. Dzięki Waterjet nawet wycinka niezwykle złożonych kształtów nie powoduje defektów. Cięcie wodą radzi sobie doskonale z drobnymi i delikatnymi elementami.

Cięcie wodą, a jakość materiałów

Obróbka termiczna może mieć negatywny wpływ na obrabiane tworzywo. Prowadzi do odkształceń i wpływa na wytrzymałość materiału. Metoda cięcia wodą utrzymuje temperaturę na stałym poziomie. Dzięki temu wszystkie parametry pozostają niezmienione. Strumieniowe cięcie wody to także obniżenie kosztów obróbki i polepszenie warunków pracowników. Materiał marnuje się nieznacznie, do pracy obrabiarki niepotrzebne jest drogie i nieekologiczne chłodziwo, a sam proces cięcia nie tworzy szkodliwego pyłu.

Kto wykona zlecenie z wykorzystaniem technologii cięcia wodą?

Firma Investa zajmuje się obórką metodą Waterjet od 2006 roku. Wykwalifikowany zespół specjalistów korzysta z najnowszej generacji sprzętu firmy FLOW. Sumienna realizacja zlecenia jest dla Investy priorytetem o czym przekonują lata doświadczenia. Firma Investa jest obecna na rynku od ponad 30 lat. To lider w branży dystrybucji stali nierdzewnej i aluminium. Świadczy również usługi przemysłowe z zakresu obróbki metali. Dzięki nowoczesnej technologii i rzetelnym pracownikom, zleceniodawcy mogą być pewni najwyższej jakości wykonywanych usług. Zachęcamy do odwiedzin oficjalnej strony internetowej https://www.investa.pl/ i kontaktu w celu skorzystania z usług firmy.

Artykuł sponsorowany