W zakładach produkcyjnych, gdzie wytwarzane są elementy z blachy cienkiej i średniej grubości, najczęściej nieodzownym procesem, tuż obok cięcia lub wykrawania, jest gięcie.
Wdrożenie automatyzacji wiąże się z wymiernymi korzyściami dla przedsiębiorstwa z sektora obróbki blach. Jest to proces, który pozwala wynieść wydajność produkcji na nowy, znacznie wyższy poziom, co wiąże się z pozytywnym aspektem finansowym dla firmy, a co więcej jest przyjazny dla środowiska.
Na cztery miesiące przed rozpoczęciem Salonu Technologii Obróbki Metali już 75% powierzchni jest zajęte. Wystawcy nie znajdą już miejsca w halach C, D, E i F. Zostały jeszcze tylko wolne miejsca w pawilonach A, B oraz G.
Tradycyjnie przemysłowy cykl spod znaku STOM wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się w pierwszym kwartale. Tradycyjnie zapowiada się sukces.
W dniach 3–6 czerwca 2013 r. za sprawą targów ITM Polska Poznań zmienił się w stolicę międzynarodowego przemysłu technologicznego, a pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich o łącznej powierzchni blisko 30 000 m2 wypełniło 1000 wystawców z 28 krajów, w tym ponad 100 firm z Indii.
Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE od lat umacniają swoją pozycję jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych przemysłowi związanemu z ochroną powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2023 roku wydarzenie będzie trwało nie trzy, ale aż cztery dni.
Przemysłowy cykl spod znaku STOM wraz z wydarzeniami towarzyszącymi powraca do tradycyjnego, wiosennego terminu. Przemysłowych specjalistów zapraszamy do Targów Kielce od 5 do 7 kwietnia 2022 roku.
Dzisiejszy, prężnie rozwijający się rynek wymaga od firm, aby były konkurencyjne, rzetelne i szybko odpowiadały na jego potrzeby. Z tego względu tak istotne jest, aby każdy zakład nieustannie rozwijał swoją produkcję, wynosząc wydajność na całkowicie nowy poziom. W uzyskaniu najwyższej jakości detali szczególnie pomocna okazuje się obróbka laserowa materiałów. Na szczególną uwagę zasługuje ta, z wykorzystaniem technologii 5-osiowej.
W niezwykle specjalistycznej, ale i wymagającej branży, jaką jest branża maszynowa koniecznością staje się wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań i technologii. Obecnie przedsiębiorstwa z tego sektora przeżywają rozkwit w zakresie Przemysłu 4.0, którego głównym założeniem jest integracja procesów w jeden zautomatyzowany system produkcyjny. Przedsiębiorcy prześcigają się we wprowadzanych innowacjach – na czele pozostaną jednak tylko ci, którzy wyróżnią się nowoczesnym podejściem do branży i sprostają wysokim wymaganiom konsumentów.
250 pracujących maszyn, zapełnione wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka, 500 wystawców, ponad 10 tysięcy branżowych zwiedzających - jednak nie tylko te liczby robią wrażenie w podsumowaniu przemysłowego cyklu Targów Kielce.
Najnowszy eRsCloud, czyli pełna kontrola nad pracą wycinarki laserowej i strategiczne dane dzięki funkcjonalnym raportom, od EAGLE.
Pracujące maszyny, najnowocześniejsze technologie, 500 wystawców, 7 zajętych hal – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2022 roku zapowiada się rewelacyjnie. Kielecka fabryka spotkań rusza 5 kwietnia i będzie pełna nowości.
Firma STIGO, dystrybutor maszyn i oprogramowania dla przemysłu stalowego, weźmie udział w targach STOM 2022 w Kielcach. W dniach 5-7.04 2022 r. eksperci STIGO zaprezentują na swoim stoisku m.in. stoły i źródła do cięcia plazmowego marek Swift-Cut i Hypertherm, znakowarki Markator oraz specjalistyczne oprogramowanie do cięcia SigmaNEST.
Koncepcja Przemysłu 4.0 realizowana jest na podstawie wiedzy, narzędzi, optymalizacji i monitorowania wszystkich systemów produkcji. Opiera się nie tylko na technologiach, ale także na bezpośredniej interakcji ludzi z maszynami, co z kolei wiąże się z zapewnieniem odpowiedniego bezpieczeństwa w zakładzie.
W dniu 5 listopada firma Prima Power przedstawiła maszyny: Shear Genius SGe5 – wykrawarkę rewolwerową zintegrowaną z gilotyną kątową, a także najnowszy automat gnący FBe5-3.