Firma Elesa+Ganter powiększyła ofertę stóp wahliwych o nową serię o oznaczeniu SJF. Nowy produkt jest wyposażony w gwint wewnętrzny, co ułatwia tworzenie wykonań specjalnych, dostosowanych do wymagań danej aplikacji. Nowe stopy SJF idealnie uzupełniają aktualną ofertę stóp wahliwych Elesa+Ganter i będą ciekawym rozwiązaniem dla maszyn i urządzeń z branży spożywczej, medycznej oraz w przypadku konieczności zastosowania lekkiego, niskiego, ekonomicznego, a zarazem jakościowego rozwiązania.
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty stopy wahliwe o oznaczeniach GN 36 i GN 37, które są w stanie przenieść obciążenie nawet do 25 ton na stopę. Z tego względu nowe produkty są polecane do konstrukcji o bardzo dużej wadze i wielkich gabarytach.
Już 21 września, po raz dwudziesty trzeci, odbędzie się największe polskie wydarzenie dla profesjonalistów obróbki cieplnej metali. Organizatorem jest jeden z liderów branży – SECO/WARWICK.
Obróbka plastyczna metali to specyficzny rodzaj obróbki metali, który polega na wytwarzaniu kształtowników o dowolnych parametrach za pomocą nacisku przy użyciu specjalnego narzędzia.
W dniach 27-29 września 2022 roku, po raz trzeci pod egidą Grupy SECO/WARWICK, odbędzie się największe wydarzenie on-line „e-Seminarium 4.2” dla branży obróbki cieplnej metali i metalurgii.
Piec jednokomorowy VIM o wsadzie 50kg do odlewania stopów miedzi od SECO/WARWICK pojechał do Indii.
W dniach od 13 do 17 września centrum wystawiennicze w Stuttgarcie otworzy swoje drzwi dla uczestników targów AMB 2022, czyli spotkania najważniejszych graczy z branży obróbki metali. Aktualna liczba wystawców oraz zróżnicowany program ramowy pozwalają oczekiwać pełnych hal oraz wartościowych impulsów zarówno dla wystawców jak i gości targowych.
Prawie połowa MŚP z branży obróbki metali (47 proc.) spodziewa się wzrostów sprzedaży krajowej w ciągu najbliższych miesięcy, a 4 firmy na 10 przewidują, że w ciągu roku wzrośnie także eksport – wynika z badania Siemens Financial Services w Polsce.
Już po raz drugi odbędzie się największe wydarzenie on-line „E-Seminarium 4.1” dla profesjonalistów związanych z gałęzią obróbki cieplnej metali, którego organizatorem jest jeden z liderów branży – SECO/WARWICK.
Profesjonalna obróbka metali to szereg procesów pozwalających na zmianę kształtu, wymiarów oraz właściwości fizycznych i chemicznych różnych metali.
Obróbka metali to niezwykle istotna, ale i rodząca wiele ryzyk czynność, która w wielu branżach przemysłowych stanowi trzon działalności. Jak zadbać o to, by praca na frezarce była bezpieczna, a by pracownicy mieli zapewnioną optymalną ochroną rąk i dłoni? Sprawdźmy to.
Wytrzymałość, elastyczność, łatwość dopasowania do poszczególnych elementów konstrukcyjnych, odporność na działanie wysokich temperatur, brak odkształceń – tego wymaga się od profili zimnogiętych, które mają szerokie zastosowanie w branży budowlanej, aż po wiele gałęzi przemysłu i fotowoltaikę.
Ciągłe zwiększanie efektywności i dokładności produkcji to konieczność w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, który chce konkurować na rynkach międzynarodowych.
Technologia laserowego cięcia metali niewątpliwie zrewolucjonizowała przemysł, a ta rewolucja trwa do dziś, coraz bardziej się rozwijając i upowszechniając. Umożliwiła osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności produkcji, uprościła procesy obróbki, a także otworzyła zupełnie nowe perspektywy zarówno przed inżynierami procesów, kadrą zarządzającą, jak i projektantami odpowiedzialnymi za wyszukane wzornictwo produkowanych wyrobów. Obecnie na polskim rysunku dostępnych jest wiele marek oraz firm dostarczających wycinarki laserowe. Czym zatem kierować się przy wyborze urządzenia odpowiedniego dla swojej produkcji?
Do jednych z najważniejszych maszyn w zakładach produkcyjnych, gdzie niezbędna jest obróbka blach należą zwijarki, zwane także potocznie walcarkami. Dzięki tym urządzeniom można przeprowadzać procesy dowolnego odkształcania materiału oraz nadawać mu różne krzywizny. Aby jednak realizowane były one efektywnie, ważny jest optymalny wybór zwijarki dla danej produkcji. Zapraszamy do wywiadu z Faustynem Hamerlakiem – specjalistą w zakresie formowania metali z firmy TFM, który z pewnością pomoże przygotować się do ostatecznego wyboru tego typu maszyny.