Już wkrótce w nowo zautomatyzowanej linii do precyzyjnej obróbki detali dla renomowanych marek branży motoryzacyjnej, zastosowanie znajdzie tokarka serii TC 300 Compact ze skośnym łożem marki TBI Technology. Jej niezawodność i precyzję doceniła Odlewnia Żeliwa „Wulkan” w Częstochowie, produkująca odlewy z żeliwa szarego dla przemysłu budowlanego, motoryzacyjnego i maszynowego.
Rozwój branży związanej z produkcją i obróbką metalu intensywnie się rozwija.
Aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku, firma SCHUNK opracowała niewymagający konserwacji ręczny 2+2 szczękowy uchwyt tokarski ROTA-M flex 2+2 o szczególnie dużym skoku kompensacyjnym. Dzięki specjalnemu mechanizmowi (zgłoszony do opatentowania), w zależności od rozmiaru, skok wynosi od 5,1 mm do 10 mm na szczękę – więcej niż w przypadku jakiegokolwiek innego 4-szczękowego uchwytu na rynku.
Biorąc pod uwagę sytuację rynkową w tym roku – w naszej branży nie było łatwo.
Tokarka to urządzenie wykorzystywane w wielu zakładach produkcyjnych. Umożliwia tłoczenie i gwintowanie poszczególnych elementów. Aby jej praca była wydajna, a elementy nie zużywały się zbyt szybko, wymagane jest przeprowadzanie regularnych prac konserwacyjnych. Jak najlepiej wykonać przegląd tokarki i jej części?
Obróbka skrawaniem była znana już starożytnym Grekom, interesował się nią Leonardo da Vinci, a pierwsze automaty tokarskie pojawiły się w XIX w.
Tokarki to urządzenia specjalistyczne które znajdują bardzo szerokie zastosowanie we współczesnym przemyśle.
Nadal używasz standardowych narzędzi tokarskich? Czas na szybką, ale dużą zmianę!
Przemysł kolejowy jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w Polsce, która jest także ważnym beneficjentem programów unijnych. Modernizacja torów, jak i taboru kolejowego, mająca miejsce na przestrzeni ostatnich lat, nadal nie zaspokaja potrzeb na tym rynku. Przemysł kolejowy stawia specyficzne wyzwania i potrzebuje nietypowych produktów. Jedną z firm działających w tym sektorze jest nasz klient – Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z siedzibą w Kuźni Raciborskiej.
Niezależnie od powierzchni – czy to kulistej, ukośnej, od czoła, czy do samego kołnierza, znakowanie już na etapie produkcyjnym jest możliwe. I to w kilka sekund. W jaki sposób? Dzięki opracowanym przez firmę Hommel Keller narzędziom do znakowania. Niniejszy artykuł prezentuje specyfikę procesu znakowania przy pomocy tych narzędzi. Jak one działają i dlaczego warto z nich korzystać? Zapraszamy do lektury.
Każdy zakład poszukujący możliwości załadunku większych prętów, który nie ma miejsca na tokarkę dużych rozmiarów, będzie zadowolony z informacji, że firma Haas Automation oferuje teraz kompletną linię centrów tokarskich Big Bore- tokarek o powiększonym przelocie przez wrzeciono i niewielkich gabarytach, której najnowszym uzupełnieniem są modele ST-15 i ST-15Y (wersja z osią Y, będzie dostępna w pierwszym kwartale 2017 r.).
W dniach 1-31 grudnia 2015 roku firma TBI Technology przygotowała dla Państwa specjalną ofertę, która umożliwi zakup w cenie obniżonej o wartość podatku VAT:
CLX 350 V6 to tokarka sterowana numerycznie wyposażona w przeciwwrzeciono oraz oś Y, które umożliwiają obróbkę złożonych części w jednej operacji. Integracja systemu automatycznego załadunku/rozładunku obrabianych części GX 6 z tokarką CLX 350 V6 umożliwia pracę w trybie ciągłym co zwiększa wydajność procesu produkcyjnego.
TBI Lease to najlepszy sposób dla przedsiebiorców na nową obrabiarkę bez konieczności zakupu.
TBI Lease to najlepszy sposób dla przedsiebiorców na nową obrabiarkę bez konieczności zakupu.