Artykuł Dodaj artykuł

Aurora z rozwiązaniem do lutowania w atmosferze ochronnej (CAB) z podwójnym wsadem

SECO/WARWICK dostarczył swój pierwszy na rynek niemiecki piec z podwójnym wsadem CAB (Universal Batch CAB furnace), do lutowania aluminium z wykorzystaniem topnika niekorozyjnego zarówno w pozycji poziomej jak i pionowej. 

SECO/WARWICK dostarczył swój pierwszy na rynek niemiecki piec z podwójnym wsadem CAB (Universal Batch CAB furnace), do lutowania aluminium z wykorzystaniem topnika niekorozyjnego zarówno w pozycji poziomej jak i pionowej. Aurora dzięki nowej technologii, nowoczesnemu lutowaniu aluminium o lepszych parametrach procesu, niższemu zużyciu zasobów oraz krótszemu czasowi przetwarzania, mocno wyprzedzi konkurencję.

Nowe rozwiązanie SECO/WARWICK do lutowania aluminium z podwójnym wsadem zapewnia najwyższą elastyczność planowania produkcji a możliwość umieszczania produktów w piecu, z poziomu jak i z pionu, usuwa jakiekolwiek ograniczenia spowodowane projektem topnika do lutowania. Konwekcja azotu używanego podczas procesu ogrzewania i lutowania ogranicza czas cyklu z zachowaniem jednolitego standardu temperatury każdego lutowanego elementu. Te same zalety konwekcji znajdują zastosowanie podczas fazy schładzania w komorze chłodzącej. Projekt pieca CAB do lutowania z podwójnym wsadem zapewnia możliwość przystosowania do większej wydajności, co jest cechą unikalną rozwiązania stworzonego przez SECO/WARWICK.

Tego rodzaju urządzenia do lutowania w kontrolowanej atmosferze (Controlled Atmosphere Brazing - CAB) był już dostarczany przez SECO/WARIWCK poza Europę, między innymi do Rosji, Tajlandii czy USA. Uniwersalność urządzeń CAB o małych przepustowościach pozwala na lutowanie aluminium z wykorzystaniem wielu różnych wymienników ciepła. Ten piec przeznaczony jest dla krótkich serii produkcyjnych rynku produktów posprzedażowych oraz specjalnych zamówień.  SECO/WARWICK dostarcza urządzenia CAB nie tylko dużym producentom sprzętu, ale także małym I średnim.

“Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć Aurorze to supernowoczesne rozwiązanie. Europejski rynek samochodowy jest bardzo wymagający pod względem jakości, bezpieczeństwa, ochrony środowiska i wydajności. Nasza technologia spełnia wszystkie wymagania klientów w tym zakresie i dlatego jesteśmy spokojni o jej przyszłość na tym rynku,” mówi Piotr Skarbiński, Vice-Prezes działu Aluminium i Technologii CAB.

Tym razem piec z podwójnym wsadem CAB trafia do Aurory w Niemczech, która datuje swoje początki na 1928 rok, kiedy to zamontowano pierwszą chłodnicę wodną w samochodzie Ford A prywatnego użytkownika.

„Rozwiązanie SECO/WARWICK doskonale odpowiada naszym potrzebom profesjonalnej jakości procesu, ale z zachowaniem niewielkiej skali, mniejszej niż typowej spotykanej w przemyśle. Doceniamy elastyczność tego rozwiązania pozwalającą w przyszłości na modyfikacje urządzenia, co jest bardzo korzystne w planowaniu przyszłych inwestycji i zmian produkcyjnych,” dodaje Gerlach Kopfer, Projekt Manager Aluminium Heat Exchangers z Aurory.

AURORA jest średniej wielkości firmą na południu Niemiec, w regionie Neckar-Odenwald. Nieustanny rozwój projektów, konstrukcji i produkcji systemów chłodniczych dla pojazdów On oraz Off-Road stawia przed firmą wymagania ciągłego tworzenia nowych produktów, strategii ekspansji, kontaktu z klientami oraz uczestnictwa w targach branżowych. Długofalowe doświadczenie Aurory w rozwiązaniach ogrzewania oraz klimatyzacji dla przemysłu samochodowego stanowi klucz do zaspokojenia potrzeb klientów zarówno w branży samochodowej jak i energetycznej – autobusów, ciężarówek, pojazdów technicznych i off-road.

“Podpisanie tego kontraktu wpisuje się doskonale w obecną strategię rozwoju firmy w dziedzinie usług posprzedażowych. Rozpoczęliśmy proces tworzenia placówek serwisowych na terenie całej Europy, aby zapewnić naszych klientom krótkie czasy reakcji oraz stały nadzór serwisowy dla wszystkich naszych produktów,” tłumaczy Katarzyna Sawka, Dyrektor Marketingu Grupy SECO/WARWICK.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły