Artykuł Dodaj artykuł

INNOWACJE w DOBREJ FORMIE

W Bydgoszczy - sercu polskiej doliny narzędziowej – w dniach 25-27 kwietnia odbędzie się I edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego.

INNOFORM 2017

Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM 2017

W Bydgoszczy - sercu polskiej doliny narzędziowej – w dniach 25-27 kwietnia odbędzie się I edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego.

Przetwórstwo tworzyw polimerowych i produkcja form wtryskowych to jedna z branż polskiego przemysłu, która odnotowuje najwyższą dynamikę. Na niespełna 2 miesiące przed inauguracją Targów udział w nich potwierdziło wiele firm, zainteresowanych prezentacją ofert w jednym z najnowocześniejszych centrów wystawienniczych w Polsce.

Udział w Targach wezmą przedstawiciele biur projektowych i konstrukcyjnych, producenci i dystrybutorzy: narzędzi specjalnych i skrawających; technologii, obrabiarek i urządzeń do obróbki ubytkowej; łączenia i powlekania metali; obróbki powierzchniowej i wykańczającej; technologii, maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych; dostawcy materiałów i surowców: stali, półfabrykatów, siłowników, normaliów, osprzętu elektrycznego; oprzyrządowania technologicznego; przyrządów i urządzeń pomiarowo-kontrolnych; specjalistycznego oprogramowania; środków smarnych i chłodziw technologicznych. Udział w targach zgłosiły m.in. firmy dostarczające normalia (FCKP BYTÓW, HASCO, A.MARCINIAK OT, MEUSBURGER) i stal (OBERON Robert Dyrda, MULTISTAL & LOHMANN, SCHMOLZ+BICKENBACH), dostawcy obrabiarek CNC (ABPLANALP, APX TECHNOLOGIE, MEXIM), dostawcy narzędzi specjalistycznych (PAFANA S.A., DOLFAMEX, NARZĘDZIA SKRAWAJĄCE TOOLS, MS SPINEX, TECHNAR, WEDCO, KONEK, SEGER) i pomiarowych (RENISHAW, OBERON 3D, FAKTOR, ZOLLER).

Nie zabraknie przetwórców i dostawców urządzeń wspomagających produkcję z tworzyw sztucznych. Silną reprezentację stanowić będą członkowie Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, który zrzesza kilkadziesiąt firm, w tym takie narzędziownie jak NOVUMPLAST, KLG, GRAFORM, SHAPERS’ POLSKA czy ZN EKOPLAST. Aktualna lista wystawców jest już dostępna na www.innoform.pl

 

PROGRAM TOWARZYSZĄCY TARGOM

KONFERENCJA NARZĘDZIOWO-PRZETWÓRCZA
ORGANIZATOR: BYDGOSKI KLASTER PRZEMYSŁOWY
25-26 kwietnia 2017 r.

25 kwietnia 2017 r.

I. BLOK NARZĘDZIOWY

 1. Optymalizacja odkształceń wyprasek z wykorzystaniem symulacji procesu wtrysku, FADO Sp. o.o.                 
 2. Innowacyjne rozwiązania systemów gorącokanałowych do produkcji wyprasek wielokomponentowych oraz wytwarzanych z tworzyw technicznych, Mold-Masters Europe GmbH A MILACRON Company
 3. Minimalizacja naprężeń w konstrukcji form wtryskowych, HASCO Polska Sp. z o.o.
 4. Najnowsze narzędzia TaeguTec do obróbki skrawaniem form wtryskowych i matryc, KONEK PSN Sp.j.
 5. Kontrola jakości i utrzymanie w ruchu wkładek z chłodzeniem konformalnym, FADO Sp. z o.o.
 6. Zjawiska termiczne zachodzące w systemach gorącokanałowych, WADIM PLAST Narojek Sp.j.

II. BLOK PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH

 1. BADANIA – NARZĘDZIA – TECHNOLOGIE – oferta badawcza jednostek B+R zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym
 2. Odlewanie próżniowe jako niskobudżetowe rozwiązanie dla produkcji małoseryjnej, ARRK Shapers’ Polska Sp. z o.o.
 3. Koncepcja sustainability w przetwórstwie tworzyw sztucznych, Hanplast Sp. z o.o.
 4. RoboINNOWACJE firmy FANUC dla branży narzędziowo-przetwórczej i przetwórstwa tworzyw sztucznych, Fanuc Polska Sp. z o.o.
 5. Przetwórstwo kompozytu polimerowo-drzewnego z dodatkiem napełniacza mineralnego, Hanplast Sp. z o.o.

26 kwietnia 2017 r.

I. BLOK TEMATÓW OGÓLNYCH

 1. Promocja gospodarcza Bydgoszczy, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o.o.,
 2. Najnowsze rozwiązania technologiczne dla poprawy indywidualnego   bezpieczeństwa pracowników w pracy, HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe sp. z o.o.
 3. Jak wdrażać nowe rozwiązania, kiedy pracownicy reagują na nie oporem, PERSONEL SYSTEM Joanna Rajang
 4. Dotacje unijne dla branży narzędziowej – już dziś sięgnij po bezzwrotne środki, EDORADCA sp. z o.o. sp.k.
 5. Jak zaciekawić klienta naszą ofertą, kiedy taką samą proponuje mu wielu, PERSONEL SYSTEM Joanna Rajang

Koszty

Udział w konferencji jest bezpłatny w ramach biletu wstępu na targi. Wymagana rejestracja na www.innoform.pl/rejestracja

Rejestracja udziału w konferencji

W celu zgłoszenia udziału w konferencji należy do dnia 14.04.2017 r. wysłać dane uczestnika na adres: bkp@klaster.bydgoszcz.pl

 

GIEŁDA KOOPERACYJNA

ORGANIZATOR: OŚRODEK ENTERPRISE EUROPE NETWORK przy TORUŃSKIEJ AGENCJI ROZWOJU REGIONALNEGO S.A., BYDGOSKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO

26 kwietnia 2017 r.  godzina 11.00 do 15.00

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Bydgoski Klaster Przemysłowy, serdecznie zapraszają producentów, dystrybutorów oraz specjalistów sektora wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych do udziału w Giełdzie Kooperacyjnej, towarzyszącej Międzynarodowym Targom Kooperacyjnym Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, która odbędzie się 26 kwietnia 2017 r. na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniach?

Giełda Kooperacyjna daje możliwość i szansę do zaprezentowania oferty produktowej, technologicznej bądź badawczej, nie tylko partnerom krajowym, ale przede wszystkim zagranicznym. Spotkania tego typu często owocują nawiązaniem długotrwałej współpracy o charakterze międzynarodowym.

Koszty

Udział w Giełdzie Kooperacyjnej jest bezpłatny.

Rejestracja

W celu zapisania się na Giełdę Kooperacyjną należy do dnia 10.04.2017 r. zarejestrować firmę za pośrednictwem www.innoform2017.talkb2b.net

Dla wszystkich branżowych gości, chcących wziąć udział w targach, organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych zaproszeń. Wystarczy wejść na stronę www.innoform.pl  i dokonać rejestracji. Akcja trwa do 14 kwietnia. 

Artykuł został dodany przez firmę

Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Targi w Krakowie Sp. z o.o. są największym na południu kraju i trzecim w Polsce organizatorem targów i kongresów. 

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.