Artykuł Dodaj artykuł

Krzysztof Pióro przejął stery Grupy RADPOL

Krzysztof Pióro objął dziś funkcję Prezesa Grupy RADPOL. Pod jego kierownictwem  ten kompleksowy dostawca systemów do przesyłu mediów ma zakończyć kluczowe inwestycje oraz poszerzyć ofertę i wejść  na nowe rynki. W efekcie Spółka do końca 2015 r. ma podwoić skalę swojej działalności.

Krzysztof Pióro objął dziś funkcję Prezesa Grupy RADPOL. Pod jego kierownictwem  ten kompleksowy dostawca systemów do przesyłu mediów ma zakończyć kluczowe inwestycje oraz poszerzyć ofertę i wejść  na nowe rynki. W efekcie Spółka do końca 2015 r. ma podwoić skalę swojej działalności.

fot. Krzysztof Pióro

„Dzięki inwestycjom i akwizycjom, dokonanym w ciągu pięciu ostatnich lat, jesteśmy producentem wyrobów na absolutnie najwyższym światowym poziomie. Stawiamy przed sobą bardzo ambitne cele na lata 2013-2015. W tym czasie chcemy podwoić skalę prowadzonej działalności i wejść do europejskiej pierwszej ligi dostawców w branżach energetyki zawodowej i ciepłownictwa. Chcemy też dynamicznie rozwijać inne segmenty działalności. Głęboko wierzę, że ten plan uda nam się zrealizować” – mówi Krzysztof Pióro, nowy Prezes Zarządu RADPOL S.A. 

Grupa RADPOL jest dostawcą kompleksowych systemów do przesyłu mediów. Swoją działalność prowadzi w pięciu zakładach na terenie całego kraju. Główne produkty Grupy to: wyroby termokurczliwe, systemy do przesyłu wody i gazu, systemy ciepłownicze w technice preizolowanej oraz systemy do przesyłu energii elektrycznej. Produkty RADPOL-u wykorzystywane są w wielu branżach najważniejsze z nich to: energetyka zawodowa, branża ciepłownicza, gazownictwo, inwestycje komunalne w sieci wodociągowe i kanalizacyjne, ale również branża elektroniczna, telekomunikacyjna czy motoryzacyjna.

W realizacji ambitnych zadań Krzysztofowi Pióro pomagać będzie bardzo bogate doświadczenie menedżerskie. Do końca września 2013 r. pełnił on funkcję Prezesa Zarządu notowanej na warszawskiej giełdzie Spółki Plast-Box. Wcześniej przez dziesięć lat kierował spółkami z portfela Enterprise Investors. W latach 2005-2011 Krzysztof Pióro był Prezesem Spółki Gamet, która jest czołowym producentem akcesoriów meblowych i budowlanych, a wcześniej holdingu meblowego Haste International.

Realizowany obecnie plan rozwoju RADPOL-u zakłada osiągnięcie pozycji europejskiego lidera zaawansowanych systemów ciepłowniczych, z barierą antydyfuzyjną w pełnym zakresie średnic.

RADPOL będzie nadal koncentrował się na jak największym wykorzystaniu przemysłowych akceleratorów elektronowych, które posiada jako jedyna firma w Polsce. Celem Grupy jest znalezienie się w gronie najważniejszych firm dostarczających produkty termokurczliwe poddane procesowi sieciowania radiacyjnego.

Grupa planuje także dynamiczny wzrost wolumenu sprzedaży rur zarówno do systemów przesyłu gazu, jak i wody oraz zwiększenie swojego udziału rynkowego w tych segmentach. Oferta produktowa poszerzona zostanie o nowoczesny i wysokomarżowy asortyment.

W realizacji założonych celów nowego Prezesa wspierać będzie dotychczasowy szef spółki Andrzej Sielski. Pozostaje on w RADPOL-u na stanowisku Wiceprezesa. W nowej strukturze Zarządu będzie odpowiadał głównie za rozwój kluczowego zakładu Grupy w Człuchowie oraz za realizowane przez RADPOL projekty strategiczne.

Podobne artykuły