Artykuł Dodaj artykuł

Technologie SECO/WARWICK zapewniają producentom aluminium najwyższą jakość, oszczędność energii i bezpieczeństwo przetopu

Według Aluminum Association, głównego źródła statystyk i informacji biznesowych dotyczących północnoamerykańskiego przemysłu aluminiowego, przemysł aluminium generuje blisko 71 miliardów dolarów rocznie bezpośredniego wkładu w gospodarkę USA.

SECO/WARWICK logo

Według Aluminum Association, głównego źródła statystyk i informacji biznesowych dotyczących północnoamerykańskiego przemysłu aluminiowego, przemysł aluminium generuje blisko 71 miliardów dolarów rocznie bezpośredniego wkładu w gospodarkę USA. Biorąc pod uwagę wszystkich dostawców i powiązane przedsiębiorstwa branża osiąga wartość 174 miliardów dolarów wkładu w gospodarkę – prawie 1% PKB.

Amerykański producent blach aluminiowych wzbogacił się o nowy piec SECO/WARWICK do podgrzewania gąsek i kęsów aluminiowych przed topieniem, by uzyskać najwyższą jakość produktu, oszczędność energii i bezpieczeństwo przetopu. Optymalna regulacja przepływu powietrza i system grzejny zapewniające efektywny przepływ ciepła w całym wsadzie, wspierający zarządzanie potrzebami produkcyjnymi - to wyjątkowe funkcje i korzyści płynące z systemu SECO/WARWICK podkreślane przez klienta.

„SECO/WARWICK projektuje wydajne systemy, oferując klientom najwyższą jakość produktów, oszczędność energii i bezpieczną eksploatację. Współpraca i indywidualne podejście do klienta pozwala nam szybko zidentyfikować obszary, w których proces można usprawnić. Dzięki temu dostarczamy rozwiązania szyte na miarę, które podnoszą wartość konkretnych procesów produkcyjnych,” powiedział Keith Boeckenhauer, Dyrektor Zarządzający SECO/WARWICK USA.

Piec wyposażony jest w opatentowany system ruchomych i stałych kierownic przepływu powietrza dla osiągnięcia maksymalnego przepływu ciepła przy różnej wysokości wsadu. System jest sterowany przez PLC ze zdalnymi wejściami i wyjściami oraz podwójnymi stacjami operatorskimi.

„Dla klientów w branży aluminium, SECO/WARWICK dostarcza innowacyjne rozwiązania wpierające przemysł produkcji aluminium pierwotnego, blach aluminiowych, płyt i folii, produktów wyciskanych z aluminium oraz przeznaczonych do walcowni i ciągarni aluminium,” dodał Piotr Skarbiński, Wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w SECO/WARWICK.

Piece do aluminium SECO/WARWICK

Od 1985 roku SECO/WARWICK projektuje i produkuje piece do obróbki cieplnej aluminium tworzone na zamówienie przeznaczone do grzania kręgów, folii, prętów, drutów, kęsów, kęsisk i wlewków, wykorzystywane do wyżarzania, homogenizacji, podgrzewania i ponownego ogrzewania w procesie walcowania. Spółka jest uznanym na świecie liderem w dziedzinie sprzętu do topienia i obróbki cieplnej aluminium z setkami bardzo wydajnych systemów zainstalowanymi na całym świecie, wspierającymi produkcję i przetwórstwo aluminium.

Konfiguracje pieców obejmują piece z wysuwnym trzonem, wgłębne, wieżowe, przelotowe piece typu „drop bottom”, piece z tacami, piece pokroczne i przepychowe w pełni wyposażone w systemy do transportu wsadu i zaawansowane układy sterowania. SECO/WARWICK nieustannie rozwija innowacyjne konstrukcje, podnosząc wydajność pieców dzięki zastosowaniu rewersji w nagrzewie, zwiększeniu szybkości chłodzenia i zastosowaniu nowoczesnych systemów grzejnych.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.