Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Trzeci piec SECO/WARWICK dla europejskiej walcowni aluminium

Producent wysoko przetworzonych wyrobów z aluminium, Eurometal S.A., z Grupy Eko-Świat, zakupił trzeci piec od SECO/WARWICK. Rozwiązanie to używać będzie obecnie jedyna walcownia w Polsce z rodzimym kapitałem.

Trzeci piec SECO/WARWICK dla europejskiej walcowni aluminium

Producent wysoko przetworzonych wyrobów z aluminium, Eurometal S.A., z Grupy Eko-Świat, zakupił trzeci piec od SECO/WARWICK. Rozwiązanie to używać będzie obecnie jedyna walcownia w Polsce z rodzimym kapitałem.

Zamówione urządzenie to piec Vortex® do wyżarzania aluminium w kręgach wraz z zewnętrznym urządzeniem chłodzącym. Piec przystosowany jest do pracy w atmosferze ochronnej azotu.
Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii strumieniowego przepływu atmosfery piec do wyżarzania zwojów aluminiowych Vortex od SECO/WARWICK, połączony z opcjonalnym urządzeniem do chłodzenia w atmosferze azotu (by-pass cooler) i oprogramowaniem sterująco-symulacyjnym SeCoil®, umożliwia producentom kręgów aluminiowych znaczne skrócenie czasu cyklu produkcyjnego. W konsekwencji zapewnia to oszczędność energii, zwiększoną produktywność oraz poprawę jakości powierzchni obrabianych kręgów. Kluczową cechą systemu jest zwiększony współczynnik przenikania ciepła, uzyskiwany dzięki kierowaniu atmosfery o dużej prędkości po obu stronach zwoju.

Vortex zwiększa wydajność aż o 30 procent

Wyzwaniem w przypadku wyżarzania zwojów aluminium jest zoptymalizowanie procesu poprzez skrócenie czasu trwania cyklu w największym możliwym stopniu, przy jednoczesnym zachowaniu pożądanych właściwości finalnego produktu. Vortex to urządzenie, które może poprawić wydajność procesów nawet o 30% w porównaniu z tradycyjnymi systemami wyżarzania. Jednocześnie piec ten zapewnia bardzo wysoką jakość procesu, która charakteryzuje się równomiernością własności materiałowych oraz w konsekwencji zminimalizowaniem pękania miejscowego, a także eliminacją przepaleń pozostałości oleju po walcowaniu.

„Nasz produkt do wyżarzania aluminium w kręgach, gwarantuje niższe koszty eksploatacji dla walcowni, a co za tym idzie zwiększenie ekonomicznej efektywności. Eurometal to nasz wieloletni partner. Obecnie realizowany trzeci piec naszej marki będzie pracował w linii z już istniejącymi dwoma, które dostarczaliśmy w przeszłości. Współpraca między naszymi firmami od samego początku bazowała na zaufaniu. Każdorazowo skupiamy się na indywidualnym podejściu do zamówienia. Tworzymy elastyczny projekt systemu, który jest szyty na miarę potrzeb konkretnej walcowni – mówi Sławomir Woźniak, Prezes Grupy SECO/WARWICK.

Aluminium – materiał wielu zastosowań

Aluminium to materiał niezwykle plastyczny, lekki, odporny na korozję i działanie wielu środków chemicznych. Doskonałe parametry blach aluminiowych sprawiają, iż z aluminium wykonuje się różnego rodzaju wyroby i półfabrykaty hutnicze. Aluminium wykorzystywane jest w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym i maszynowym. Również budownictwo bazuje na blachach aluminiowych ze stopów charakteryzujących się wysoką odpornością na korozję i jednocześnie dobrą podatnością na formowanie. Wiele zastosowań dla tego stopu ma także sektor stoczniowy. Aluminium to bez wątpienia materiał kluczowy dla rozwoju wielu gałęzi przemysłu.

„Aluminium wypiera inne, tradycyjne metale, szczególnie w nowoczesnych, innowacyjnych produktach. W zastępowaniu tradycyjnych metali przoduje branża motoryzacyjna, w której procentowy udział aluminium dynamicznie rośnie. Współpracę z SECO/WARWICK cenimy z uwagi na kompleksowe, profesjonalne i indywidualne podejście do klienta. Piec, to już nasze trzecie zamówienie od SECO/WARWICK. To chyba najlepsza rekomendacja. Vortex wybraliśmy z uwagi na skrócenie całkowitego czasu procesu, równomierność nagrzewu wsadu oraz zmniejszenie zużycia gazu, atmosfery ochronnej i energii elektrycznej w porównaniu z produktami proponowanymi przez konkurencję.” – mówi Jarosław Śliwakowski,  Eurometal S.A..

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły