Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Jak lider z liderem. Światowy producent stali narzędziowych z piątym urządzeniem od SECO/WARWICK

Lider w segmencie „Tools & Dies” – voestalpine High Performance Metals Polska zamówił piec retortowy do odpuszczania z płukaniem próżniowym.

Lider w segmencie „Tools & Dies” – voestalpine High Performance Metals Polska zamówił piec retortowy do odpuszczania z płukaniem próżniowym.

SECO/WARWICK

Urządzenie od SECO/WARWICK będzie przeznaczone do odpuszczania stali narzędziowych po procesie hartowania w gazie. To pierwsza współpraca obu firm po kryzysie związanym ze światową pandemią.

Nowy kontrakt jest wynikiem wieloletniej współpracy pomiędzy SECO/WARWICK i voestalpine High Performance Metals Polska Sp. z o.o. (dawniej Bohler Uddeholm Polska). Piec retortowy do odpuszczania z płukaniem próżniowym uzupełni park maszynowy w podwarszawskich Łomiankach. Pracują tam już dostarczone wcześniej urządzenia, między innymi piec hartowniczy i piec do odpuszczania. Kolejny piec SECO/WARWICK znacząco zwiększy moce produkcyjne hartowni.

Wieloletnia współpraca z SECO/WARWICK

„Myślę, że nie zabrzmi nieskromnie, jeśli powiem, że większość klientów wraca do nas po zrealizowaniu kontraktu i kupuje kolejne urządzenia. Voestalpine High Performance Metals Polska to partner, z którym znamy się od lat. Znamy jego potrzeby, potrafimy doradzić i co ważniejsze dostosować urządzenia pod konkretne oczekiwania. Nasza relacja nie jest powierzchowna – wzajemnie uczymy się od siebie, dzięki czemu wiemy, z jakimi wyzwaniami partner mierzy się w codziennej produkcji. Kontrakt, o którym mówimy, mógł być zrealizowany wcześniej, jednak światowa pandemia przesunęła realizację planu. Jestem przekonany, że nie jest to nasza ostatnia realizacja dla spółek z Grupy voestalpine” – powiedział Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy SECO/WARWICK.

Rozwiązania próżniowe dla branży „Tools & Dies”

Produkty segmentu próżni SECO/WARWICK są często wybierane przez branżę narzędziową. Piece próżniowe doskonale sprawdzają się w zakresie hartowania i odpuszczania. Charakteryzują się wysoką jakością obrabianych części, znacznie mniejszą liczbą odkształceń hartowniczych oraz brakiem utleniania wsadu, co bezpośrednio przekłada się wyraźne oszczędności finansowe. Urządzenie zamówione przez voestalpine High Performance Metals Polska Sp. z o.o. zapewni temu przedsiębiorstwu niekwestionowaną przewagę konkurencyjną.

„Naszym głównym celem było zwiększenie wydajności. W parku maszynowym mieliśmy już jeden piec do odpuszczania SECO/WARWICK, który spisuje się doskonale. Warto wiedzieć, że proces odpuszczania, mimo że mniej wymagający jest zwykle znacznie dłuższy niż proces hartowania. Dlatego, by w pełni wykorzystać możliwości pieca hartowniczego w przypadku stali narzędziowych potrzebne nam były dwa piece do odpuszczania. Teraz będziemy mogli zdynamizować produkcję i zdobywać nowe rynki” – podsumował Cezary Żurada, Prezes voestalpine High Performance Metals Polska.

Połączenie pieców od SECO/WARWICK do hartowania i dwóch pieców do odpuszczania zapewni szybkość, powtarzalność oraz bezawaryjność produkcji.

Producenci stali potrzebują niezawodnych pieców

Po ubiegłorocznych zawirowania na światowym rynku stali i wstrzymaniu części produkcji nie ma już śladu. Światowi potentaci rynku nie tylko przywrócili pułapy produkcyjne sprzed pandemii, ale nawet je zwiększyli. Zapotrzebowanie na rynku jest ogromne. Według danych Indeksu Cen Stali Polskiej Unii Dystrybutorów Stali średnie wzrosty cen blach osiągnęły pułap powyżej 100 proc. rok do roku, a wyrobów długich ponad 40 proc. To sprawia, że spółki stalowe notowane na europejskich giełdach dziś święcą triumfy. Urządzenia do obróbki cieplnej metali od SECO/WARWICK pracują dla wielu potentatów z tej branży. Niezawodność, doskonała opieka po sprzedażowa oraz bezkonkurencyjna umiejętność dostosowania produktu pod konkretne oczekiwania to cechy wyróżniające SECO/WARWICK. Można przypuszczać, że w ramach odbudowy światowej gospodarki zapotrzebowanie na stal i piece przeznaczone do jej obróbki cieplnej będzie rosnąć. Według danych Światowego Stowarzyszenia Stali WorldSteel w I kwartale tego roku w UE wyprodukowano 37,8 mln ton stali, czyli o 3,1 proc. więcej niż przed rokiem. Zdecydowanie większe odbicie zanotował największy gracz na rynku – Chiny, które zwiększyły w tym czasie produkcję o 16 proc., do 271 mln ton. WorldSteel szacuje, że globalne zapotrzebowanie na stal wzrośnie w całym 2021 r. o 5,8 proc, do 1,87 mld ton. Z kolei w 2022 r. popyt ma wzrosnąć o 2,7 proc., do 1,92 mld ton.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły