Artykuł Dodaj artykuł

Przedstawiamy NOVACUT – maszyna do cięcia laserowego rur od Novatec Engineering

Maszyna Novatec NOVACUT przeznaczona jest do laserowego cięcia orbitalnego rur o maksymalnej długości do 1550 mm (60 cali), o średnicy od 60 do 700 mm (70 – 1000mm w wersji XL) i grubości od 0,4 do 2mm.

Przedstawiamy NOVACUT – maszyna do cięcia laserowego rur od Novatec Engineering

Maszyna Novatec NOVACUT przeznaczona jest do laserowego cięcia orbitalnego rur o maksymalnej długości do 1550 mm (60 cali), o średnicy od 60 do 700 mm (70 – 1000mm w wersji XL) i grubości od 0,4 do 2mm.

W urządzeniu Novacut można zarządzać wszystkimi typami cięcia takimi jak cięcie proste, cięcie w celu uzyskania sektora kolan, otworów, kształtu eliptycznego i inne w pełni programowalne linie cięcia dla pełnej produkcji HVAC i rur kominowych.

Maszyna występuje w wersji standardowej, którą opisujemy poniżej, ale dostępna jest także w opcji XL dla rur o średnicy do 1000mm oraz w wersji z automatycznym załadunkiem rur.

KONCEPCJA MASZYNY:

Maszyna do cięcia orbitalnego Novacut to połączenie CNC kilku mechanicznych osi napędzanych silnikiem i ich synchronizacji / koordynacji podczas procesu cięcia laserowego w pełni sterowane numerycznie CNC. To połączenie mechaniki, dokładnych ruchów i repozycjonowania zapewnia ostateczny poziom cięcia o wysokiej jakości.

Novacut zostało zaprojektowane specjalnie do obróbki rur dla branży HVAC, gdzie nie można pozwolić sobie na uszkodzenie materiału. W Novacut znajdziemy kilka unikalnych rozwiązań, które pozwalają uzyskać wysoką jakość cięcia przy pełnym bezpieczeństwie materiału takich jak:

  • Precyzyjne i unikalne urządzenie zaciskowe dedykowane do cienkich grubości, z możliwością regulacji siły docisku tak, aby nie uszkodzić powierzchni rury, która zapewnia położenie rury podczas procesu cięcia.
  • Zacisk jest montowany na napędzanych silnikiem obrotowych osiach „C”.
  • Dedykowany, napędzany silnikiem wspornik rurowy zaprojektowany w celu zapewnienia stabilności rury i zdolny do podtrzymywania długich, ciężkich rur i rur o dużej średnicy; powierzchnia wspornika jest  pokryta tworzywem sztucznym, aby uniknąć zarysowań i śladów na powierzchni rury.
  • Głowica tnąca porusza się wzdłuż osi podłużnej „X” w celu wykonania cięcia laserowego, a rura jest zamocowana na trzpieniu mocującym wału.
  • Zmotoryzowane pionowe osie „Z” do pionowego ruchu i ciągłego śledzenia głowicy tnącej lasera podczas procesu
  • Wszystkie osie są zarządzane przez CNC, aby uzyskać wysoką dynamikę, która zapewnia dokładność pozycjonowania i dużą prędkość cięcia.

 

Artykuł został dodany przez firmę

VENTOR Maszyny do obróbki blach

Jesteśmy sprawdzonym dostawcą kompleksowych rozwiązań do plastycznej obróbki blach.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.