Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Wibroizolatory – nowość firmy ELESA

ELESA+GANTER wprowadziła do swojej oferty produkcyjnej elementy z gumową podkładką redukującą przenoszenie drgań i wibracji – WIBROIZOLATORY.

Nowy produkt jest efektem ponad dziesięcioletnich doświadczeń firmy w produkcji elementów pozycjonujących.

ELESA+GANTER wprowadziła do swojej oferty produkcyjnej elementy z gumową podkładką redukującą przenoszenie drgań i wibracji – WIBROIZOLATORY.

Wibroizolatory mogą być stosowane w maszynach i urządzeniach, zarówno do izolowania generowanych przez nie wibracji, jak i wpływu niekorzystnych drgań z zewnątrz.

Wibroizolator Elesa+Ganter

Zjawiska wibracji, uderzeń i hałasu mogą wpływać negatywnie zarówno na prawidłowość pracy maszyn, ich trwałość, jak i zdrowie osób je obsługujących. Elementy antywibracyjne mają za zadanie zmniejszenie tych zjawisk poprzez minimalizację amplitudy powstających w ich trakcie drgań.

Dla prawidłowego doboru wibroizolatora niezbędne jest określenie podstawowych parametrów „zwalczanego” rodzaju zakłóceń (wibracji, uderzeń, hałasu) i wymaganego minimalnego stopnia ich wytłumienia.

Do parametrów tych należą:

• częstotliwość zakłóceń, wynikająca zazwyczaj z częstotliwości obrotowej elementów wirujących (silnika, wału napędowego, wentylatora) – wyrażana w [Hz] lub [obr/min],
• obciążenie pojedynczego elementu izolacyjnego, wynikające z podziału masy urządzenia na ilość elementów izolujących – wyrażana w [N],
• wymagany stopień wytłumienia – wyrażany w [%].

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły