Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Nowość firmy ELESA: elementy antywibracyjne serii DVA.

Firma ELESA wprowadziła do swojej oferty nową grupę elementów antywibracyjnych DVA. Rozszerza ona zakres możliwości stosowania wibroizolatorów m.in. w urządzeniach o mniejszej masie.

Logo Elesa+Ganter

Firma ELESA wprowadziła do swojej oferty nową grupę elementów antywibracyjnych DVA. Rozszerza ona zakres możliwości stosowania wibroizolatorów m.in. w urządzeniach o mniejszej masie.

Zjawiska wibracji, uderzeń i hałasu mogą wpływać negatywnie zarówno na prawidłowość pracy maszyn, ich trwałość jak i zdrowie osób je obsługujących. Elementy antywibracyjne mają za zadanie ograniczenie tych zjawisk poprzez minimalizację amplitudy powstających w ich trakcie drgań.

Elementy antywibracyjne DVA. Elesa+Ganter
Elementy antywibracyjne DVA.

Oferowane dotychczas przez firmę ELESA wibroizolatory były przeznaczone do posadawiania ciężkich maszyn i urządzeń na posadzkach. Nowa grupa elementów antywibracyjnych DVA. rozszerza zakres ich zastosowań do:

- urządzeń o mniejszej masie (kilka do kilkuset kg) – oznaczenia: DVA.4 i DVA.5,
- mocowania podzespołów urządzeń (tj. silniki, wentylatory, inne elementy drgające) w korpusach maszyn lub do innych elementów konstrukcji – oznaczenia: DVA.1, DVA.2 i DVA.3
- amortyzacji uderzeń (zderzaki, poduszki amortyzacyjne).

Elementy te mogą być stosowane przy maszynach i urządzeniach, zarówno do izolowania generowanych przez nie wibracji, jak i wpływu niekorzystnych drgań z zewnątrz.

Szczegółowy opis doboru elementów antywibracyjnych serii DVA umieszczony jest na ich stronach katalogowych.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły