Artykuł Dodaj artykuł

Nowość: Trzpienie ustalające mocowane za pomocą spawania

Firma Ganter rozszerzyła gamę oferowanych trzpieni ustalających o trzpienie mocowane za pomocą spawania.

Firma Ganter rozszerzyła gamę oferowanych trzpieni ustalających o trzpienie mocowane za pomocą spawania. Do wyboru przez Klientów oferowane są dwa warianty:

• GN 607.4  bez pozycji „odwiedzionej” oraz
• GN 607.5, trzpień ustalający z pozycją „odwiedzioną”.

Nowe trzpienie zostały skonstruowane specjalnie z myślą o mocowaniach wykorzystywanych w zamkniętych profilach kwadratowych lub w przypadku cienkich ścianek, w których nie można wykonać gwintu.

Rys. 1: Trzpienie ustalające  bez lub z  pozycją odwiedzioną Elesa+Ganter
Rys. 1: Trzpienie ustalające bez lub z pozycją odwiedzioną

Korpus nowego trzpienia wykonany jest ze stali oksydowanej na czarno, spawalnej. Trzpień wysuwny jest szlifowany i został wykonany ze stali hartowanej.

Na szczycie trzpienia umiejscowiony jest czarny grzybek służący za uchwyt.  Grzybek wykonany jest z wysokoudarowego technopolimeru na bazie poliamidu ( PA ). Mocuje się go po operacji zgrzewania, wewnątrz korpusu trzpienia, przy pomocy plastikowego młotka. W ten sposób można uniknąć uszkodzenia grzybka podczas spawania.

Rys. 2: sposób montażu: Rys. 1: Trzpienie ustalające  bez lub z  pozycją odwiedzioną Elesa+Ganter
Rys. 2: sposób montażu

Trzpienie ustalające z grupy GN 607 odznaczają się niewielkimi rozmiarami, co umożliwia wykonanie operacji pozycjonowania w ograniczonej przestrzeni. Trzpień ustalający GN 607.5 z pozycją „odwiedziony” daje dodatkową możliwość blokowania swojej pozycji w położeniu odciągniętym. Odpowiednie wycięcie w korpusie, które blokuje główkę po przekręceniu jej o 90°, gwarantuje, że trzpień samoczynnie nie  powróci do swojej pozycji roboczej.

Więcej informacji na temat tych produktów można znaleźć na stronie producenta:
www.ganter-griff.com

Bezpośrednie linki do stron omawianych produktów:

• GN 607.4
• GN 607.5

Pełny zakres trzpieni ustalających oferowanych przez Elesa+Ganter można obejrzeć na stronie : www.elesa-ganter.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.