Artykuł Dodaj artykuł

Innowacja firmy Ganter: GN 514 - Trzpienie ustalające z mechanizmem

W ofercie firmy Ganter jest już dostępny innowacyjny trzpień ustalający. Nowy produkt o oznaczeniu GN 514 jest wyposażony w mechanizm blokujący typu PUSH-PUSH – blokowanie i odblokowywanie trzpienia odbywa się po naciśnięciu jego główki.

Logo Elesa+GanterW ofercie firmy Ganter jest już dostępny innowacyjny trzpień ustalający. Nowy produkt o oznaczeniu GN 514 jest wyposażony w mechanizm blokujący typu PUSH-PUSH – blokowanie i odblokowywanie trzpienia odbywa się po naciśnięciu jego główki.

Trzpienie ustalające z mechanizmem Elesa+GanterMechanizm PUSH-PUSH w trzpieniu GN 514 ma wbudowaną krzywkę kardioidalną, napędzaną sprężyną. Przy naciśnięciu główki trzpienia mechanizm kardioidalny wymusza naprzemiennie: wysunięcie lub wycofanie szpilki blokującej. Funkcja ta jest podobna do mechanizmu włączania/wyłączania długopisu.

Zastosowane rozwiązanie powoduje, że szpilka blokująca nie absorbuje sił osiowych i wycofuje się jedynie za pomocą siły sprężyny. Szpilka musi więc mieć możliwość swobodnego przesunięcia. Wykonuje się ją ze stali azotowanej i polerowanej. Przycisk wykonany jest z tworzywa (Poliamid PA).

Nowy typ trzpieni ustalających może być wyposażony w przeciwnakrętki oraz w tuleje dystansowe GN 609 (stal) lub GN 609.5 (stal nierdzewna) pozwalające na szersze zastosowanie nowego produktu w różnych aplikacjach. Tuleje dystansowe dostępne są w wersjach ze stali lub ze stali nierdzewnej.

Więcej informacji o firmie i jej ofercie znajduje się na stronie: www.elesa-ganter.pl oraz w newsletterze dostępnym za pośrednictwem strony: www.elesa-ganter.info.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.