Artykuł Dodaj artykuł

Firma KIPP wyróżniona tytułem „TOP JOB 2019”

Firma HEINRICH KIPP WERK została wyróżniona przez byłego ministra gospodarki Wolfganga Clementa znakiem TOP JOB, przyznawanym za wzorową jakość warunków zatrudnienia. To wyróżnienie jest przyznawane przez Centrum Atrakcyjności Pracodawców „zeag GmbH” oraz uniwersytet w St. Gallen.

Firma KIPP wyróżniona tytułem „TOP JOB 2019”

Firma HEINRICH KIPP WERK została wyróżniona przez byłego ministra gospodarki Wolfganga Clementa znakiem TOP JOB, przyznawanym za wzorową jakość warunków zatrudnienia. To wyróżnienie jest przyznawane przez Centrum Atrakcyjności Pracodawców „zeag GmbH” oraz uniwersytet w St. Gallen.

Mieszczące się w Sulz nad Neckarem przedsiębiorstwo HEINRICH KIPP WERK może poszczycić się 100-letnią historią swojej działalności.

Założona w 1919 r. jako zakład mechaniczny firma KIPP rozrosła się do producenta przemysłowych części znormalizowanych, manipulacyjnych i systemów mocowania. Prowadzone przez właścicieli przedsiębiorstwo oprócz siedziby głównej posiada 9 zakładów w Europie i Ameryce Północnej oraz 50 placówek w różnych krajach świata. Ponad 400 zatrudnionym osobom KIPP zapewnia nie tylko stabilne miejsca pracy, ale też interesujący zakres obowiązków. Wyróżnienie znakiem dla najlepszych pracodawców podkreśla poziom warunków zatrudnienia w tym przedsiębiorstwie sektora średniego.

„Jako prowadzone przez właścicieli, tradycyjne przedsiębiorstwo stawiamy na wiarygodność i uczciwość” – podkreśla prezes Nicolas Kipp. Jednocześnie producent inwestuje w nowoczesne struktury, aby zachować konkurencyjność. „Wierzymy, że dzięki innowacyjnym produktom, cyfryzacji oraz obecności na rynkach zagranicznych, zapewnimy sobie stabilną pozycję również w przyszłości.”

Balans, który przynosi korzyści wszystkim pracownikom. Rodzina właścicieli z jednej strony stwarza dobre możliwości rozwoju, a z drugiej atrakcyjne warunki pracy. Szczególnie dużą uwagę kładzie się na godziny pracy harmonizujące z życiem rodzinnym oraz umożliwianie pracy w niepełnym wymiarze godzin. W Sulz dużo robi się także na rzecz promocji zdrowia: oprócz kursów przedsiębiorca oferuje również leasing rowerów, organizuje wydarzenia biegowe, a także bezpłatną wodę i owoce.

O szacunku do pracowników świadczy również sposób komunikacji. Są oni na bieżąco informowani o sprawach firmy podczas zebrań zakładowych i za pośrednictwem intranetu, mogą także skorzystać z możliwości indywidualnego spotkania w stałych, wyznaczonych godzinach.

Przedsiębiorstwo mocno inwestuje też w kształcenie przyszłych kadr i rozwój. Jako odpowiedzialny pracodawca chce umożliwiać młodym ludziom dalszy rozwój. Kierownik personalny Ralf Kauffer nie bez dumy wspomina o stałej, 10-procentowej stopie zatrudnienia osób odbywających kształcenie zawodowe.

Dużo pozytywnych opinii zbiera również intensywny program wdrożenia do pracy, zapewniający udany start w nowej pracy.

Oprócz tego przed dwoma laty powołano do życia akademię dającą pracownikom możliwość dalszego kształcenia. Do tego dochodzą jeszcze szkolenia i warsztaty związane z konkretnymi produktami lub procesami, organizowane przez wewnętrzny zespół doskonalenia zawodowego.

Artykuł został dodany przez firmę

KIPP Polska Sp. z o.o

Firma HEINRICH KIPP WERK jest producentem w zakresie technologii mocującej, standardowych elementów maszyn oraz elementów manipulacyjnych. Nowoczesny park maszynowy pozwala nam produkować na najwyższym poziomie.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły