Artykuł Dodaj artykuł

Pełna optymalizacja stanowisk pracy przy maszynach obróbki skrawaniem

Żurawie stacjonarne dedykowane są do pracy w zakładach produkcyjnych zajmujących się obróbką stali, spawalnictwem, metalurgią.

Żurawie stacjonarne dedykowane są do pracy w zakładach produkcyjnych zajmujących się obróbką stali, spawalnictwem, metalurgią.

Dźwignice tego typu nie tylko eliminują niebezpieczeństwo związane z podnoszeniem ciężkich elementów. W zależności od tego jaką funkcję mają spełnić te urządzenia, żurawie stacjonarne – słupowe bądź przyścienne- przyśpieszą każdy proces produkcyjny czy logistyczny w danym przedsiębiorstwie.

Żurawie stacjonarne

Zastosowanie żurawi stacjonarnych

Żurawie stacjonarne umożliwiają łatwy montaż i demontaż narzędzi z maszyn CNC. Co więcej, pozwalają na ergonomiczne odkładanie surowca na maszynę. A po obróbce skrawaniem optymalizują odbieranie gotowego już produktu.

Wyposażenie stanowisk w żurawie maksymalnie skraca czas wymiany materiałów eksploatacyjnych w maszynach.

Z zastosowaniem trawersy z regulacją podwieszenia magnesów można nim chwytać różne wielkości blachy. Podobnym rozwiązaniem jest wyposażenie urządzenia w podnośnik próżniowy z przyssawkami dopasowującymi się do każdego arkusza.

W nieco innym otoczeniu, żuraw stacjonarny sprawdzi się również przy wkładaniu form wtryskowych na wtryskarkę, przy pracach pomocniczych w spawaniu konstrukcji stalowych czy na przykład odkładaniu prętów na piłę taśmową. Żurawie słupowe użytkowane są przy montażach większych elementów konstrukcyjnych. Doskonale uzupełniają stanowiska spawaczy.

Żurawie stacjonarne

Korzyści urządzeń dźwignicowych

Urządzenia dźwignicowe gwarantują niezależność operatora. Obsługujący maszynę w pojedynkę może wykonać czynności, które wcześniej wymagały zaangażowania dwóch czy nawet trzech pracowników. Niezależnie od wielkość podnoszonego ładunku i jego ciężaru manipulacja ładunkiem staje się prosta, precyzyjna, szybsza i przede wszystkim bezpieczna, zwiększając tym samym wydajność całego przedsiębiorstwa.

Dowiedz się więcej na temat rozwiązań proponowanych przez firmę PS Lift – www.ps-lift.com 

Artykuł został dodany przez firmę

PS Lift Sp. z o.o

PS Lift jest jednym z wiodących producentów urządzeń dźwignicowych w Polsce. Firma koncentruje się na obniżeniu wysiłku fizycznego wymaganego w codziennej pracy związanej z podnoszeniem i przemieszczaniem ładunków. Proponowane przez nich rozwiązania techniczne zwiększają wydajność i bezpieczeństwo pracy w każdym przedsiębiorstwie niezależnie od branży.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły