Artykuł Dodaj artykuł

Autonomia, ergonomia, innowacja – PS Lift poleca wózki samozaładowujące xetto®

xetto® to wózek transportowy, platforma unosząca i wózek podnośnikowy w jednym. Ten innowacyjny ładunkowo-transportowy system jest doskonałym rozwiązaniem typu all-in-one.

wózki samozaładowujące xetto

xetto® to wózek transportowy, platforma unosząca i wózek podnośnikowy w jednym. Ten innowacyjny ładunkowo-transportowy system jest doskonałym rozwiązaniem typu all-in-one.

Jak działa xetto®?

Transport

xetto® transportuje ładunki o wadze do 250 kg. Mocne koła o średnicy 160 mm umożliwiają pokonanie każdego krawężnika czy przeszkody na trasie o wysokości do 25 mm. Duża platforma pozwala na załadunek naprawdę szerokiego wachlarza towarów, a dzięki zastosowaniu akcesoriów typu pasek mocujący czy siatka, przewożony ładunek jest zabezpieczony.

Podnoszenie

Każdy ładunek, który waży do 250 kg i mieści się w przestrzeni ładunkowej może zostać podniesiony ponad metr w górę. Uniesiona na taką wysokość platforma, wykorzystana może być także jako mobilny stół montażowy. W warsztatach i na magazynach sprawdzi się jako stół roboczy z regulacją wysokości.

Załadunek

Za sprawą mikro-hydraulicznego i kinematycznego systemu, xetto® samo „załadowuje się” wraz z ładunkiem do auta.

Ale jak przebiega taki proces?

Po przetransportowaniu towaru w miejsce załadunku, ładunek podnoszony jest do maksymalnej wysokości progu – 800 mm. Dalej, wykonuje ruch do środka pojazdu, a rama unosi się za ładunkiem i wsuwa pod platformę. Zabezpieczony ładunek na złożonym wózku, można przetransportować w miejsce docelowe.

Rozładunek jest tak samo prosty. Rama wysuwa się spod platformy i rozkłada do niezbędnej wysokości by nadać solidną i stabilną konstrukcję. Platforma z ładunkiem wsuwa się na swoje miejsce. Ładunek z platformą opuszczany jest w dół do minimalnej wysokości. Następuje transport w docelowe miejsce.

ZOBACZ FILM

Zastosowanie

xetto® sprawdzi się w każdej branży, ale nie zawsze na tych samych etapach i stanowiskach pracy.

Wykorzystywany jest do załadunku ciężkiego sprzętu, załadunku aut dostawczych, rozładunku towarów na paletach, transportu opon. Dzięki możliwości zamontowania najazdu możliwe jest także załadowanie wszelkiego rodzaju sprzętu/maszyn na kółkach. Wózek xetto® jest także praktycznym sprzętem na magazynach i w warsztatach.

Jest wszędzie tam, gdzie akurat jest taka potrzeba.

Korzyści xetto ®

xetto® zapewnia wystarczająco dużo miejsca na wszystkie narzędzia i materiały o wadze do 250 kg, co pozwala zaoszczędzić średnio dwie trzecie czasu na pokonanie drogi z ładunkiem w jedną i drugą stronę.

Umożliwia wykonanie wielu zadań w pojedynkę, co pozwala drugiej osobie wykonywać w tym samym czasie inne zadania. Z xetto® nie musisz być już dłużej zależny od sytuacji w miejscu pracy. System eliminuje potrzebę zorganizowania do pomocy wózka widłowego, dźwignika nożycowego czy innego wózka transportowego.

Podnoszenie, transport, załadunek i rozładunek – xetto® robi to wszystko. Używany jest jako stół roboczy, zapewnia ergonomiczną pozycję ciała.

Wózek samozaładowujący xetto® pomaga firmom wykonywać pracę szybko, ekonomicznie i niezależnie. System sprawia, że praca staje się wydajna i mniej uciążliwa, co w efekcie umożliwia przyjęcie większej liczby zleceń.

wózki samozaładowujące xetto
wózki samozaładowujące xetto

 

Niezwykłą łatwość w obsłudze system zawdzięcza swojej budowie i parametrom:

  • Udźwig – 250 kg
  • Czas podnoszenia – ok. 20 sek.
  • Maksymalna wysokość unoszenia – 800 mm
  • Wymiar powierzchni ładunkowej 1 1175 x 800 mm
  • Masa netto – ok. 95 kg
  • Bateria – Li-ion 14,4 V/6 h

Szereg opcji dodatkowych dopasuje xetto® do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

System może być wyposażony w aluminiową rampę do załadunku towarów na kółkach, ładowarkę 203 V, ładowarkę samochodową, dodatkową baterię, ochronę krawędziową, która zabezpieczy krawędzie transportowanych towarów przed mechanicznym uszkodzeniem, pasek mocujący (także z hakiem do zabezpieczenia wózka w pojeździe, oraz plandeki i siatki lotnicze.


Możliwe jest darmowe przetestowanie wózka. Umów się na spotkanie ze specjalistą z firmy PS Lift zanim podejmiesz decyzję o zakupie.

 

Artykuł został dodany przez firmę

PS Lift Sp. z o.o

PS Lift jest jednym z wiodących producentów urządzeń dźwignicowych w Polsce. Firma koncentruje się na obniżeniu wysiłku fizycznego wymaganego w codziennej pracy związanej z podnoszeniem i przemieszczaniem ładunków. Proponowane przez nich rozwiązania techniczne zwiększają wydajność i bezpieczeństwo pracy w każdym przedsiębiorstwie niezależnie od branży.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.