Artykuł Dodaj artykuł

Łączniki i mechanizmy przesuwu - nowości i zmiany

Firma ELESA+GANTER wprowadziła szeroki zakres zmian oraz nowości w grupie produktów zaliczanych do łączników i mechanizmów przesuwu. To odpowiedź producenta na potrzeby zgłaszane przez klientów. 

Logo Elesa+Ganter

Firma ELESA+GANTER wprowadziła szeroki zakres zmian oraz nowości w grupie produktów zaliczanych do łączników i mechanizmów przesuwu. To odpowiedź producenta na potrzeby zgłaszane przez klientów. Wprowadzone zmiany mają na celu większą unifikację wspomnianych elementów i przez to ułatwienie dostępu do nich. Natomiast nowości pozwolą zarówno na szersze wykorzystanie poszczególnych elementów, jak i na elastyczniejszą ich konfigurację.

Wprowadzone zmiany dotyczą sposobu zamawiania standardowych wykonań wspomnianych elementów. Od teraz liczba wykonań standardowych łączników (indeksy 1-6) została zredukowana do wykonań o oznaczeniach 1 lub 2 (tj. śruba imbusowa z nakrętką samohamowną, odpowiednio w wersji ocynkowanej (1) lub nierdzewnej (2)). Z kolei rękojeści będą dostępne jako osobne zestawy zaciskowe, zawierające, poza samą rękojeścią nastawną, także podkładkę dystansową, nakrętkę samohamowną oraz krótką instrukcję montażu. Oznaczenia odpowiednich zestawów z rękojeścią będą podawane na kartach katalogowych poszczególnych łączników.

Łączniki i mechanizmy przesuwu Elesa+Ganter

Nowymi elementami w ofercie Elesa+Ganter są:

• dla wszystkich podstawowych rodzajów łączników z korpusem jednoczęściowym (GN 132, GN 146, GN 163) nowa wielkość o oznaczeniu „80” z otworami pod rury o średnicy 50, 55 i 60 mm,
• łączniki przystosowane do mocowania czujników (GN 271.4, GN 272.4, GN 273.4),
• mechanizmy przesuwu bazujące na profilu kwadratowym, oznaczenie GN 291.1 (kw. 30, 40, 50 mm),
• grupa specjalnych modułów przekładni umożliwiających zmianę kierunku osi napędu lub jej multiplikację.

Szczegółowych informacji na temat zmian i nowości udzielają przedstawiciele firmy.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.