Wynik wyszukiwania

 
Stanowisko do wyznaczania modułu Younga z wykorzystaniem mechanizmu przesuwu oraz łączników Elesa+Ganter zdjęcie

Stanowisko do wyznaczania modułu Younga z wykorzystaniem mechanizmu przesuwu oraz łączników Elesa+Ganter

Moduł Younga jest używany do określenia właściwości sprężystości ciał, a jego wielkość pomaga ustalić jak dużym siłom rozciągającym można poddać dane ciało, bez ryzyka jego odkształcenia plastycznego (trwałego wydłużenia).

Czytaj więcej

 
Awaryjne otwieranie drzwi radiologicznych, dzięki elementom Elesa+Ganter – case study firmy Radpro zdjęcie

Awaryjne otwieranie drzwi radiologicznych, dzięki elementom Elesa+Ganter – case study firmy Radpro

Nowotwory są obecnie jednym z największych zagrożeń dla naszego zdrowia i życia. W dzisiejszych czasach medycyna rozwija się bardzo szybko, co oznacza, że powstaje coraz więcej skutecznych sposobów zwalczania tego problemu. Jedną z takich metod jest leczenie radioterapią. Na przykładzie współpracy z firmą Radpro Sp. z o.o. prezentujemy, w jaki sposób standardowe elementy maszyn Elesa+Ganter można stosować w urządzeniach pracujących przy źródłach promieniowania.

Czytaj więcej

 
Modyfikacja łączników do mechanizmów przesuwu zdjęcie

Modyfikacja łączników do mechanizmów przesuwu

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty zmodyfikowane wersje łączników do mechanizmów przesuwu. Zmiana polega na zastąpieniu poliamidu PA bardziej odpornym na działanie temperatury i wody teflonem PTFE.

Czytaj więcej

 
Elektroniczne wskaźniki położenia z radiową transmisją danych DD-RF w wizyjnych systemach do kontroli produkcji świec ozdobnych zdjęcie

Elektroniczne wskaźniki położenia z radiową transmisją danych DD-RF w wizyjnych systemach do kontroli produkcji świec ozdobnych

We współczesnych liniach produkcyjnych stosowanie wizyjnych systemów kontroli produkcji stało się już standardem.

Czytaj więcej

 
Jak prawidłowo dobrać mechanizmy przesuwu? zdjęcie

Jak prawidłowo dobrać mechanizmy przesuwu?

Możliwość szybkiego przezbrajania maszyn jest jednym z najważniejszych kryteriów oceny ich funkcjonalności. Każda linia produkująca rożne wyroby, wymaga przezbrojenia pod dany produkt.

Czytaj więcej

 
Magnetyczny system pomiarowy z radiową transmisją danych MPI-R10-RF zdjęcie

Magnetyczny system pomiarowy z radiową transmisją danych MPI-R10-RF

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowy system pomiaru przesuwu liniowego i kątowego MPI-R10-RF bazujący na czujniku oraz liniale magnetycznym, który bezprzewodowo komunikuje się z układem sterowania maszyny.

Czytaj więcej

 
Jak stworzyć układ regulacji pozycji - case study RRprojekt zdjęcie

Jak stworzyć układ regulacji pozycji - case study RRprojekt

Dobrze zaprojektowany układ regulacji pozwala na zaoszczędzenie czasu i ograniczenie kosztów w procesie zmiany ustawień urządzeń produkcyjnych.

Czytaj więcej

 
Łączniki i mechanizmy przesuwu tańsze nawet o 30% zdjęcie

Łączniki i mechanizmy przesuwu tańsze nawet o 30%

W odpowiedzi na duże zainteresowanie łącznikami konstrukcyjnymi do profili oraz mechanizmami przesuwu ze zintegrowaną śrubą trapezową (seria GN 29X) firma Elesa+Ganter obniżyła ceny tych produktów nawet do 30%. 

Czytaj więcej

 
Dwururowe mechanizmy przesuwu zdjęcie

Dwururowe mechanizmy przesuwu

Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, rozwinęła linię mechanizmów przesuwu o oznaczeniach GN 491 i GN 492, wprowadzając trzy nowe typoszeregi wielkości określane średnicą rur prowadzących: Ø18, Ø40 oraz Ø60.

Czytaj więcej

 
Trzpienie montażowe norelem zapewniają niezawodność połączeń  zdjęcie

Trzpienie montażowe norelem zapewniają niezawodność połączeń

Asortyment trzpieni montażowych firmy norelem zapewnia dodatkową pewność inżynierom w zastosowaniach, w których wymagana jest wysoka wytrzymałość na ścinanie.

Czytaj więcej

 
Pneumatyczne klucze udarowe - rodzaje mechanizmów zdjęcie

Pneumatyczne klucze udarowe - rodzaje mechanizmów

Dostępne na rynku pneumatyczne klucze udarowe, opierają się na różnych mechanizmach wytwarzających udar. Wszystkie potrzebują smarowania.

Czytaj więcej

 
Zmiany w ustawie dotyczącej mechanizmu podzielonej płatności (split payment). Co to oznacza dla Twojej firmy? zdjęcie

Zmiany w ustawie dotyczącej mechanizmu podzielonej płatności (split payment). Co to oznacza dla Twojej firmy?

Wraz z początkiem roku weszła w życie nowelizacja ustawy dotyczącej mechanizmu podzielonej płatności (MPP), czyli tzw. Split Payment. Objęte mechanizmem zostały kolejne sektory gospodarki, w których MPP stał się obowiązkowy dla transakcji powyżej 15 000 zł. W praktyce oznacza to, że na rachunek bieżący sprzedawcy trafia jedynie kwota netto faktury natomiast wartość podatku zostaje zaksięgowana na dedykowanym rachunku VAT.

Czytaj więcej

 
Cztery dni przemysłowych spotkań w Targach Kielce! zdjęcie

Cztery dni przemysłowych spotkań w Targach Kielce!

Precyzyjny mechanizm, jakim jest Przemysłowa Wiosna, czyli cykl wystaw odbywających się w kieleckim ośrodku działa już na pełnych obrotach. Wystawcy przygotowują targową ofertę, a zwiedzający zaznaczają w kalendarzach termin od 19 do 22 marca 2024 roku.

Czytaj więcej

 
Łączniki i mechanizmy przesuwu - nowości i zmiany zdjęcie

Łączniki i mechanizmy przesuwu - nowości i zmiany

Firma ELESA+GANTER wprowadziła szeroki zakres zmian oraz nowości w grupie produktów zaliczanych do łączników i mechanizmów przesuwu. To odpowiedź producenta na potrzeby zgłaszane przez klientów. 

Czytaj więcej

 
GN 212.3 i 212.5 - dźwignie nastawne do ciężkich zastosowań zdjęcie

GN 212.3 i 212.5 - dźwignie nastawne do ciężkich zastosowań

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę dźwigni nastawnych o dwa modele dedykowane do bardzo wymagających warunków pracy. Nowe dźwignie noszą oznaczenie GN 212.3 i GN 212.5. i charakteryzują się szczelną, mocną, bardzo wytrzymałą konstrukcją, która chroni mechanizm zasprzęglający przed zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 180