Artykuł Dodaj artykuł

Piec VIM do odlewania stopów miedzi dotarł do Indii

Piec jednokomorowy VIM o wsadzie 50kg do odlewania stopów miedzi od SECO/WARWICK pojechał do Indii.

Piec jednokomorowy VIM o wsadzie 50kg do odlewania stopów miedzi od SECO/WARWICK pojechał do Indii.

Piec VIM od SECO/WARWICK do odlewania stopów miedzi

Piec VIM – topowy piec w metalurgii próżniowej

Zamówione urządzenie, to piec indukcyjny VIM 50 kg. Piec jest wyjątkowy ze względu na maksymalną próżnię jaką można osiągnąć – w zakresie 10-6mbar. Jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań z obszaru metalurgii próżniowej z uwagi na swą innowacyjność, niezawodność, a dzięki automatyzacji także powtarzalność procesów. Wyróżniają go nowoczesne systemy kontrolne oraz precyzyjne systemy podawania dodatków stopowych. W piecach metalurgii próżniowej można przetwarzać różne metale, tj.: tytan i jego stopy, tantal, wolfram, niob, cyrkon, krzem, nikiel czy stopy kobaltu.

„Piece indukcyjne VIM to jeden z flagowych produktów naszej Grupy. Jego popularność wśród odbiorców wynika z bardzo zaawansowanej technologii i doskonałych parametrów produkcyjnych. To zdecydowanie topowe rozwiązanie w grupie produktów metalurgii próżniowej. Najwyższa jakość, doskonałe materiały i idealne parametry sprawiają, że piece VIM są bardzo chętnie wybierane przez sektor motoryzacyjny, lotniczy czy odlewniczy i są tym samym doskonałym produktem na rynku, za który odpowiadam od tego roku” – tłumaczy Binoy Koshy, Nowy Dyrektor Zarządzający SECO/WARWICK Indie.

Popularność pieców VIM i wzrost znaczenia metalurgii próżniowej to m.in. konsekwencja ciągle zmieniających się potrzeb produkcyjnych przemysłów ciężkich. Przykładowo w przemyśle lotniczym najnowocześniejsze silniki odrzutowe wykorzystują zaawansowane łopatki odlewane w technologii monokrystalicznej. Piec VIM słynie z wysokiej wydajności i niskich kosztów eksploatacji. Przyjazny dla użytkownika system sterowania zapewnia precyzyjne procesy: odlewania, kontroli temperatury, a także kompleksowego gromadzenie danych. To niektóre zalety tego wyjątkowego urządzenia. Dzięki swojej konstrukcji zapewniają wysoką powtarzalność oraz bezkonkurencyjną przepustowość.

Indie – ekspansja SECO/WARWICK

W tym roku SECO/WARWICK planuje rozwinąć produkcję w Indiach w oparciu o kooperację z lokalnymi partnerami. W styczniu 2023 roku na czele hinduskiej spółki stanął nowy Dyrektor Zarządzający – Binoy Koshy, który będzie czuwać nad całym procesem.

„Analizujemy rozwój montażu w Indiach i chcemy poszerzać działalność tej spółki, poprzez produkcję lokalną pieców próżniowych i urządzeń segmentu Aluminium. To nie będzie wymagało dużych nakładów inwestycyjnych. Chodzi raczej o wynajem hal i pozyskanie podwykonawców. Z uwagi na zmieniające się oczekiwania klientów indyjskich oraz sytuację geopolityczną chcielibyśmy mieć dwie możliwe lokalizacje produkcyjne w Azji, a więc obok Chin, drugi ‘przyczółek’ wytwórczy znajdowałby się w Indiach. Taka struktura operacyjna pomogłaby także optymalizować koszty Grupy” – powiedział Sławomir Woźniak, Prezes Grupy SECO/WARWICK.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.