Artykuł Dodaj artykuł

SECO/WARWICK dostarczyło piec próżniowy dla amerykańskiej branży energetyki jądrowej

Grupa SECO/WARWICK, lider produkcji rozwiązań próżniowych do obróbki cieplnej metali, dostarcza urządzenia dla wschodzącego rynku energetyki jądrowej, który odgrywa coraz większą rolę w Ameryce Północnej.

Grupa SECO/WARWICK, lider produkcji rozwiązań próżniowych do obróbki cieplnej metali, dostarcza urządzenia dla wschodzącego rynku energetyki jądrowej, który odgrywa coraz większą rolę w Ameryce Północnej.

Piec próżniowy Vector wykorzystany na rynku związanym z energetyką jądrową

Piec próżniowy Vector z załadunkiem poziomym ma wymiary przestrzeni roboczej 900 cm x 900 cm x1200 cm głębokości, ładowność 1500 kg i jest wyposażony w 6 barowe wysokociśnieniowe chłodzenie gazowe oraz metalową strefę grzejną, pozwalającą na szybkie hartowanie oraz obróbkę cieplną w głębokiej próżni.

Energetyka jądrowa stawia na doświadczenie

Klient posiada własne urządzenia do obróbki cieplnej, jednak chce unowocześnić ich możliwości za pomocą technologii próżniowej. Będzie to ich pierwszy piec od SECO/VACUUM. SECO/VACUUM (spółka córka z Grupy SECO/WARIWCK) otrzymało zamówienie ze względu na swoją sprawdzoną specjalistyczną wiedzę w przemyśle nuklearnym oraz szerokie doświadczenie projektowe.

„Nasza oferta została oparta na doświadczeniu, którego nie mieli inni, a kiedy będzie weryfikowana w celu zatwierdzenia przez analizę DoE (Design of Experiment), myślę, że to doświadczenie z pewnością zadziała na korzyść” – powiedział Piotr Zawistowski, Dyrektor Zarządzający SECO/VACUUM.

Tak Działa Rodzina

SECO/VACUUM niedawno zakończyło również swój największy dotychczas wkład w badania nad energią jądrową – piec do obróbki cieplnej dla wkładu General Atomics w nadprzewodzący centralny magnes solenoidowy do reaktora termojądrowego ITER.

Zaś piec innej spółki córki – Retech – do Odśrodkowej Obróbki Łukiem Plazmowym (PACT) obsługuje witryfikację odpadów w celu odzyskiwania niskoaktywnych odpadów nuklearnych. Retech współpracował również z klientami produkującymi stopy zoptymalizowane pod kątem ekranowania promieniowania i moderowania reakcji jądrowych.

Rozwiązanie marki SECO/WARWICK posiada Instytut Technologii w Karlsruhe. Zamówił on niestandardowy, 12-metrowy pionowy obrotowy piec retortowy do obróbki cieplnej części żyrotronu, jako wkład w eksperymentalny reaktor termojądrowy ITER.

Niezależnie od tego, czy chodzi o próżniową bądź atmosferową obróbkę cieplną, czy topienie - współpracę w dziedzinie medycyny nuklearnej, energii atomowej lub odzyskiwania odpadów radioaktywnych - spółki z Grupy SECO/WARWICK radzą sobie z nimi doskonale. Każda z nich ma specjalistyczną wiedzę, wspierając klientów w różnych dziedzinach związanych z nauką jądrową. To, co je łączy, to fakt, iż mogą korzystać z mocy trzech spółek i siły łącznych doświadczeń.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.