Artykuł Dodaj artykuł

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING – prezentacja nowości, branżowa konferencja

Już za kilka miesięcy w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbędzie kolejna edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING.

Już za kilka miesięcy w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbędzie kolejna edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING. Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 16-18 października 2012r. Wystawa organizowana wspólnie z Instytutem Spawalnictwa z Gliwic stanowi prezentację innowacyjnych technologii i nowoczesnych urządzeń do spajania i cięcia metali.

Na tegorocznej edycji swój udział potwierdziło już ponad 100 firm z Polski, jak i Niemiec, Czech, Chin, Włoch czy Danii, Szwajcarii, Tajwanu.

Wśród NOWOŚCI prezentowanych na stoiskach Wystawców pojawią się m.in.:

Kemppi Sp. z o.o.:

• Kempact RA
• Wózek spawalniczy MagTrack F 61
• Rodzina Minarc Evo

SUPRA ELCO:

• System automatycznej kalibracji geometrii palnika plazmowego po kolizji
• Kompleksowa technologia oraz urządzenia do cięcia i ukosowania przestrzennego 3D rur, kolan oraz dennic

Fronius Polska Sp. z o.o.:

• Jeszcze lepszy kontakt z końcówką CONTEC MD
• CMT Twin: połączenie dwóch znakomitych technologii spawalniczych

TÜV NORD Polska Sp. z o.o.:

• Informacja o certyfikacji firmy wg normy EN 1090
• Informacja o certyfikacji EN 15085

Tradycyjnie w trakcie Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2012 Instytut Spawalnictwa zorganizuje 54. Naukowo-Techniczną Konferencję Spawalniczą  pod hasłem SPAWALNICTWO. OSIĄGNIĘCIA - POTRZEBY - WYZWANIA.

Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za tym, że warto uczestniczyć w Targach jest fakt, iż zdecydowana większość odwiedzających to specjaliści z branży i osoby ze ścisłego kierownictwa firm - 40% zwiedzających to prezesi, dyrektorzy, managerowie, kierownicy i właściciele prywatnych przedsiębiorstw, działający głównie w przemyśle i handlu. Ponadto wystawa odbywa się na najlepszym rynku- lokalizacja w śląskiej aglomeracji z licznymi gałęziami przemysłu - m.in. górnictwo, energetyka, hutnictwo, przemysł samochodowy.

Wśród wydarzeń towarzyszących ponownie znalazł się konkurs Mistrz Spawania organizowany przez firmę „Harispal” pod patronatem Expo Silesia, który kierowany jest do zawodowych spawaczy. W trakcie konkursu każdy uczestnik wykona spawanie elementów, natomiast jury oceniać będzie prawidłowość i dokładność wykonania złącza spawanego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i tytuł Mistrza Spawania.

Organizatorzy Targów zapraszają również Wystawców do udziału w Konkursie,  którego celem jest nagrodzenie lub wyróżnienie najciekawszych, innowacyjnych produktów lub rozwiązań związanych tematycznie z branżą spawalniczą prezentowanych na stoiskach w ramach Targów ExpoWELDING 2012. Nagrodą w konkursie jest Medal Expo Silesia.

Tegoroczna edycja wystawy poszerzona jest o ofertę Salonu BHP, gdzie prezentowane będą produkty oraz metody stosowane w dziedzinie bezpieczeństwa, higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej. Salon kierowy jest do przede wszystkim do firm związanych z ochroną indywidualną i zbiorową pracowników, zajmujących się środkami utrzymania czystości, a także producentów i dystrybutorów sprzętu i urządzeń przeciwpożarowych oraz firm zajmujących się oznakowaniem i instrukcjami BHP. 

Targi w tym roku swoim patronatem objęło Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Miasta Katowice. Branżowego Patronatu udzielają m.in. Urząd Dozoru Technicznego, Polska Izba Spawalnicza czy Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Poprzednia edycja targów ExpoWELDING w 2010 roku, w Centrum Targowo- Wystawienniczym Expo Silesia gościła łącznie ponad 300 firm z: Austrii, Belgii, Czech, Danii, Holandii, Francji, Luksemburga, Niemiec, Szwajcarii, Tajwanu, Włoch i oczywiście Polski. Imprezę odwiedziło blisko 6 tys. zwiedzających, w większości branżowych specjalistów.

Więcej informacji na temat wydarzenia na www.expowelding.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia

Expo Silesia to nowoczesne działające na rynku od 2008 roku centrum targowo-konferencyjne zlokalizowane w aglomeracji śląskiej, na terenie Sosnowca.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły