Artykuł Dodaj artykuł

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2014

W dniach 14-16 października 2014 roku odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2014. Będzie to najważniejsze wydarzenie spawalnicze w środkowo-wschodniej Europie.

Logo ExpoWELDINGW dniach 14-16 października 2014 roku odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2014. Będzie to najważniejsze wydarzenie spawalnicze w środkowo-wschodniej Europie. Impreza została objęta patronem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, a honorowy patronat nad nią objęło Ministerstwo Gospodarki.

Wystawę, na której będzie można zobaczyć ofertę wiodących producentów sprzętu spawalniczego oraz oprogramowania, uzupełni 56. Naukowo-Techniczna Konferencja Spawalnicza pod hasłem: SPAWALNICTWO – ZAWSZE MOŻNA WIĘCEJ, której organizatorem będzie Instytut Spawalnictwa z Gliwic.

Udział w tegorocznych targach potwierdziło już blisko 170 firm zarówno z Polski, jak i z Czech, Finlandii, Holandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Tajwanu, Kanady, Hiszpanii, Turcji oraz Włoch.

Wśród wydarzeń towarzyszących na uwagę zasługuje, organizowany po raz kolejny przez firmę Harispal Techniki Spawania, konkurs „Mistrz Spawania”, gdzie zwiedzający będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami spawania. Nowością tegorocznych targów będzie konkurs „Młody Spawacz” skierowany do studentów o specjalnościach związanych ze spawalnictwem.

Po raz kolejny targi poszerzone zostaną o ofertę Salonu BHP, gdzie zaprezentowane zostaną produkty oraz metody stosowane w dziedzinie bezpieczeństwa, higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej. Salon skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorstw zajmujących się ochroną indywidualną i zbiorową pracowników oraz producentów i dystrybutorów sprzętu i urządzeń przeciwpożarowych czy firm zajmujących się oznakowaniem i instrukcjami BHP. Integralną częścią Salonu będzie kolejna edycja konferencji pt.: BEZPIECZNA PRACA SPAWACZA,  której organizatorem będzie miesięcznik Promotor BHP.

Równocześnie z targami ExpoWELDING odbędą się również Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET, których tematyka koncentruje się wokół hutnictwa stali, metali nieżelaznych - ich produkcji, obróbki  i dystrybucji.  Imprezę wsparły cenione instytucje w branży: Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu, Instytut Metali Nieżelaznych, Izba Przemysłowo-Handlowa Gospodarki Złomem, Polska Izba Konstrukcji Stalowych, Hutnicza Izba Przemysłowo – Handlowa. Na Targach będzie można zapoznać się z ofertą stalowych centrów serwisowych, dystrybucji wyrobów hutniczych, urządzeniami i najnowszymi rozwiązaniami dla przemysłu hutniczego jak również z aparaturą kontrolno-pomiarową. Wydarzeniem towarzyszącym targom  będzie Salon Recyklingu Metali Scrap EXPO, będący odpowiedzią na wciąż wzrastające zainteresowanie problematyką przetwarzania i ponownego wykorzystania surowców.

Kolejną imprezą towarzyszącą będą Targi Produkcji i Zastosowania Elementów Złącznych TEZ Expo. Będzie to jedyne w Polsce przedsięwzięcie o charakterze wystawienniczym dające szansę producentom oraz dostawcom śrub i elementów złącznych na spotkanie się ze specjalistami branżowymi. Wystawie TEZ Expo towarzyszyć będzie kolejna edycja konferencji „Elementy złączne – badania, nowe przepisy oraz przegląd nowości. Zastosowanie elementów złącznych w konstrukcjach stalowych”. Spotkanie zorganizowane zostanie przy współudziale przedstawicieli Instytutu Techniki Budowlanej.

Więcej informacji na temat imprez oraz pełne zakresy tematyczne znajdują się na: www.expowelding.pl, www.steelmet.pl oraz www.tezexpo.pl.

Artykuł został dodany przez firmę

Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia

Expo Silesia to nowoczesne działające na rynku od 2008 roku centrum targowo-konferencyjne zlokalizowane w aglomeracji śląskiej, na terenie Sosnowca.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły