Artykuł Dodaj artykuł

Targi ExpoWELDING – spotkanie profesjonalistów w międzynarodowym gronie, za nami

Prezentację innowacyjnych technologii i nowoczesnych urządzeń do spajania i cięcia metali – te i wiele innych propozycji zobaczyć można było na zakończonych Międzynarodowych Targach Spawalniczych ExpoWELDING 2012.

Prezentację innowacyjnych technologii i nowoczesnych urządzeń do spajania i cięcia metali – te i wiele innych propozycji zobaczyć można było na zakończonych Międzynarodowych Targach Spawalniczych ExpoWELDING 2012. Wystawa, po raz kolejny organizowana wspólnie z Instytutem Spawalnictwa z Gliwic była doskonałym miejscem aby zapoznać się z sytuacją branży spawalniczej oraz jej osiągnięciami.

Na tegorocznej edycji Targów ExpoWELDING, które odbyły się od 16 do 18 października w Sosnowcu gościło niemal 150 firm. Wydarzenie odwiedziło ponad 4500 branżowych specjalistów, którzy przez wszystkie dni targowe mieli okazję poznać ofertę wystawców nie tylko z Polski, ale i z Niemiec, Czech, Chin, Włoch czy Danii, Szwajcarii, Tajwanu, Austrii, Kanady i Szwecji.

Wielu z nich prezentowało liczne nowości, m.in.  Kemppi, SUPRA ELCO, Fronius Polska, TÜV NORD Polska, STIGAL, H.Cegielski-SERVICE, ECKERT AS, Elesa+Ganter Polska, Fabryka Narzędzi "GLOB", KLINGSPOR, SOMAR S.A.

Wymieniona firma Fronius Polska, zorganizowała konkurs “wirtualne spawanie”, który wykorzystywał maszynę Fronius “Virtual Welding” przeznaczoną do nauki spawania. Nagrodą był TransPocket 1500.

Na stoisku firmy Kemppi podczas targów powstawało dzieło sztuki. Jego autorem był Jan Kargul, młody artysta, który kształci się na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Nieco odmienne spojrzenie na urządzenia spawalnicze, które idealnie sprawdzają się nie tylko w zakładach produkcyjnych lub warsztatach ale także w pracowniach artystycznych – to zamierzenie firmy, która w niekonwencjonalny sposób promowała swoje produkty.

Tradycyjnie w trakcie Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2012, Instytut Spawalnictwa zorganizował Branżową konferencję. W tym roku pod hasłem SPAWALNICTWO. OSIĄGNIĘCIA - POTRZEBY - WYZWANIA. 

Tegoroczna edycja wystawy poszerzona była o tematykę BHP.  Miesięcznik „Promotor BHP" (wyd. Elamed) przygotował przy tej okazji konferencję „Bezpieczna praca spawacza", która cieszyła się dużym zainteresowaniem specjalistów z wielu przedsiębiorstw, które stawiają na bezpieczeństwo w pracy spawaczy.

Wśród wydarzeń towarzyszących ponownie znalazł się konkurs Mistrz Spawania organizowany przez firmę „Harispal”, który kierowany jest do zawodowych spawaczy. W trakcie konkursu każdy uczestnik wykonał spawanie elementów, natomiast jury oceniło prawidłowość i dokładność wykonania złącza spawanego.

Podczas targów przyznano również medale Expo Silesia. Laureatami tegorocznego konkursu zostali: Firma KEMPPI SP. Z O.O. za KEMPPI ARC SYSTEM 2.0 I MODUŁ ARC QUALITY, firma STIGAL za WIELOFUNKCYJNĄ MASZYNĘ WYSIĘGNIKOWĄ MultiWELD oraz firma ZASO  za UCHWYTY SPAWALNICZE MIG/MAG ZASO SERII FLEX  Z PALNIKIEM WYDŁUŻONYM. Przyznano również Medal za stworzenie platformy wymiany doświadczeń pomiędzy nauką a przemysłem w branży spawalniczej i praktyczną jej implementację dla INSTYTUTU SPAWALNICTWA. Pełna lista wyróżnionych znajduje się nas tronie targów.

Targi w tym roku swoim patronatem objęło Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Miasta Katowice. Branżowego Patronatu udzielają m.in. Urząd Dozoru Technicznego, Polska Izba Spawalnicza czy Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. 

Fotogaleria oraz więcej Informacji nt. Targów znaleźć można na stronie WWW.expowelding.pl.

Artykuł został dodany przez firmę

Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia

Expo Silesia to nowoczesne działające na rynku od 2008 roku centrum targowo-konferencyjne zlokalizowane w aglomeracji śląskiej, na terenie Sosnowca.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły