Wynik wyszukiwania

 
Produkcja barierek i balustrad metalowych zdjęcie

Produkcja barierek i balustrad metalowych

Balustrady i barierki stanowią niezbędne elementy w wielu miejscach, takich jak budynki mieszkalne, budynki użyteczności publicznej, parki i mosty. Są one nie tylko elementem poprawiającym wygląd nieruchomości, ale również zapewniają bezpieczeństwo i ochronę dla użytkowników.

Czytaj więcej

 

Dlaczego produkcja precyzyjna jest ważna dla Twoich produktów

Precyzyjna produkcja to jeden z największych osiągnięć ostatnich czasów.

Czytaj więcej

 
Profile PCW – charakterystyka, produkcja i zastosowanie! zdjęcie

Profile PCW – charakterystyka, produkcja i zastosowanie!

Tworzywa sztuczne to materiały, które całkowicie zdominowały współczesny świat. Są wykorzystywane praktycznie wszędzie, a już w szczególności do produkcji profili. Jednym z najpopularniejszych materiałów, z jakiego wytwarza się profile, jest PCW, czyli poli(chlorek winylu). Z czego to wynika? Jakie właściwości posiada tego typu tworzywo i gdzie profile z PCW znajdują zastosowanie? Już wszystko wyjaśniamy!

Czytaj więcej

 
Produkcja rur krótkich dla branży motoryzacyjnej zdjęcie

Produkcja rur krótkich dla branży motoryzacyjnej

Tru-Flex jest światowym liderem w dziedzinie projektowania i produkcji elastycznych węży metalowych. Od 1962 roku Tru-Flex produkuje elastyczne metalowe miechy o wysokiej jakości, które są używane do łączenia silników i układów wydechowych pojazdów komercyjnych, tj. autobusów, ciężarówek czy ciągników.

Czytaj więcej

 
Produkcja przy pomocy plazmy – jak to działa? zdjęcie

Produkcja przy pomocy plazmy – jak to działa?

Choć technologia plazmowa we współczesnej produkcji brzmi dość tajemniczo, ta metoda jest często wykorzystywana od dziesięcioleci przy wytwarzaniu mikroelektroniki. Ta technologia okazała się wartościowa także w innych dziedzinach przemysłu, np. tekstyliach, medycynie czy w branży automotive.

Czytaj więcej

 
Polska produkcja pasów ściernych dla marki 3M™ zdjęcie

Polska produkcja pasów ściernych dla marki 3M™

Produkcja pasów bezkońcowych Cubitron™ II, najszybsza realizacja w Polsce.

Czytaj więcej

 
Produkcja addytywna i COVID-19 zdjęcie

Produkcja addytywna i COVID-19

W jaki sposób drukowanie 3D może wpłynąć na przerwany łańcuch dostaw w czasie kryzysu spowodowanego przez epidemię COVID-19?

Czytaj więcej

 
Smart Set Tools light – prosta i elastyczna produkcja okien drewnianych zdjęcie

Smart Set Tools light – prosta i elastyczna produkcja okien drewnianych

Firma Frezwid z powodzeniem rozwija swój flagowy produkt – zestaw do produkcji okien - Smart Set Tools. o najnowszą wersję narzędzi w wersji light . Zestaw jest dedykowany dla małych i średnich zakładów produkujących niewielkie serie okien.

Czytaj więcej

 
Gięcie profili – Obróbka używana podczas seryjnej produkcji zdjęcie

Gięcie profili – Obróbka używana podczas seryjnej produkcji

Gięcie profili metalowych to proces, który pozwala na uzyskanie różnych kształtów i krzywizn profilu. Gięcie profili metalowych jest niezbędne w wielu dziedzinach przemysłu, w tym w produkcji maszyn, konstrukcjach budowlanych, urządzeniach przemysłowych i wielu innych. W przeciwieństwie do gięcia rur stalowych, gięcie profili metalowych jest procesem bardziej skomplikowanym i wymagającym bardziej specjalistycznych narzędzi.

Czytaj więcej

 
Jakie surowce są dodawane do surówki podczas produkcji stali? zdjęcie

Jakie surowce są dodawane do surówki podczas produkcji stali?

Stal jest produktem uznawanym za najbardziej uniwersalny i trwały materiał, wykorzystywany powszechnie w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Dostępna jest pod postacią blach, prętów, płaskowników, rur czy taśm. Z tego surowca wytwarza się zarówno elementy konstrukcji czy instalacji, jak również przedmioty codziennego użytku. Obecnie wyróżnić można kilka rodzajów stali, różniących się od siebie parametrami i zastosowaniem. Każda z nich na początku ma postać surówki, czyli półproduktu, z którego finalnie powstaje stal.

Czytaj więcej

 
SECO/WARWICK będzie wspierać produkcje systemów klimatyzacji aut osobowych zdjęcie

SECO/WARWICK będzie wspierać produkcje systemów klimatyzacji aut osobowych

SECO/WARWICK – międzynarodowy lider technologii CAB – podpisał kontrakt na dostawę linii ciągłej do lutowania w atmosferze ochronnej elementów systemów klimatyzacji.

Czytaj więcej

 
Do produkcji jakich narzędzi wykorzystuje się stal narzędziową? zdjęcie

Do produkcji jakich narzędzi wykorzystuje się stal narzędziową?

Stal narzędziowa, jak sama nazwa wskazuje, znajduje zastosowanie m.in. przy produkcji narzędzi. Jest jednym z najpopularniejszych rodzajów stali, a dokładniej stopem żelaza i węgla z nieznaczną ilością domieszek manganu, chromu, niklu, miedzi, wolframu lub tytanu. Wyróżnia ją wyjątkowa trwałość i odporność na odkształcenia. Świetnie znosi także działanie czynników zewnętrznych, ścieranie oraz wysokie temperatury. Dzięki temu doskonale radzi sobie nawet w najbardziej wymagających warunkach oraz podczas intensywnej eksploatacji.

Czytaj więcej

 
Innowacje na miarę XXI wieku zdjęcie

Innowacje na miarę XXI wieku

W obecnych czasach proces projektowania to konieczność holistycznego spojrzenia na zagadnienie przy równoczesnej dbałości o najmniejsze detale, które często decydują o powodzeniu przedsięwzięcia.

Czytaj więcej

 
Przyszłość zaczęła się dzisiaj – nowa, ekologiczna prasa w fabryce Hydro Extrusion Poland zdjęcie

Przyszłość zaczęła się dzisiaj – nowa, ekologiczna prasa w fabryce Hydro Extrusion Poland

Dbałość o środowisko i zrównoważony rozwój to już nie tylko trendy czy chwilowa moda w biznesie, ale standard, który stał się fundamentem wielu przedsiębiorstw.

Czytaj więcej

 
SECO/WARWICK swoim rozwiązaniem wesprze produkcję opon MICHELIN zdjęcie

SECO/WARWICK swoim rozwiązaniem wesprze produkcję opon MICHELIN

SECO/WARWICK dostarczy Michelin – największemu europejskiemu producentowi opon – kompaktowy (rozmiar komory grzejnej 400x400x600) piec próżniowy Vector®.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 387