Artykuł Dodaj artykuł

Lekkie systemy suwnic - aluminium i stal

Systemy suwnic producenta PS Lift wykonane są z solidnych i lekkich profili ze stali bądź aluminium. Sprawdzają się zarówno przy podnoszeniu lekkich jak i ciężkich ładunków.

Systemy suwnic producenta PS Lift wykonane są z solidnych i lekkich profili ze stali bądź aluminium. Sprawdzają się zarówno przy podnoszeniu lekkich jak i ciężkich ładunków.

Lekkie systemy pojawiają się najczęściej w większych magazynach i halach oraz w zakładach produkcyjnych. Tak naprawdę są wszędzie tam, gdzie trzeba odciążyć kręgosłup pracownika. Praktyczność takiej konstrukcji pozwala na stosowanie lekkich systemów w każdej branży.

Zastosowanie lekkich profili umożliwia podwieszenie suwnicy do sufitu istniejącej hali. Alternatywnie, gdy hala nie wytrzyma takiego obciążenia, suwnicę można przymocować do konstrukcji wsporczej, którą również dla Ciebie wykona PS Lift.

Lekkie systemy suwnic - aluminium i stal

Zastosowanie dźwignic w Twoim przedsiębiorstwie

W zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa lekkie suwnice mogą usprawnić stanowiska pracy poprzez ułatwienie prac monterskich i serwisowych, czy przenoszenia, podnoszenia i opuszczania ciężkich ładunków.

Ustawienie konstrukcji pomiędzy maszynami umożliwia przenoszenie surowców i półproduktów do sąsiadujących maszyn – mogą to być na przykład elementy stalowe, materiały do obróbki skrawaniem, itp.

Systemy lekkich suwnic mogą nie tylko optymalizować stanowisko pracy, ale przede wszystkim posłużyć w procesie produkcji, np. wiązarów dachowych, wozów asenizacyjnych, elementów karoserii, czy nawet elementów wagonów kolejowych.

Bardzo często lekkie systemy suwnicowe wykorzystywane są w celu ulepszenia stanowisk spawalniczych. Nie inaczej jest w przypadku pomieszczeń gdzie różnego przekroju elementy malowane są proszkowo.

Tego typu rozwiązania również doskonale sprawdzą się przy paletyzowaniu ładunków i służą do załadunku różnego rodzaju elementów, np. rolek z blachą do pras hydraulicznych.

Lekkie systemy suwnic - aluminium i stal
Lekkie systemy suwnic - aluminium i stal

 

Podnoszenie nigdy nie było prostsze

Każdy projekt jest inny, dlatego najważniejsze jest dopasowanie nie tylko odpowiedniej konstrukcji, ale także optymalnej jednostki podnoszącej.

W przypadku lekkich systemów suwnicowych PS Lift możemy podnieść nawet 2 tony ładunku na zawieszonych wciągnikach łańcuchowych, zarówno elektrycznych jak i ręcznych.

Dla klientów potrzebujących podnieść lżejsze ładunki wykorzystać możemy także podnośniki podciśnieniowe oraz wciągniki teleskopowe.

W firmie PS Lift każdy projekt traktowany jest indywidualnie. Zobacz ofertę proponowanych urządzeń na stronie: www.ps-lift.com

Artykuł został dodany przez firmę

PS Lift Sp. z o.o

PS Lift jest jednym z wiodących producentów urządzeń dźwignicowych w Polsce. Firma koncentruje się na obniżeniu wysiłku fizycznego wymaganego w codziennej pracy związanej z podnoszeniem i przemieszczaniem ładunków. Proponowane przez nich rozwiązania techniczne zwiększają wydajność i bezpieczeństwo pracy w każdym przedsiębiorstwie niezależnie od branży.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.