Artykuł Dodaj artykuł

Transport arkuszy blach z PS Lift

Podnoszenie i przenoszenie bardzo ciężkich arkuszy blach może być nie lada wyzwaniem w nawet najlepiej prosperujących zakładach produkcyjnych.

Transport arkuszy blach z PS Lift

Podnoszenie i przenoszenie bardzo ciężkich arkuszy blach może być nie lada wyzwaniem w nawet najlepiej prosperujących zakładach produkcyjnych.

Wykorzystanie techniki próżniowej w przedsiębiorstwach branży metalowej może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Zawiesia podciśnieniowe proponowane przez firmę PS Lift zapewniają bezpieczny i ergonomiczny transport ładunku. Użycie urządzeń vacuum niweluje zagrożenie uszkodzenia ładunku i chroni pracownika przed urazami i utratą zdrowia.

Tego typu propozycja przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo i komfort pracy.

Zastosowanie zawiesi próżniowych do transportu różnego rodzaju blach w przemyśle to prawdziwa oszczędność czasu i pieniędzy. Operator w pojedynkę może podnieść stal o ciężarze nawet 1 500 kg, dzięki czemu zyskuje prawdziwą niezależność. Co więcej, dzięki szybszej i dokładniejszej pracy zwiększa się wydajność całego przedsiębiorstwa.

Zawiesia podciśnieniowe

Technika próżniowa

Urządzenie zasysa próżnią arkusz „przyklejając się” przyssawkami do powierzchni, a dalej za pomocą wciągnika łańcuchowego elektrycznego transportuje ładunek w docelowe miejsce.

Praca z urządzeniem vacuum nie niesie za sobą żadnego ryzyka. Zawiesie bowiem wyposażone jest w system bezpieczeństwa okresowo podtrzymujący ładunek w przypadku zaniku energii.

Zawiesie podwiesza się pod wciągnik łańcuchowy, a wciągnik montuje na żurawiu lub suwnicy. Wózek jezdny do którego przymocowany jest wciągnik z zawiesiem umożliwia ruch wspomnianego zestawu po całej długości ramienia żurawia lub mostu suwnicy.

Transport arkuszy, ze względu na ich powierzchnię, giętkość oraz ciężar, bywa skomplikowany. Modele VLA zawiesi podciśnieniowych umożliwiają precyzyjną i powolną manipulację wyrobów.

Dzięki wyposażonemu w falownik wciągnikowi elektrycznemu ruch jest stały i ciągły, a sam start płynny i lekki. 1,5 tony udźwigu otwiera wiele możliwości, a elektryczny obrót ramienia żurawia o 360 stopni w pełni zoptymalizuje stanowisko pracy operatora.

Zawiesia podciśnieniowe

Indywidualny projekt

Oczywiście każdy projekt należy traktować indywidualnie, tak by dopasować urządzenia dźwignicowe dokładnie do potrzeb klienta: udźwig, ilość przyssawek, wysokość podnoszenia, długość ramienia, obrót elektryczny bądź ręczny żurawia, sposób montażu – wszystko to będzie miało ogromne znaczenie na jakość wykonywanej później pracy.

Zarówno zawiesia, podnośniki, wciągniki elektryczne, żurawie jak i suwnice dostępne są w ofercie PS Lift. Specjaliści PS Lift zajmują się kompleksowo kompletacją, dostawą, montażem, serwisem urządzeń dźwignicowych, a także służą pomocą przy odbiorze urządzenia przez UDT.

Więcej informacji na stronie www.ps-lift.com

Artykuł został dodany przez firmę

PS Lift Sp. z o.o

PS Lift jest jednym z wiodących producentów urządzeń dźwignicowych w Polsce. Firma koncentruje się na obniżeniu wysiłku fizycznego wymaganego w codziennej pracy związanej z podnoszeniem i przemieszczaniem ładunków. Proponowane przez nich rozwiązania techniczne zwiększają wydajność i bezpieczeństwo pracy w każdym przedsiębiorstwie niezależnie od branży.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły