Artykuł Dodaj artykuł

Vector® od SECO/WARWICK wyrusza w drogę do Indii

Hinduski koncern produkujący maszyny paszowe i realizujący rolnicze projekty inżynieryjne „pod klucz” – zamówił od SECO/WARWICK piec próżniowy Vector z pionowym załadunkiem wsadu. Urządzenie będzie wspierać produkcję matryc pierścieniowych i rolek do urządzeń do paletyzacji. Są to części wielu popularnych, wielkogabarytowych maszyn rolniczych.

Vector® od SECO/WARWICK wyrusza w drogę do Indii

Hinduski koncern produkujący maszyny paszowe i realizujący rolnicze projekty inżynieryjne „pod klucz” – zamówił od SECO/WARWICK piec próżniowy Vector z pionowym załadunkiem wsadu. Urządzenie będzie wspierać produkcję matryc pierścieniowych i rolek do urządzeń do paletyzacji. Są to części wielu popularnych, wielkogabarytowych maszyn rolniczych.

Piec nieograniczonych możliwości

Zamówiony przez klienta piec, to próżniowe urządzenie z pionowym załadunkiem wsadu. Maksymalne parametry to: ciśnienia gazu chłodzącego – 15 bar, max. gross load weight – 2500 kg, a to wszystko przy przestrzeni roboczej 1500x2000mm.

Vector posłuży do obróbki matryc pierścieniowych i rolek do paletyzacji. Dodatkowo, docelowo będzie także wykorzystywany do obróbki usługowej. Piec będzie wykorzystywany głównie do obróbki cieplnej stali narzędziowych – dedykowany do ich procesów nawęglania, hartowania i odpuszczania. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w system nawęglania próżniowego a uniwersalna konstrukcja pozwala je modyfikować i dostosowywać do specyficznych potrzeb konkretnych partnerów.

Zamówiony piec, to rozwiązanie pracujące w ponad 70 krajach i setkach przedsiębiorstw. Jest urządzeniem wszechstronnym i gwarantującym najwyższą jakość obróbki cieplnej, stąd jego popularność wśród wielu branż.

Długie zaręczyny – finalizacja wieloletnich rozmów

Kontrakt na dostawę pieca Vector, do fabryki w Indiach, jest efektem wieloletnich rozmów. „Poznaliśmy się z tym partnerem kilka lat temu. Mieliśmy okazję gościć go kilkukrotnie w naszej siedzibie. Ostateczna decyzja o zakupie urządzenia zapadła jeszcze 2019 roku, podczas naszego edukacyjnego seminarium w Pune, lecz z uwagi na światowy kryzys uzgodniliśmy przełożenie realizacji zamówienia, które właśnie finalizujemy” – powiedział Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy SECO/WARWICK.

„To rzeczywiście był długi proces, który kończymy sukcesem projektowym. Jestem pewien, że Vector podobnie jak u innych klientów spełni pokładane w nim nadzieje. Partnerstwo i wsparcie klientów to dla nas fundament działalności” – dodaje Manoranjan Patra, Dyrektor Zarządzający SECO/WARWICK India.

Vector rozwiązuje problemy

Zakupiony piec pozwoli na zminimalizowane odkształceń w procesie produkcji. Dzięki pionowej przestrzeni roboczej (wysokość 2000 mm) można w nim obrabiać długie elementy. Wyposażony jest także w obrotowy trzon, który pozwoli obracać wsad podczas chłodzenia. Dzięki systemowi chłodzenia kierunkowego, kontrolowanego za pomocą napędu o zmiennej częstotliwości, obrabiane elementy będą równomiernie poddane procesom termicznym. Vector jest urządzeniem wszechstronnym, pozwala prowadzić procesy nawęglania (LPC), hartować w gazie do 15bar abs oraz odpuszczać, a to wszystko wykonuje w jednym procesie technologicznym.

„Do zakupu Vectora klienta przekonała jego innowacyjność oraz wszechstronność. Potrzebowali urządzenia o dużej przestrzeni roboczej, które jest dedykowane do trzech procesów: nawęglania, hartowania w gazie i odpuszczania. Dotychczas dysponowali rozwiązaniami stawiającymi na tradycyjną obróbkę cieplną, tj. wgłębnymi piecami atmosferowymi z hartowaniem w oleju. Teraz będą mogli wykorzystać wszystkie przewagi jakie daje obróbka w próżni.

Istotne było również, że nasz piec spełnia wymogi prędkości chłodzenia określone m.in. w normie NADCA (North American Die Casting Association) oraz jest wyposażony w wysokowydajny system chłodzenia w gazie” – skomentował Manoranjan Patra, Dyrektor Zarządzający SECO/WARWICK India.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły