Artykuł Dodaj artykuł

Trwają przygotowania do Targów ExpoWELDING 2012

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING, tworzone wspólnie przez Expo Silesia i Instytut Spawalnictwa z Gliwic, to wydarzenie o charakterze międzynarodowym, doceniane w całej środkowej Europie. Kolejna edycja zaplanowana jest na 16 – 18 października 2012 roku. Tradycyjnie towarzyszyć jej będą branżowe spotkania oraz konkurs Mistrz Spawania

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING, tworzone wspólnie przez Expo Silesia i Instytut Spawalnictwa z Gliwic, to wydarzenie o charakterze międzynarodowym, doceniane w całej środkowej Europie. Kolejna edycja zaplanowana jest na 16 – 18 października 2012 roku. Tradycyjnie towarzyszyć jej będą branżowe spotkania oraz konkurs Mistrz Spawania.

Targi spawalnicze, zlokalizowane w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski, stanowią prezentację innowacyjnych technologii i nowoczesnych urządzeń do spajania i cięcia metali. ExpoWELDING jest także pokazem licznych nowinek technologicznych prezentowanych przez wiodących producentów sprzętu spawalniczego i oprogramowania.

Mimo, że impreza odbędzie się dopiero w 2012 roku – w Expo Silesia już trają intensywne przygotowania do tego ważnego, międzynarodowego wydarzenia. Wszyscy zainteresowani udziałem w kolejnej edycji, która zapowiada się na jeszcze większą, już teraz powinni dokonać rezerwacji najlepszych miejsc i skorzystać z oferty promocyjnej.

 Konkurs Mistrz Spawania, zapoczątkowany podczas drugiej edycji targów, będzie kontynuowany także w 2012 roku. Organizatorem konkursu jest firma „Harispal”, zaś partnerem Expo Silesia Sp. z o.o. Rywalizacja dedykowana jest specjalistom z branży. W trakcie konkursu każdy uczestnik wykona spawanie elementów, natomiast jury oceniać będzie prawidłowość i dokładność wykonania złącza spawanego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i tytuł Mistrza Spawania.

 Podczas ubiegłorocznej edycji targów ExpoWELDING w 2010 roku, w Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia swoje oferty przedstawiło łącznie ponad 300 firm z: Austrii, Belgii, Czech, Danii, Holandii, Francji, Luksemburga, Niemiec, Szwajcarii, Tajwanu, Włoch i Polski. Targi odwiedziło blisko 6 tysięcy zwiedzających, w większości branżowych specjalistów.

 Wystawie towarzyszyła międzynarodowa konferencja naukowo-techniczna Instytutu Spawalnictwa „Zaawansowane technologie spawalnicze" pod patronatem honorowym przewodniczącego Komitetu Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk prof. dr hab. inż. Józefa Gawlika. Podczas wydarzenia Centrum Konferencyjne Expo Silesia zgromadziło ponad 250 uczestników.

 Dotychczas w gronie firm, które uczestniczyły w targach, znalazły się m. in.: ESAB, LINCOLN ELECTRIC, ABICOR BINZEL, TECHNIKA SPAWALNICZA, KEMPPI, CLOOS POLSKA, LINDE GAZ POLSKA, AIR PRODUCTS, RYWAL-RHC, AIR LIQUIDE, ABB, MESSER POLSKA, MESSER EUTECTIC CASTOLIN, FRONIUS, PERUN, POMET, WITT POLSKA, DRAHTZUG STEINWIRE + WELDING, FANUC ROBOTICS, ASTOR oraz oczywiście INSTYTUT SPWALNICTWA. 

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w Targach. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: www.expowelding.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia

Expo Silesia to nowoczesne działające na rynku od 2008 roku centrum targowo-konferencyjne zlokalizowane w aglomeracji śląskiej, na terenie Sosnowca.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły