Artykuł Dodaj artykuł

Prototypy przekładni do pojazdów elektrycznych powstaną w piecu SECO/WARWICK

Jeden z największych producentów pojazdów elektrycznych zamówił dwukomorowy piec CaseMaster Evolution®.

Jeden z największych producentów pojazdów elektrycznych zamówił dwukomorowy piec CaseMaster Evolution®. Zostanie on wykorzystany w laboratorium badawczo-rozwojowym do niskociśnieniowego nawęglania (LPC) i hartowania w oleju prototypowych przekładni.

Piec próżniowy z nawęglaniem niskociśnieniowym do przekładni pojazdów elektrycznych SECO/WARWICK

Dotychczas producent pojazdów elektrycznych zlecał tę usługę na zewnątrz, korzystając z lokalnych hartowni usługowych. Wyzwaniem tej współpracy było unikanie opóźnień w terminach realizacji usługi. Aby zyskać kontrolę nad całym procesem produkcyjnym, klient zdecydował się na zakup pieca próżniowego CaseMaster Evolution. Partner spodziewa się, że możliwość obróbki cieplnej we własnym zakładzie przyspieszy rozwój nowych produktów i uniezależni produkcję od wpływu czynników zewnętrznych.

SECO/VACUUM, spółka należąca do Grupy SECO/WARWICK, dostarczy piec CaseMaster Evolution (CMe), z roboczą strefą grzejną o wymiarach 400x400x600mm i ładownością 200 kg. Model CMe-D posiada oddzielną komorę grzejną, w której produkt jest nagrzewany i nawęglany oraz komorę hartowniczą, w której wsad zanurza się w oleju w celu szybkiego hartowania. Komory są szczelnie oddzielone.

Dwukomorowy piec próżniowy CMe-D jest dla branży motoryzacyjnej piecem pierwszego wyboru w zakresie niskociśnieniowego nawęglania próżniowego (LPC). Piec jest bardzo wydajny i umożliwia uzyskanie detali wysokiej jakości utrzymując jednocześnie niskie koszty produkcji. Testowanie procesów w konfiguracji laboratoryjnej pozwali partnerowi przejść od produkcji pilotażowej do produkcji seryjnej.

Wzór na sukces

Nie jest to pierwsza współpraca tego producenta elektrycznych pojazdów z SECO/WARWICK. Grupa współpracowała już globalnie z tym Partnerem przy kilku innych projektach, w tym dostarczała kilka linii do lutowania w atmosferze ochronnej (CAB) do jego fabryki w Chinach. Urządzenia te służą do produkcji wymienników ciepła akumulatorów pojazdów elektrycznych. Partner zamawiał także urządzenia do obróbki cieplnej i azotowania form narzędziowych i matrycowych w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych, wykorzystywanych do produkcji podwozi samochodowych.

„Łączy nas silne partnerstwo, ponieważ zrealizowaliśmy szereg bardzo udanych dostaw pieców do obróbki cieplnej, które zapewniają szeroką gamę procesów w zakładach klienta na całym świecie. Wraz z naszą globalną firmą macierzystą, SECO/WARWICK, nie tylko zapewniamy partnerowi wysoki poziom usług, ale posiadamy też międzynarodowy zasięg, mogą wspierać klientów na całym świecie” – powiedział Piotr Zawistowski, Dyrektor Zarządzający SECO/VACUUM.

Technologia zaawansowana, ale jednocześnie elastyczna

Zakres obecnego zamówienia obejmuje piec CMe-D, ładowarkę pieca, stopowe oprzyrządowanie, zamknięty obieg wody chłodzącej oraz montaż.

Komora olejowa jest wyposażona w system mieszania oleju, który zapewnia równomierny przepływ cieczy w całym wsadzie w celu zmniejszenia zniekształceń. FineCarb®, niskociśnieniowy proces nawęglania wykorzystuje acetylen do nawęglania części, zapewniając najwyższą powtarzalność i równomierność.

Piec jest również wyposażony w grzanie konwekcyjne oraz opcję chłodzenia gazowego, co czyni go bardzo elastycznym, umożliwiając klientowi przeprowadzanie szerokiego zakresu procesów obróbki cieplnej dostosowanej do potrzeb.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.