Artykuł Dodaj artykuł

3 dni dla odlewnictwa w Targach Kielce

XVI edycja Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz towarzyszące im X Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET (28-30 września w Targach Kielce).

 

XVI edycja Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz towarzyszące im X Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET ( 28-30 września w Targach Kielce).

Kieleckie Targi METAL oraz odbywające się równolegle targi Aluminium & Nonfermet  są największą imprezą targową w Polsce, poświęconą branży odlewniczej i jedną
z najważniejszych tego typu w Europie.

Targi METAL to ponad 250 firm z całego świata - więcej niż połowa z nich to firmy zagraniczne lub ich przedstawicielstwa handlowe w Polsce prezentujące swoje oferty na powierzchni blisko 3000 metrów kwadratowych. W ubiegłym roku po raz pierwszy na targach branży odlewniczej w Kielcach pojawiły się firmy z Bliskiego Wschodu – Iranu. Dużo firm po raz kolejny przyjechało również z Chin, dostrzegając możliwość wejścia na rynek europejski z konkurencyjnym produktem, a targi w Kielcach uznali za najlepszą okazję do tego typu działań. Ponadto zaprezentowali się branżowcy z Niemiec, Czech, USA, Holandii, Austrii, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii, Norwegii, Szwajcarii, Słowacji, Szkocji, Bułgarii, Słowenii, Litwy i Japonii.

Zakres branżowy targów, będący odpowiedzią na oczekiwania zarówno wystawców jak i zwiedzających, jest bardzo szeroki i obejmuje wszystko to, co niezbędne w odlewnictwie. Na stoiskach kilkuset firm z całego świata nie zabraknie nie tylko specjalistycznych maszyn i urządzeń dla przemysłu odlewniczego i metali nieżelaznych, pieców dla odlewnictwa ciśnieniowego, czy obrabiarek do obróbki odlewów, ale także znajdą się na nich drobne narzędzia oraz oprogramowania dla odlewni. Wystawcy zaprezentują także surowce, komponenty i materiały stosowane do procesów metalurgicznych, odlewy ciśnieniowe ze stopów aluminium, magnezu czy cynku.

Zeszłoroczna edycja targów zgromadziła ponad 2.500 zarejestrowanych specjalistów i dziennikarzy z 10 krajów. Szacuje się, ze ponad 90% gości zwiedzających targi to dyrektorzy odlewni, kierownicy działów produkcji, marketingu i biur projektowych,  Co roku targi METAL goszczą delegacje zagraniczne szefów firm odlewniczych, m.in. z Rosji i Ukrainy.

Tegoroczne święto branży odlewniczej w Kielcach wzbogacą także branżowe konferencje. m.in. „Krzepnięcie i krystalizacja metali” czy sympozjum nt. „Krzemionki Krystalicznej – NEPSI” Targi METAL należą do UFI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego zrzeszającego najbardziej prestiżowe imprezy targowe na świecie. Członkostwo w UFI jest potwierdzeniem międzynarodowego statusu targów METAL, świadczy też o wysokim standardzie organizacyjnym, dobrej promocji imprezy i gwarantuje obecność wystawców i zwiedzających z całego świata.

Podczas targów z branży odlewniczej w Targach Kielce odbędą się także XII Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH.

Współorganizatorami wystawy są Odlewnicza Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich oraz Instytut Odlewnictwa. Współorganizatorem targów ALUMINIUM & NONFERMET jest natomiast Instytut Metali Nieżelaznych z Gliwic.

Artykuł został dodany przez firmę

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, do którego należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.