Artykuł Dodaj artykuł

Konferencje, ważne spotkania i giganci branży

XVIII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, które od 25 do 27 września odbyły się w Targach Kielce, zgromadziły ponad 30 firm z blisko 20 krajów całego świata – na stoiskach prezentowały swą ofertę tylko firmy europejskie, lecz także przedstawiciele USA, Turcji czy Indii. Ponad 3000 metrów kwadratowych wystawy zapełniło wszystko to, co niezbędne i najnowocześniejsze w odlewnictwie. 

XVIII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, które od 25 do 27 września odbyły się w Targach Kielce, zgromadziły ponad 30 firm z blisko 20 krajów całego świata – na stoiskach prezentowały swą ofertę tylko firmy europejskie, lecz także przedstawiciele USA, Turcji czy Indii. Ponad 3000 metrów kwadratowych wystawy zapełniło wszystko to, co niezbędne i najnowocześniejsze w odlewnictwie. 

METAL 2012 to nie tylko wystawa obfitująca w nowości, lecz także konferencje, kongresy i warsztaty i pokazy działania maszyn. Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, towarzyszące im Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET oraz  Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH  to największe imprezy targowe tego typu w Polsce i jedne z najważniejszych  w Europie.

METAL w 2012 roku był miejscem bardzo wielu branżowych spotkań, konferencji i szkoleń. Już w przededniu otwarcia wystawy  odbyło się kolejne Forum Dyrektorów i Prezesów Odlewni. Jubileuszowe spotkanie podtrzymało 20-letnią tradycję tego wydarzenia, które każdego roku gromadzi liczne grono zainteresowanych. Ciekawe spotkanie w gronie kadry kierowniczej polskiej branży odlewniczej było miejscem do przekazania informacji o stanie polskiego odlewnictwa i perspektywach rozwoju. Organizatorzy poruszyli najistotniejsze problemy dotykające polskie odlewnie oraz zapoznają uczestników z najnowszymi innowacyjnymi rozwiązaniami w odlewnictwie światowym. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich.

Wirtualny spacer po Instytucie Odlewnictwa

Odlewnictwo jest jasne!

Co łączy sporty ekstremalne i odlewnictwo? Pszczelarza i odlewnika?
Na te i inne niecodzienne pytania zwróciła uwagę multimedialna wystawa „Odlewnictwo jest jasne!”. Dzięki ścianie interaktywnej, kamerze termowizyjnej i fotografii, można było doświadczyć odlewnictwa z innego punktu widzenia, niż zazwyczaj nam się ono jawi.

Wystawa skierowana do szerokiego grona odbiorców począwszy od dzieci, poprzez rodziców aż po dziadków, cieszyła się zainteresowaniem zwiedzających. Była impresją na temat odlewnictwa i ma służyć promocji pięknego, choć niesłychanie trudnego i wymagającego zawodu odlewnika.

Ośrodek Komisji Europejskiej dla przedsiębiorstw Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach zorganizował cieszące się dużym powodzeniem spotkania brokerskie firm z branży metalowej. Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach, który skupia 600 ośrodków z blisko 50 krajów świata,  świadczące każdego roku usługi dla blisko 2 milionów firm.

Zakres branżowy targów, będący odpowiedzią na oczekiwania zarówno wystawców jak i zwiedzających, był bardzo szeroki  i obejmował wszystko to, co niezbędne w odlewnictwie. Na stoiskach kilkuset firm z całego świata nie zabrakło nie tylko specjalistycznych maszyn i urządzeń dla przemysłu odlewniczego i metali nieżelaznych, pieców dla odlewnictwa ciśnieniowego, czy obrabiarek do obróbki odlewów, ale także znajdą się na nich  drobne narzędzia oraz oprogramowania dla odlewni. Wystawcy zaprezentowali także surowce, komponenty i materiały stosowane do procesów metalurgicznych, odlewy ciśnieniowe ze stopów aluminium, magnezu czy cynku..

Targi METAL należą do UFI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego zrzeszającego najbardziej prestiżowe imprezy targowe na świecie. Członkostwo w UFI jest potwierdzeniem międzynarodowego statusu targów METAL, świadczy też o wysokim standardzie organizacyjnym, dobrej promocji imprezy i gwarantuje obecność wystawców i zwiedzających z całego świata.

Artykuł został dodany przez firmę

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, do którego należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.