Artykuł Dodaj artykuł

Święto odlewnictwa w Kielcach pod znakiem nagród, konferencji i gigantów z branży

2500 zwiedzających, ponad 400 uczestników konferencji, kongresów i warsztatów, pokazy działania maszyn – po raz pierwszy w Polsce – oraz wyjątkowo liczne medale, nagrody i wyróżnienia- XVII edycja Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL, towarzyszące im X Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET oraz XV Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH.

 

2500 zwiedzających, ponad 400 uczestników konferencji, kongresów i warsztatów, pokazy działania maszyn – po raz pierwszy w Polsce – oraz wyjątkowo liczne medale, nagrody i wyróżnienia- XVII edycja Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL, towarzyszące im X Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET oraz XV Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH.

Wystawa branży odlewniczej w Targach Kielce to największa impreza targowa tego typu w Polsce i jedna z najważniejszych tego typu w Europie.

W tym roku Targi METAL zgromadziły ponad 300 firm z 29 krajów całego świata - więcej niż połowa z nich to firmy zagraniczne lub ich przedstawicielstwa handlowe w Polsce, które zaprezentowały swoje oferty na powierzchni blisko 3000 metrów kwadratowych. Zakres branżowy targów, będący odpowiedzią na oczekiwania zarówno wystawców jak i zwiedzających, był bardzo szeroki i obejmował wszystko to, co niezbędne w odlewnictwie. Na stoiskach kilkuset firm z całego świata nie zabrakło nie tylko specjalistycznych maszyn i urządzeń dla przemysłu odlewniczego i metali nieżelaznych, pieców dla odlewnictwa ciśnieniowego, czy obrabiarek do obróbki odlewów, ale także znajdą się na nich drobne narzędzia oraz oprogramowania dla odlewni. Wystawcy zaprezentowali także surowce, komponenty i materiały stosowane do procesów metalurgicznych, odlewy ciśnieniowe ze stopów aluminium, magnezu czy cynku. Po raz pierwszy w siedemnastoletniej historii i po raz pierwszy na targach w Polsce zwiedzający mieli okazję obejrzeć pokaz pracującej maszyny odlewniczej na stoisku formy Frech.

Tegoroczną edycję targów odlewniczych wzbogaciły bardzo liczne branżowe konferencje. m.in. „Krzepnięcie i krystalizacja metali” czy sympozjum nt. „Krzemionki Krystalicznej –NEPSI” , warsztaty, specjalistyczne spotkania i szkolenia – wzięło w nich udział ponad 400 osób.

Również lista produktów i firm nagrodzonych medalami i wyróżnieniami Targów Kielce była w tym roku bardzo długa – komisje konkursowe przyznały w sumie ponad 30 nagród.

Laury targowe to jednak nie jedyne nagrody - XVII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa były miejscem posiedzenia Komisji Odlewnictwa PAN. Nagradzanie najlepszych prac magisterskich w branży na stałe wpisało się w program targów i jak powiedział prof. Józef Suchy, dziekan AGH, stało się tradycją. Nagroda im. prof. Sakwy tzw. Orły Odlewnictwa, została przyznana w dwóch kategoriach: najlepsza praca magisterska oraz najlepsza praca inżynierska. Prace zostały ocenione ze względu na: rozwiązania konstrukcyjne i projektowe, czynnik aplikacyjny, recenzje promotora i recenzenta oraz informację o przebiegu egzaminu dyplomowego. Najlepsza okazała się praca mgr.inż. Anny Nowak-Dudek z wydziału odlewnictwa AGH, pod tytułem: „Optymalizacja technologii wykonania przekładni planetarnej napędu pojazdów specjalnych z żeliwa EN-GJS-3 w warunkach zakładu metalurgicznego WSK Rzeszów Sp. z.o.o.”

Targi METAL należą do UFI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego zrzeszającego najbardziej prestiżowe imprezy targowe na świecie. Członkostwo w UFI jest potwierdzeniem międzynarodowego statusu targów METAL, świadczy też o wysokim standardzie organizacyjnym, dobrej promocji imprezy i gwarantuje obecność wystawców i zwiedzających z całego świata.

XVII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL objęte zostały honorowym patronatem Ministra Gospodarki.  Patronat honorowy nad targami CONTROL-TECH sprawują Główny Urząd Miar, Rektor Politechniki Świętokrzyskiej oraz Prezes Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji SA. Współorganizatorami wystawy były Odlewnicza Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich oraz Instytut Odlewnictwa. Współorganizatorem targów ALUMINIUM & NONFERMET jest natomiast Instytut Metali Nieżelaznych z Gliwic.

Artykuł został dodany przez firmę

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, do którego należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.