Artykuł Dodaj artykuł

Nagrody, konferencje, ważne spotkania i giganci branży

XVIII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz XI Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET od 25 do 27 września w Targach Kielce.

 

XVIII Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz XI Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET od 25 do 27 września w Targach Kielce.

Zeszłoroczne święto odlewnictwa w Kielcach to 2500 zwiedzających, ponad 400 uczestników konferencji, kongresów i warsztatów, pokazy działania maszyn – po raz pierwszy w Polsce – oraz wyjątkowo liczne medale, nagrody i wyróżnienia. XVII edycja Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL, towarzyszące im X Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET oraz XV Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH  to największe imprezy targowe tego typu w Polsce i jedne z najważniejszych  w Europie.

METAL w 2012 roku będzie miejscem bardzo wielu branżowych spotkań, konferencji i szkoleń. Już w przededniu otwarcie wystawy  odbędzie się Kolejne Forum Dyrektorów i Prezesów Odlewni. Jubileuszowe spotkanie podtrzyma 20-letnią tradycję tego wydarzenia, które każdego roku gromadzi liczne grono zainteresowanych. Ciekawe spotkanie w gronie kadry kierowniczej polskiej branży odlewniczej będzie miejscem do przekazania informacji o stanie polskiego odlewnictwa i perspektywach rozwoju. Organizatorzy poruszą najistotniejsze problemy dotykające polskie odlewnie oraz zapoznają uczestników z najnowszymi innowacyjnymi rozwiązaniami w odlewnictwie światowym. Na spotkanie zaprasza Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich.

Ośrodek Komisji Europejskiej dla przedsiębiorstw Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach zaprasza z kolei do udziału
w spotkaniach brokerskich dla firm z branży metalowej.

Spotkania brokerskie to bardzo skuteczna forma pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych i kontrahentów. Polegają na bilateralnych spotkaniach twarzą w twarz przedstawicieli dwóch firm. Dwustronne rozmowy biznesowe uważane są za jedną z najlepszych form nawiązywania trwałych kontaktów biznesowych. Dobór partnerów i aranżacja spotkań jest dokonywane na podstawie wcześniejszych zgłoszeń przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej
w Kielcach, który skupia 600 ośrodków z blisko 50 krajów świata, świadczące każdego roku usługi dla blisko 2 milionów firm.

W minionym roku Targi METAL zgromadziły ponad 300 firm z 29 krajów całego świata - więcej niż połowa z nich to firmy zagraniczne lub ich przedstawicielstwa handlowe w Polsce, które zaprezentowały swoje oferty na powierzchni blisko 3000 metrów kwadratowych. Zakres branżowy targów, będący odpowiedzią na oczekiwania zarówno wystawców jak i zwiedzających, był bardzo szeroki  i obejmował wszystko to, co niezbędne w odlewnictwie. Na stoiskach kilkuset firm z całego świata nie zabrakło nie tylko specjalistycznych maszyn i urządzeń dla przemysłu odlewniczego i metali nieżelaznych, pieców dla odlewnictwa ciśnieniowego, czy obrabiarek do obróbki odlewów, ale także znajdą się na nich  drobne narzędzia oraz oprogramowania dla odlewni. Wystawcy zaprezentowali także surowce, komponenty i materiały stosowane do procesów metalurgicznych, odlewy ciśnieniowe ze stopów aluminium, magnezu czy cynku. Po raz pierwszy w siedemnastoletniej historii i po raz pierwszy na targach w Polsce zwiedzający mieli okazję obejrzeć pokaz pracującej maszyny odlewniczej na stoisku formy Frech.

Targi METAL należą do UFI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego zrzeszającego najbardziej prestiżowe imprezy targowe na świecie. Członkostwo w UFI jest potwierdzeniem międzynarodowego statusu targów METAL, świadczy też o wysokim standardzie organizacyjnym, dobrej promocji imprezy i gwarantuje obecność wystawców i zwiedzających z całego świata.

Artykuł został dodany przez firmę

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, do którego należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.